New York City has been decimated by war and plague, and most of civilization has migrated to underground enclaves, where life expectancy is no more than the early 20's. When Deuce turns 15, she takes on her role as a Huntress, and is paired with Fade, a teenage Hunter who lived Topside as a young boy. When she and Fade discover that the neighboring enclave has been decimated by the tunnel monsters—or Freaks—who seem to be growing more organized, the elders refuse to listen to warnings. And when Deuce and Fade are exiled from the enclave, the girl born in darkness must survive in daylight, in the ruins of a city whose population has dwindled to a few dangerous gangs. As the two are guided by Fade’s long-ago memories, they face dangers, and feelings, unlike any they’ve ever known.
Enclave (Razorland 1.) 6 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 2011
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
Várólistára tette 8
Kívánságlistára tette 1

Kiemelt értékelések


Átgondoltam én ezt az öt csillagot :) A folytatás előtt gyorsan lekörmölöm a véleményem, amíg még nem folyik össze a második résszel. Na már most, a lenti élet nagyon tetszett, kár, hogy nem tartott tovább az a rész, szívesen olvastam volna még róla. A fenti részt elnagyoltnak éreztem, végig ilyen menetelős érzésem volt.
Pár spoileres gondolat:
spoiler
spoiler
spoiler
spoiler
Az tetszett nagyon, hogy nem volt álszenteskedés, az írónő elég keményen kezelte a halál témát, és nem volt egyértelmű jó és rossz oldal, mint a legtöbb hasonszőrű könyvtársánál. Így simán belefért, hogy Stalkert is elkezdhessük megkedvelni.
Nem egy rossz könyv, de eddig még kilóra nem vett meg.


Magáról a történetről a fülszöveg elég sokat elárul, ami szerintem annyira nem nagy baj, így is voltak azért kicsit megdöbbentő és elborzasztó pillanatok. Meglepő volt, hogy ifjúsági fantasy-hoz képest a világfelépítés igen sötét és rémisztő, valamint a könyv által boncolgatott témák is igen durvák. Társadalmi és morális kérdések tömkelege megjelenik a történetben és talán egy kis társadalomkritika is érezhető helyenként a műben.
Az erős történethez és világfelépítéshez sajnos azonban gyenge szereplők társulnak. Deuce szerintem főszereplőhöz képest rendkívül kidolgozatlan és üres volt. Nem éreztem élőnek a karakterét és úgy különösebben érdekes személyiséggel sem rendelkezett. Nem azt jelenti, hogy nem kedveltem, mint szereplőt csak szerintem nem sikerült olyan megjegyezhető karaktert alkotnia vele az írónőnek. A másik főszereplő Fade már egy fokkal jobbra sikerült, nála már éreztem egy kis egyediséget, de ő is valahogyan üresnek hatott a könyv nagy részében. A kidolgozatlan karakterek sorába sorolnám még Tegant is, ő volt számomra legzavaróbban semmilyen. A történetéből adódóan pedig annyi lehetőség rejlett volna benne, de sajnos ezt az írónőnek nem sikerült kihasználnia.
Egy szereplő esetében azonban mégiscsak sikerült valami igazán jót alkotni: Stalker számomra feldobta az egész történetet. Érdekes háttértörténettettel és még érdekesebb személyiséggel rendelkezett, nála már éreztem valami egyedit és különlegeset, ami kiemelte az egysíkúságból. Külön jó pont, hogy nem egyértelműen beskatulyázható jóként vagy rosszként, épp ezért pedig fenn tudja tartani az érdeklődésemet.
A sorozat következő kötete
![]() | Razorland sorozat · Összehasonlítás |
Hasonló könyvek címkék alapján
- Soman Chainani: The Last Ever After ·
Összehasonlítás - Victoria Aveyard: Realm Breaker ·
Összehasonlítás - Victoria Aveyard: Red Queen 78% ·
Összehasonlítás - Sarah J. Maas: Queen of Shadows 93% ·
Összehasonlítás - Holly Black: The Queen of Nothing (angol) 88% ·
Összehasonlítás - Kristin Cashore: Graceling 89% ·
Összehasonlítás - Leigh Bardugo: Shadow and Bone 82% ·
Összehasonlítás - Veronica Roth: Insurgent 80% ·
Összehasonlítás - Stephenie Meyer: The Host 90% ·
Összehasonlítás - Marie Lu: The Young Elites 85% ·
Összehasonlítás