Könnyező ​Ciprus 9 csillagozás

Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Egy meleg, kora őszi reggelen Pantelis Baltoumas nyomozót különös esethez hívják. A zakynthosi Navagio-öbölben egy női holttestet találtak a hajóroncs mellett. Az áldozat kilétére hamar fény derül, mikor a férj azonosítja az elhunytat. Pantelis határozottan gyilkosságra gyanakszik, ami a vizsgálatok során be is igazolódik. Az eset nagy visszhangot kelt a görög sajtóban, a lakosság körében pedig az a szóbeszéd járja, hogy a hajóroncs egykori kapitányának szelleme végzett a magyar lánnyal, Hannával. Pantelis nem hisz a kísértetekben, és mindent megtesz, hogy kézre kerítse a valódi elkövetőt, azonban a nyomozást tovább nehezíti, hogy mindeközben saját démonaival is meg kell küzdenie.

Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Ez 14. magyar regény, amit idén olvastam. Nem rossz szám és újra megbizonyosodtam arról, hogy kimondottan szórakoztató is lehet kortárs magyar írók regényét olvasni.
Mindig, amikor egy élvezetes bűnügyi regény végére érek meglepődök, hogy miért is olvasom ritkán ezt a műfajt. Haljak meg, ha tudom rá a választ. Pedig általában izgalmas és élvezetes számomra egy-egy ilyen fajta regény. Ez a regény is ezt az érzést erősítette bennem.
Ennek a regénynek az igazi erősségei a leírások, a gondolatok megjelenítése. Na és persze a helyszín. Bár életemben nem jártam még Görögországban, mégsem okozott gondogt a helyszínek elképzelése.
A váltott szemszög pedig nem hogy zavaró nem volt, de adott még egy pluszt a történetnek.

Judy22>!
Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Egy kis nyomozás, némi izgalom, érdekes szereplők, egy kis görög életérzés, könnyedén megírva, szépen kivitelezve.
Ne várjatok Anyegin vagy Coelho magasságokat. Nem is ez a könyv szerepe. Talán nem is ezt akarta nyújtani az író. Kellemesen kikapcsolt. Gyorsan olvasható, haladós könyv.
Nem mondom, hogy nem fért volna rá némi kozmetikázás pár helyen, vagy legalábbis kis ráncfelvarrás, de ettől még jó.

Továbbiak: https://adrikonyvmoly.blogspot.hu/2018/02/anita-wekker-…

tizkicsikonyv>!
Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Wekker Anita nem akármekkora fába vágta a fejszéjét, amikor úgy döntött, hogy regényének helyszínéül az ismert, hazai terep helyett Görögországot választja – és azt kell mondjam, nagyon helyesen tette. Az ugyanis már a könyv első oldalain kiderült, hogy remek érzékkel vezeti be az olvasót a hamisítatlan görög táj szépségeibe, és ügyesen átadja a hangulatot. Szinte éreztem a tenger sós illatát, a lágyan simogató, meleg szellőt, és a könyv lapjairól sugárzó szabadság felemelő érzését. Szépen lefestette nem csupán a tájat, a hangulatot – hanem magát a nagybetűs életérzést is.

Maga a könyv egyébként nem egy fajsúlyos darab: sem méretében, sem témájában. Hiába, hogy – jó krimihez illő módon – alapesetként adott egy gyilkosság, ám ezt mégis könnyed, játékosabb formában jeleníti meg, miközben időnként oda-odacsap nekünk a mindennapok – sokszor kegyetlen – valóságával.

Bővebben: http://tizkicsikonyv.blogspot.hu/2016/05/konyvertekelo-…

Akos_Kirsch I>!
Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Könnyező Ciprus. Kellemesen hangzò cìm, ami jòl tükrözi a könyvet ès annak hangulatát. Ez egy könnyed, nem tùl bonyolult krimi, melynek egyszerűsège rövidsège miatt előnyère válik. Csak azèrt adtam rá nègy csillagot, mert a vègkifejlet hamar sejthető, azonban mègis èlvezetes olvasni. A karakterekkel könnyű azonosulni, a leìrások èrzèkletesek, ès bejött a törtènet drámai vonala. A helyszín remek választás, tetszett, hiszen èn is jártam már ott. A főszereplő nagyon emberi volt, megkedveltem. Szìvesen látnèk egy ùjabb törtènetet ròla, csak kicsit hosszabban ès picit rejtèlyesebben. Aki szereti a krimiket ès könnyed szòrakozásra vágyik, annak bátran ajánlom elolvasásra ezt a regènyt! :)

Dobos_Márta>!
Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Az első perctől az utolsóig lélegzetvisszafojtva olvastam éjszakának idején ezt a kiválóan megírt, feszes szerkesztésű, izgalmas, valóban mai krimit. Én, aki egész életemben távol tartottam magamtól a krimiket. De ezt sem bántam meg. Már az első könyve, A 6.25-ös járat is nem mindennapi élményt jelentett, mely után izgatottan vártam a második krimit. Ez a könyv végig úgy volt izgalmas, hogy még csak nem is sejtettem, ki a gyilkos. Ezt a rafinériát, a többszörös csavarokat, a nagyszerűen megírt szereplőket, a változatos sorsokat, a kiváló történetmesélést végig élveztem, és bátran ajánlom mások figyelmébe is. Nagyszerű élményekkel fognak gazdagodni. Már csak azt nem tudom, hogy mivel töltsem ki azt az időt, amíg a következő könyve megjelenik. Talán újra olvasom a könyveit…most már talán kicsit nyugodtabban.”

Katalin_Hegyesi_Kovács>!
Anita Wekker: Könnyező Ciprus

Nagyon örültem, hogy végre minőségi, magyar tartalom került az e-olvasómra, amivel majd jó pár napig laktathatom a fejem. Nos, tévednem kellett. Ugyanis nem tartott ki pár napig. Iszonyat gyorsan beszívott a cselekmény, és egyszer csak ott kaptam magam az éjszaka közepén, körömrágva, drukkolva, izgulva, és nem tudtam abbahagyni a sztorit, amíg a végére nem jártam (a nyomozóval együtt) minden kis titoknak.
Nagyon jó figurák bukkannak fel, mindenki hazudik mindenkinek (ahogy egy jó krimiben annak lennie kell), és a vége persze nem az, amire gondolnál.
Csak óvatosan, ha egyszer belekezdesz, nem fogod letenni hamar.
Szánj rá időt, megéri.

Diana_Z I>!

Azt mondják, véletlenek nem léteznek. Ha ez valóban így van, és minden okkal történik, akkor valami tanulsága kell, hogy legyen a velünk történteknek. Biztosan van, csak még nem jöttem rá. Talán nem is fogok, csak évek múltán. De én nem a jövőben élek, hanem a jelenben. Most akarom az egészet átlátni, most akarom tudni, hogy mi miért történik, nem akkor, amikor már nem tehetek semmit.

Diana_Z I>!

Magamba szívom a reggeli város szagát. Egy új nap virradt rám, új lehetőséggel, de egy igazi erőpróbával.
Tudom, hogy kemény lesz.
Biztosra veszem, hogy lesznek kritikus pillanatok, amiken felül kell kerekednem. Viszont lesz velem egy gyermek, aki minduntalan eszembe fogja juttatni, hogy mit nyerhetek és veszíthetek ezzel.
Képes vagyok rá, ki tudok mászni a gödörből, fel tudok ülni a szélére, kellő mértékben el tudok tőle távolodni, és vígan fogok nevetni a világra. Nem esek vissza, többet nem!

Diana_Z I>!

Felém lép, én hátrálok, és már a szikla szélén állok.

Diana_Z I>!

Biztosan egyedül él. Ha lenne valakije, ilyen fizimiskával nem engednék ki az utcára.

Diana_Z I>!

Mozdulatlanul fekszem az ágyon, és a plafont bámulom.
A nap még csak most kezd feltűnni a horizonton, de én már egy jó órája ébren forgolódom. Testes, aranyló csík kúszik fel a mennyezetre, és nyúlik egyre hosszabbra, ahogy telik az idő; érzem a meleget, melyet magával hoz.