Sütilány 55 csillagozás

Anita Gayn: Sütilány

Claire, hogy megmentse a családi vállalkozást, részt vesz egy átváltoztatós valóságshowban, ami annyira jól sikerül, hogy a lány finom süteményekkel teli élete fenekestül felfordul. Ünnepelt celebként tér haza az otthonába, ahol minden megváltozott körülötte. Claire-nek el kell döntene, hogy a show véget ért-e vagy még csak most kezdődik…

Eredeti megjelenés éve: 2015

Publio, 2015
Publio, 2015

Mrs_Curran_Lennart P
Anita Gayn: Sütilány

Egy könnyű kis olvasmányra vágytam és meg is kaptam. Szerintem volt olyan jó, mint egy Marni Bates könyv. Claire-t nagyon kedveltem, mert szinte minden körülmények között meg tudta őrizni pozitív életszemléletét. Volt minden a könyvben, ami egy YA-ban kell. Iskolai csínyek, szerelmi sokszögek, félreértések és boldog befejezés. Az egész történetben engem nem a csalfa Alex, hanem Kate irritált leginkább. Önző, irigy és elkényeztetett.
A történet játszódhatott volna itthon is, ha nem lett volna benne az a bizonyos valóságshow.
Ez a fogyókúrás mánia kész röhej. Tinikből csinál anorexiás meg bulémiás embereket. Jó, hogy Claire/Süti rájön a végére, hogy mi az igazán fontos.
Jól szórakoztam, biztos még fogok olvasni az írónőtől.

Bleeding_Bride ISP
Anita Gayn: Sütilány

Kedves M1, vagy M2, vagy Duna Tv, vagy franc tudja már, hogy melyik- melyik. Szíves örömest ajánlanám számotokra megfontolásra, hogy a már kiégett, mjuzikelbe átcsapott Holnap Tali sorozatot vérfrissítés gyanánt cseréljétek át a Sütilány alapján készült forgatókönyvre. Megtisztelő figyelmeteket köszönöm, mihamarabbi cselekvést várok :))

A Sütilány egy tökéletes kikapcsolódás, szerelemmel és cukisággal. Nagyon élveztem Claire naivságát, hatalmas szívét és kedvességét. Igazi fiatalos dráma, benne mindennel, ami egy igazán fiatal felnőttet foglalkoztathat, mindamellett nagyon mai, nagyon modern, nagyon valós.
Az egyetlen negatívum, amit felhoznék, hogy Claire élete, az események amik körülötte zajlanak, sokkalta jobban találnának egy 19- 20 éves lányhoz, ennyi idősnek is képzeltem végig, néha meg is zavart, amikor ismételten felmerült, hogy csupán 17. nekem nem normális, hogy 17 évesen már külön lakik a szüleitől, és nem azért mert kollégiumba költözik

agi89
Anita Gayn: Sütilány

Régóta várólistámon csücsült már ez az Anita Gayn könyv (is). Nem mondhatom, hogy azért olvastam el, mert annyira ellenállhatatlan vágyat éreztem hozzá, egyszerűen csak az egyik kedvenc kihívásom miatt került most előre. @Pepe0810 havi romantikus,erotikus,ifjúsági kihívása

Nem bántam meg. Sokszor jól szórakoztam, de annál is többször a szereplők annyira irritáltak ami totálisan elvette a kedvem a történettől.
Próbáltam szem előtt tartani, hogy főleg 17 év körüliek a szereplők, de nem ment. És megmondom őszintén más ifjúsági könyvnél ez fel se merül bennem annyira visz magával az esemény, a humor, a minden.

Ja akit ki szeretnék emelni:
egyetlen igazán kedvelt (mellék)szereplőm a Nagyi volt. Annyira bírtam! :')

És akit nem szeretnék kiemelni, de mégis muszáj róla említést tegyek: Kate
Még egy ilyen önző, gerinctelen, h.lye pics@t… Nagyon utáltam már a legelső pillanattól kezdve! -.-'

Egy jobbfajta LOL-könyvhöz tudnám hasonlítani. Simán el tudnám képzelni, hogy azok közt újra megjelenjen. Biztos nagy népszerűségnek örvendene!
Nagyon szorítok Anitának, hogy valamelyik „nagy” kiadó felfedezze végre. Igazán megérdemelné. :)

Vivi_
Anita Gayn: Sütilány

Valamiért mióta elolvastam a fülszöveget az volt a fejemben, hogy a főszereplő egy cukrászversenyre, vagy valami ilyesmire nevez be. Nem kis meglepetésként ért, amikor rájöttem, hogy igazából egy átváltoztatós valóságshowra (amit meg is említenek a leírásban, de én azt szelektáltam). Szóval ennek nagyon örültem, már régóta szerettem volna ilyen jellegű könyvet olvasni, csak sajnos nem találtam még. Igazából azért kezdtem el, mert Anita történetei fantasztikusak, mindig elvarázsoltak, főleg a Senkinek sem kellesz!, szerencsére a Sütilánnyal is ugyanez volt a helyzet. Nekem Claire nagyon szimpatikus szereplő volt a kezdetektől, nem volt tökéletes sem belsőleg, sem külsőleg, mégis annyira élettelinek hatott. Tetszett a könyvben, hogy megmutatja nekünk az írónő a valóságshow előtt és utáni életét is Sütinek. És amit a legjobban imádok Anita könyveiben, hogy sosem tudhatod mi lesz a végkifejlet.

Sippancs P
Anita Gayn: Sütilány

Nálam ez a könyv tarolt, a szó szoros értelemben. Annyira magával rántott a történet, és annyira beleéltem magam Süti múltjába és jelenébe – felszakítva ezzel jó pár sebet a saját múltamból –, hogy ami könnyed és szórakoztató regénynek indult, az végül kissé komor, „önismereti” kötet lett. De egy cseppet sem bánom, mert akár zokogtam vagy szerettem, akár haragudtam vagy nevettem, a történet mind a 316 oldala felejthetetlenné vált számomra!
Köszönöm, Anita Gayn!

Ui.: Kate-t lőjük ki a világűrbe!

Boritek70 P
Anita Gayn: Sütilány

Háááát.. Kicsit öregnek éreztem magam ahhoz, hogy igazán bejöjjön nekem az a könyv. Húsz éve valószínűleg jobban értékeltem volna. Ahhoz, hogy igazán élvezetes legyen, túl kevés volt nekem az, amivel ez a történet több lehet mint egy tini sztori, szeretlek-nem szeretlek- vajon ő szeret-e, megcsal-e, továbblépünk, stb. Egy átlagos, normális lány a családjáért és a saját önbecsülése növelése végett jelentkezik egy megszépítős valóságshow-ba (bár az én véleményem szerint oda normális lányok eleve nem jelentkeznek, vagy ha igen, nem jutnak be). A történet a show előtti és utáni történések epizódjaiból áll össze, kiderül, hogyan változik Süti viszonya a családjához a barátaihoz, a szerelmé(ei)hez, hogyan viseli a népszerűséget. A viszonylag szimpatikus szereplőgárda és a kutyák elvitték a hátukon az amúgy kicsit klisés sztorit, kikapcsolódásnak jól megfelelt, jöhet egy csokis csoda!! :)

Tóth_Orsolya_3 P
Anita Gayn: Sütilány

Egy igazi édes, könnyű (néhol azért mégis komoly) kis történet volt, szerethető főszereplővel, vicces nagyival (akinek Dr. House a kedvence, rossz nagyi nem lehet :D) és számos házi kedvenccel. :-)
Remélem, még számos könyvet olvashatok Anitától!

angelmanna
Anita Gayn: Sütilány

Nem lett kedvenc a könyv. Pedig a karakterek szerethetők, érdekes, és olvasmányos a történet, amit én mégis a legjobban hiányoltam az olvasás során, az a szenvedély volt. Nem volt olyan átütő ereje a cselekményszálnak mint Anita Senkinek sem kellesz című könyvének. Tudom semmi értelme párhuzamot vonni a két könyv között, és nem is az a célom, csak érzékeltetni akarom, hogy míg az előző könyv egy érzelmi hullámvasút, addig a Sütilány megmaradt egy aranyos kis történetnek. Ami persze nem baj. Szórakoztató volt, és aranyos, de én a könyv légvégéig vártam az elementáris érzelmekre. Szerettem volna ha elragadnak, és maguk alá tepernek.
Nem történt meg.

eSzke
Anita Gayn: Sütilány

Szeretem Anita Gayn könyveit. Szeretem a szereplőit a könyveiben, szeretem a humorát, a gondolatait.

Anita Gayn: Sütilány

Nagyon szeretem Anita stílusát, remekül ír, igazán olvashatnák többen!
A Sütilány borítója nagyon édes, a történet szintén. Bár nekem az elején kicsit zavaró volt, az ugrálás, a Pretty 12 előtt és a Pretty 12 után között, pedig nem szokott zavarni. De mindegy, aztán megbékéltem vele.
Laza, szórakoztató olvasmány, néha édes, mint az a süti a borítón, néha pedig kicsit keserű. Sajnos egy szereplő sem nőtt annyira a szívemhez, talán csak Josh, de spoiler
Sütit, azaz Clairet is bírtam, tetszett, ahogy végül belátta, hogy nem másnak kell megfelelnie, hanem magának. Alexet utáltam, undorítónak tartom amit csinált. Kate pedig szintén egy undorító dög, nem értem Süti miért védi/sajnálja. Ki kéne őt repíteni az űrbe. Ja,és szegény Princet nem tudtam komolyan venni, csak nevetni tudtam rajta.
Szóval maga a sztori jó volt, de például én többet akartam tudni a Mennyei ízekről. A végére egyébként már kicsit furcsa volt, hogy mindenki Sütit akarja.:D Egyszer szívesen beszélgetnék a nagyijával, jókat mosolyogtam rajta!
Na és akkor: spoiler
Összességében jó olvasmány, kikapcsol és szórakoztató, de azért a Senkinek sem kellesz!-t nem szárnyalja túl. Szerintem azt nem is lehet.

Vivi_

– Tudsz róla, hogy beléd van zúgva?
– Regina? – kérdezett vissza rögtön. – Az lehetetlen, ő csak kedves. Mindenkivel ilyen. (…)
– Mindenkinek így dobálja a haját? Nem hiszem, ez olyan lányos dolog. Hajdobálás csak annak jár, aki tetszik nekünk.

Annie_Cresta

(…) megérdemelné, hogy ugyanannyira szeressék, ahogy ő szeret.

Annie_Cresta

Nagyon is jól tudom, milyen érzés, mikor a srácok rád néznek, és csak egy kövér embernek látnak, nem pedig nőnek.

Annie_Cresta

Az életem egyelőre egy nagy kérdőjel volt, (…)

Annie_Cresta

Néha nem is olyan nehéz boldoggá tenni azokat, akiket szeretsz.

Tóth_Orsolya_3 P

Elegem volt, szerettem volna egy helyet, ahol biztonságban lehetek. Egy helyet, ahol összeszedhetem magam, ahol végre megtalálom azt a lányt, akit lehet, hogy elvesztettem. Vagy ez lenne a felnőtté válás? Hogy már sosem találom meg? Hogy nem lesz visszaút, csakis előre, túllépve a csalódásokon, a hibákon… mindenen?

Annie_Cresta

A fenti folyosón értem utol, épp a fürdőbe ment be, és én követtem (nem, nincs abnormális vonzódásom a pisilő férfiakhoz, csupán véletlen, hogy épp a klotyóban zaklatom őket).

Annie_Cresta

– Claire, valami baj van közted és a barátod között?
– Baj?
Ugyan, dehogy, csak azt kívánom, hogy ne nézzen rám olyan szerelmes szemekkel, ne hívjon szerelmének, és ne beszéljen a szexuális életünkről, amikor biztos vagyok benne, hogy nekünk sosem lesz olyanunk.

Cormia

Egy fiatalember soha ne késsen, ez a hölgyek kiváltsága…!

Annie_Cresta

Mindig is úgy éreztem, hogy a tanév első napja meghatározza, hogy előrébb vagy hátrébb kerülsz-e a suli hierarchiájában.