Szajhák ​és boszorkányok 13 csillagozás

avagy Kutyafalva végnapjai
Anita Diamant: Szajhák és boszorkányok

Anita ​Diamant kitűnő mesélő, regénye az 1800-as években játszódik New Englandben. Szereplői özvegyek, árvák, vénkisasszonyok, gazemberek, lotyók, felszabadított rabszolgák és „boszorkányok”. Diamant csaknem tíz évvel ezelőtt bukkant rá egy 19. század eleji leírásra, amelyben a massachusettsi partvidéken lévő elpusztult faluról olvasott, nagyszerű regényét e vékony könyvecske ihlette.
A Bostontól mindössze nyolcvan kilométernyire lévő szigorú vidéken különös és félresikerült alakok élnek. Kutyafalva lakosai között van férfiként öltözködő afrikai nő, ellentmondást nem tűrő madam, akinek unokája bordélyházban válik nagykorúvá, fölszabadított rabszolga, és független lélek.
Diamant kifinomult nyelvérzékkel és szenvedéllyel festi le alakjait ebben a megrázó és erőteljes regényben.
***
Anita Diamantnak, a Vörös sátor írónőjének legújabb műve történelmi regény, mely a 19. század elején az USA Massachusetts államában játszódik. Dogtown település lecsúszott… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

Athenaeum, Budapest, 2006
248 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639615267 · Fordította: Lakatos Anna

Galagonya33>!
Anita Diamant: Szajhák és boszorkányok

Anita Diamant: Szajhák és boszorkányok avagy Kutyafalva végnapjai

Anita Diamant nekem egyszer már írt egy kedvenc könyvet.
Ez a könyv teljesen más, mégis nagyon szerethető.
Az első fejezeteknél szoknom kellett a stílust, hogy minden fejezet más-más kutyafalvi lakóról szól, esetenként nem mindig halad lineárisan az időben.
Kutyafalván mindenki nyomorult egy kicsit, talán a megbélyegzés miatt.
Oliver Younger szíve után már gyorsan haladtam, nála tapintható volt a jellemfejlődés.
Azt éreztem ebben a könyvben, hogy az írőnőnek meg kellett írnia ennek a helynek, az ott élő embereknek az életét.
Most úgy gondolom, hogy sokáig velem marad ez az olvasmány.