Védett ​és érzékeny természeti területek mezőgazdálkodásának alapjai 1 csillagozás

Ángyán József – Tardy János – Vajnáné Madarassy Anikó (szerk.): Védett és érzékeny természeti területek mezőgazdálkodásának alapjai

Az ​agrár-, vidék- és környezetpolitika nagy léptékű, történelmi jelentőségű stratégiaváltásának szükségességét felismerve született meg a Nemzeti Agrár-környezetvédelmi Program, amelynek véghezviteléhez új ismeretekre, gondolkodásmódra van szükség. A mű megalkotóinak nagy száma szinte szimbolizálja azt a sokszínű, bonyolult, de mégis összekovácsolódott, egymást kiegészítő, erősítő tudásanyagot, ami a tájhoz illeszkedő gazdálkodási rendszerek újrafogalmazásához szükséges. A könyvben részletesen elemzik:
– a természetvédelem és a mezőgazdálkodás kapcsolatát, fejlődésük irányát,
– a mezőgazdálkodás, a természetvédelem és a vidék újraegyesítését célzó európai agrármodellt,
– Magyarország területének környezeti érzékenységét, a védett és érzékeny területeken folytatott mezőgazdálkodás legfontosabb alapmodelljét egy nemzeti park gazdálkodásának példáján keresztül. Ajánljuk a könyvet a védett és érzékeny természeti területek földtulajdonosainak, használóinak, a… (tovább)

Mezőgazda, Budapest, 2003