Kalózok 5 csillagozás

Angus Konstam: Kalózok

Nagy ​Pompeiusnak három hónapjába került, hogy felszámolja a Földközi-tengeren garázdálkodó klinikai rablónépek támaszpontjait. A haramiák egy ízben még Julius Caesart is foglyul ejtették.

Sir Francis Drake, aki másodikként hajózta körül a Földet, a Cacafuego nevű spanyol kincsszállító Gallion kifosztásával minden idők legnagyobb zsákmányára tett szert. Az Erzsébet-kori Angliában nemzeti hősként tisztelt kapitányt a királynő 1595-ben lovaggá ütötte.

Caloco Jack Rackham hírnevét a hajóján szolgáló két kalóznőnek köszönhette. Anne Bonnyés Mary Reade férfiakat megszégyenítő bátorságról tett tanúbizonyságot.

Az álcázás mestere, Howell Davis nem egyszer törvénytisztelő kalózvadásznak adta ki magát, s a Karib-tengertől egészen Afrika nyugati partvidékéig szedte áldozatait.

A 18-19. századi privatérok az állam nevében csaptak le az ellenséges hajókra. A legnevezetesebb privatér, John Paul Jones az amerikai függetlenségi háború után fosztotta a brit… (tovább)

Gulliver, Budapest, 2001
192 oldal

nicosia P>!
Angus Konstam: Kalózok

Érdekes és látványos. Érdekesebb, mint amit a borító sugall. Belül térképek, metszetek, rengeteg illusztráció tagolja a szöveget, amiből sokat megtudhatunk a rejtelmes kalózvilágról

Virágszépe >!
Angus Konstam: Kalózok

Nagyon érdekes könyv a kalózok életéről, a kalózkodásról olvashatunk történelmi igényességgel. Sok-sok kép, térkép, metszet van minden oldalon. Látványosan megválogatott illusztrációk, hosszan lehet böngészni a térképeket, hajókat, bár az zavart engem, hogy több helyen a tengerek zöldek, és a szárazföld volt kék. Nem minden kalóz egyforma, a könyv részletesen taglalja a különbözőségeket, bár végeredményben, általában kegyetlen sors várt rájuk. Az ókortól egészen napjainkig, földrajzi csoportosításban mutatja be a tengeri rablókat az író.

Gyuris>!
Angus Konstam: Kalózok

A szerző sokkal bővebben kifejti a témát A kalózkodás igaz története című könyvében, de ez meg gyönyörűen van illusztrálva. Szóval így a kettő együtt az igazi :)

Elek_A_Trotechnikus>!
Angus Konstam: Kalózok

Érdekes könyv, többnyire szépen illusztrálva.
Amivel gondom volt:
– térképek, amelyeken a szárazföld egységes azúrkék, a tengerek változó zöldek;
– a nagyobb fejezetek elején van egy összefoglaló időrendben, majd utána a részletezés fordított sorrendben (időrenfben: hugenotta kalózok, Hawkins, Drake; részletesen: Drake, Hawkins, hugenották);
– szövegek olyan semmilyenek, szerettem volna, ha kalandosabb, humorosabb a megfogalmazás;
– a hajó típusokról nincs részletes ábra (sajnos nem ismerem őket, szövegből a néhány ismertető alapján nem látom át a fejlődés menetét);

Szóval közepes munka, sokkal jobb is lehetett volna.