Medicina (Szeptimusz 3.) 48 csillagozás

Angie Sage: Medicina

Számos Timót feltöri a Palota egyik Lepecsételt Szobáját, ahol emberemlékezet óta nem járt senki, és ezzel rászabadítja a Várra egy ötszáz évvel korábban élt királynő kísértetét. Etheldredda királynő holtában is ugyanolyan rémes nőszemély, mint életében volt, és most is valami rosszban sántikál. Azt tervezi, hogy megszerzi magának a halhatatlanságot. Hogy ördögi tervét megvalósíthassa, szüksége van Jenna engedelmességére, Szeptimusz eltüntetésére, és fiának, Pásthi Marcellusznak, a híres orvosnak és alkimistának is latba kell vetnie minden képességét. És ha már Jenna és Szeptimusz belekeverednek Etheldredda cselszövényeibe, hogyne keveredne bele Nicko, Alther Mella, Dicsfalvi Marcia, Bogár, Timót és Sára, Tűzköpő, Zelda néni és a többi bolondos, csodálatos szereplők is, akik olyan emlékezetessé tették az előző köteteket, a Mágiát és a Repülést?

Angie Sage: Physik

Eredeti mű

Angie Sage: Physik

Könyvmolyképző, Szeged, 2008
494 oldal · ISBN: 9789632450667 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa · Illusztrálta: Mark Zug

Beriniki
Angie Sage: Medicina

Az eddigi három kötet közül ez tetszett a legjobban!
Teljesen elvarázsol a világ, ahová elkalauzol. Mindig újabb és újabb furcsaságokkal találkozunk, újabb és újabb élményeket élünk át. Imádom!
A HP könyvek megjelenése óta nem vártam úgy könyvet, mint ennek a sorozatnak a 4. kötetét! :)

Fairy

A borító nagyon szép.
Ez a rész is jó volt.
Kalandokból itt sincsen hiány és itt már időutazásra is megyünk a szereplőkkel varázstükrökön keresztül. Mellesleg nekem ezek a részek nagyon tetszettek mert betekintést nyerünk az alkímiába.
Snorri karaktere nekem nagyon tetszett belevaló klasz csaj,a kis/nagy állata Ullr imádtam én is akarok egyet.
Etheldredda királynőt szívből utáltam még a nyelvem is összeakadt ahányszor ki kellett olvasnom a nevét.
Snorri és Nicko ott ragadtak a múltban kíváncsi vagyok hogyan sikerül visszatérniük.

nyusznyusz

Borítója nagyon szép.
Bár izgalmas volt és eseménydús, mégsem ragadott meg úgy mint az előzőek. Pedig kalandból sem volt hiány. Időutazást így elég erőltetetnek éreztem. Ugyanúgy voltam a véletlenül kiszabadított királynő szellemével is. Timót sikerült komplett idiótának beállítani. Snorri mint legújabb karakter nagyon jól sikerült, kidolgozott, belevaló lány.

EliDia
Angie Sage: Medicina

Juuj, nagyon emlékszem arra az érzésre, amit ez a könyvsorozat kiváltott belőlem, látom ahogy a suli udvarán olvasok, ahogy kihozom a könyvtárból, és még anya is olvasta az első két részt. :)
Nagyon imádtam ezt a történetet, jó érzés visszagondolni rá, de valamiért nem érzem, hogy újraolvasnám bármelyik részt is.
Izgalmas, magával ragadó fantasy, amit 12-13 évesen olvastam, és azt hiszem pont ez volt a megfelelő idő.

Viszont ez a rész már nem tetszett, a negyedik részt el se kezdtem. :(

Auneer
Angie Sage: Medicina

Nagyon izgalmas, eseménydús könyv. Szereplőink a -nagybetűs- Időben utazgatnak, hol az egyik, hol a másik társukat keresve. Szerepet kap egy Tükör is és Etheldredda királynő szelleme hűséges Áj-ájával.
Ebben a könyvben találkozik a Mágia az Alkímiával , a jó a rosszal.

Telena
Angie Sage: Medicina

Ez a rész az, amit én kifejezetten nem élveztem. Vontatottnak tűnt és hosszúnak. Amikor újraolvastam a sorozatot a Küldetés előtt, ez volt az, ami a legnehezebben ment.
De továbbra is imádom az aranyos, mesés, varázslatos világot, amit megteremtett.

Bius91
Angie Sage: Medicina

Végre végeztem vele. Talán a 3 könyv közül ez tetszett a legjobban. Már az elejétől fogva esküszöm ahányszor ki kellett olvasni hogy Snorri Snorrelssen összegabalyodott a nyelvem. Eltheldredda királynő az egyik legutálatosabb személyiség volt akit valaha olvastam, komolyan irritált a gonoszsága. Azért örültem volna ha Nikó és Snorri csodával határos módon előkerült volna a történet végére de sajnos nem így lett. Gondolom a következő kötet titka lesz ami kitudja mikor fog megjelenni egyáltalán. Összességében 4 csillagot adok a könyvre , azért Timót butasága kissé irritáló volt számomra.

lena91
Angie Sage: Medicina

Egy fokkal laposabb, mint az előző kettő kötet. De aranyos a mesés, sárkányos, repülős, erdei házikót, vizíszörnyes világa:)

lenkeee
Angie Sage: Medicina

Ez a kötet csak 4 csillagot kap,mert úgy érzem kicsit lemaradt színvonalilag a többihez képest.Ettől függetlenül faltam,mint majom a banánt,és nagyon jó!!!

Camelia
Angie Sage: Medicina

Nem tudom. Jó volt meg minden de annyira nem élveztem mint az előzőeket. Az a felszabadított királyné karaktere annyira idegesítő volt…

mazsolafa

Tudod Szeptimusz, ha egy álom meglátogat bennünktek, annak oka van.

Lahara ISP

A macska mint villám rohant ki a kabinból, és fölszaladt a fedélzetre, farka szőrös kolbásszá duzzadt a felháborodástól.

Lahara ISP

– Oh, a csudába is! – motyogta Szeptimusz, miközben gyűrűjének fénye ráesett valamire az egyik polcon a szekrény hátuljában, amit Jenna összetekert fekete kötélnek nézett. – Elfeledkeztem róla, hogy a kígyó is itt van.
– Kígyó? – suttogta Jenna.
– Aha. Semmi baj, nem olyan nagyon mérges!
– És mégis, mennyire mérges az a „nem is olyan nagyon mérges”, Szep? – kérdezte Nicko.

Szeptimusz sorozat · Összehasonlítás