Európa ​a korai középkorban 4 csillagozás

3-11. század
Angi János – Bárány Attila – Orosz István – Papp Imre – Pósán László: Európa a korai középkorban

Egyedülálló vállalkozás eredményét tartja kezében a tisztelt olvasó: 1936 óta, Váczy Péter nevezetes Középkor története óta senki nem írt Magyarországon hasonló összefoglaló munkát Európa történetének talán legnehezebben kutatható periódusáról. Egy másik tekintetben is igazi unikum e kötet. Nem a hagyományosan az 5. század közepén meghúzott határtól tárgyalja a középkor eseményeit, hanem a kései császárkorhoz visszanyúlva mutatja be azon gazdasági, társadalmi és politikai tényezőket, amelyek az antikvitásból a feudalizmusba vezették át kontinensünk nyugati felét. Bemutatja a germán népeken kívül a népvándorlás más szereplőit, Európa keleti felére kitekintve Bizáncot, valamint a korai szláv államalakulatok létrejöttét is. A könyvet a kora középkori kultúra áttekintése zárja.

320 oldal · keménytáblás · ISBN: 963038499X

Nienna001 P>!

Most, hogy eltelt az olvasása óta egy idő, és a közeledő vizsga időpont sem nyomaszt, rájöttem, hogy nem is olyan rossz könyv ez. Érdekes, jól felépített, és segített a felkészülésben. A Bizáncról szóló részt kedveltem a legjobban.