Kerti ​növények 1 csillagozás

1000 növény – fajtái-ismertetőjegyei-gondozása
Angelika Throll: Kerti növények

Ez az aktuális növénykalauz, a tavaly megjelent Szobanövények párja, segít abban, hogy szép, különleges vagy éppen egyszerű gondozást igénylő növényeket válasszunk a kertünkbe. Ötleteket ad, tájékoztat arról, mire figyeljünk a vásárláskor és bemutatja az egyes fajok tulajdonságait.
1000 kerti növény (fák, cserjék, rózsák, kúszónövények, évelők, egynyári növények, fűfélék, páfrányok, gyógynövények, erkély- és dézsanövények, vízinövények) képét, leírását tartalmazza.
Átfogó kézikönyv minden kertbarát számára!

Sziget, Budapest, 2009
448 oldal · ISBN: 9789637268700 · Fordította: Szaszákné Sebők Viola

Hanon13>!
Angelika Throll: Kerti növények

Angelika Throll: Kerti növények 1000 növény – fajtái-ismertetőjegyei-gondozása

Hihetetlenül hasznos. Erre nincsenek jobb szavak. A piacon szerintem nincs most ennél jobb kézikönyv, ami kifejezetten a kertekben megtalálható növényekkel foglalkozik. Bár már jópár éves kiadás, és ez a szakma kifejezetten gyorsan változik, mégis a növények nagy része még mindig „aktuális” és sok kertben megtalálható.
Kezdőknek mindenképpen ajánlom, ha a saját vagy esetleg másik kertjében szeretné meghatározni a növényeket, mert 85-90%-ban ebben a kötetben benne lesz. A sok tanács ami az egyes fajokhoz tartozik szintén sokat segíthet.
Viszont azoknak is hasznos lehet, akik most tanulják a szakmát. Sokat segít a tanulásban a sok színes kép, a fajok magyar illetve latin neve, különböző, fontosabb fajták feltüntetése. Mondhatni, szinte kötelező ezeket a fajokat mind felismerni, ha valaki dísznövényekkel szeretne foglalkozni.