Az ​építészet remekei 1 csillagozás

Angelica Ralphstone: Az építészet remekei

Földünk számos területét a titokzatosság homálya veszi körül. Részben a természet alkotta ezeket, de a legrejtélyesebbeket, a leginkább csodálatra méltóakat az ember hozta létre. Az emberi szellem teremtő ereje fejeződik ki a világ legkülönbözőbb helyein található építményeiben. Egyik-másik az építőművészet csodája, némelyeket pedig az ott élt személyek, kivételes emberek legendája tette örök életűvé.
E gyönyörű helyek felcsigázzák az érdeklődést, de ugyanakkor csodálattal vegyes tiszteletet ébresztenek. Mindazok a titkok, amelyeket ezek a régi építmények őriznek, újra és újra megingatják őseink primitívnek mondott kultúrájáról kialakított elképzelésünket.

Fantastico, Budapest, 2002
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630054469 · Fordította: Hegyi Borbála

WolfEinstein>!
Angelica Ralphstone: Az építészet remekei

Kifejezetten jó összefoglalója az építészet történetének a kezdetektől napjainkig. Sok képpel illusztrált, olvasmányos mű. Hibái azért vannak, például egy-két otromba elírás, illetve néhol eltolódva éreztem az arányokat, de egy ekkora terjedelmű műben nyilván erősen szűrni kellett, hogy mi kerüljön bele. Az tetszett, hogy minden korszakot általánosságban is bemutatott néhány mondatban, valamint jó válogatás született a konkrét épületekből, hogy miről írjon részletesebben. Szóval tetszett, és ezt nem csak a könyv megszerzésének körülményei mondatják velem.