A ​legdrágább ajándék 4 csillagozás

Angelica Montemaggiore: A legdrágább ajándék

„… ​magáért igazán kár. Mert valami átok ül azon a házon, valami sötét átok, nekem aztán elhiheti… – Ki vagy te? – kérdezte aztán nagysokára egészen halkan a kislány, majd hirtelen eszébe jutottak Joséphine csudás meséi a mennyországról, és bátortalanul hozzátette még: -Csak nem őrangyal vagy néni?” A nagy sikerű Borostyán regénysorozat írónőjének a legújabb könyve a karácsony idején játszódik Chartres-ban, a rejtelmes katedrális tövében, egy folyóparti házban, melyben fiatal házaspár él négyéves kislányával. Furcsa történetek keringenek róluk, valami átokról is suttognak a szomszédok, de csak találgatni, lehet, kit is fenyeget a veszély. Tán a szőke fürtös, okos szemű kis Monique-ot, aki magányosan építi hóemberét a kertben? Vagy inkább a alvajáróként bolyongó, szenvedő szemű szép fiatalasszonyt? Esetleg a férjét, a sikeres fiatal ügyvédet? Kire számíthatnak? Lesz-e megváltás ebből a sötétségből? Győzedelmeskedik-e az igazi Karácsony? Erről szól Angelica Montemaggiore… (tovább)

Magvető, Budapest, 1996
200 oldal · ISBN: 9631420612

moncsicsi83>!
Angelica Montemaggiore: A legdrágább ajándék

Maga a könyv nem rossz. Jó az alaptörténet de nekem egy kicsit kidolgozatlannak tűnt. A karácsony ünnepéhez csak annyi köze van, hogy a végén pár oldalban egy kapkodós karácsonyról mesél. Nem erre számítottam.

Niki P>!
Angelica Montemaggiore: A legdrágább ajándék

Igazán megható karácsonyi történet. Leírja, hogy milyen szörnyűségeket is tehet a gyász
Hogy napjainkban is vannak boszorkányok és őrangyalok, akiknek a segítségére bármikor számíthatunk. Egy ilyen könyv elolvasása után elgondolkodik az ember, hogy az életben vannak csodák? És bár ez az én véleményem, de szerintem igen. Lehet, hogy nem egy nagy durranás, épp csak egy kis semmiség, az is előfordulhat, hogy nekünk fel sem tűnik, de biztos vagyok benne, hogy csodák bárkivel megtörténhetnek. Akár az őrangyalának köszönhetően.