Kisbaba ​születik 8 csillagozás

Angela Weinhold: Kisbaba születik

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2018
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632448237 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Clara Suetens

Szávitrí P>!
Angela Weinhold: Kisbaba születik

Nagyon jó nyitogatós könyv a kisbaba születéséről. Szerintem jól összegyűjti az információkat, amik egy 2-4 évest érdekelhetnek a témában. Konkrétan amire Iza rákérdezett, az a következő oldalon le volt írva. Hosszú percekre lekötötte a gyereket. Kedvencem, ahol be lehet kukucskálni az anya pocakjába. Iza meg is kérdezte, hogy az én pocakomat nem lehet-e kinyitni. :D

Angela Weinhold: Kisbaba születik

Meglepően részletes – nemcsak 2-től 4 éves korúaknak ajánlanám, hanem óvodásoknak is. Bőven tájékoztat nemcsak családi viszonyokról, a magzat elhelyezkedéséről és fejlődéséről, orvosi vizsgálatok mikéntjéről, hanem a születésről, illetve a kisbaba igényeiről is. Nyíltan, mellébeszélés nélkül. Jók a rajzok, jó a szöveg. Ügyes. A szöveget persze felnőtt kell, hogy felolvassa, önállóan ezzel a gyerek nem boldogul, de a rajzok jók, s a leírt szöveggel együtt, remélhetőleg, meg is jegyzik.

almosehes>!
Angela Weinhold: Kisbaba születik

Nagyon szeretjük ezt a sorozatot. Nemsokára érkezik a kistestvér, így gondoltam jó lesz valami „szakirodalom”.

Viszont még szerencse, hogy ezt és nem a 4-7 éveseknek való kötetet kölcsönöztem ki a könyvtárból. Belelapoztam éz hát, khmmm…, kicsit több és naturálisabb részletet tartalmaz, mint amit feltételeztem.

Kek P>!

Az ötödik héten akkora, mint egy félbeharapott gumimaci.

Hogyan növekedik a magzat?

Kek P>!

Hogyan érzi magát a baba a pocakban?

Anya hasában meleg van és sötét. A baba biztonságban érzi magát. A magzatvízben lebeg, amit egy vastag védőburok, a magzatburok vesz körül. Izz kényelmesen elfér a kis poronty. Az éhséget és a szomjúságot nem ismeri. A köldökzsinóron keresztül mindent megkap, amire szüksége van.

Kek P>!

Az öt hónapos magzat már hall. A pocakban sokféle zaj beszűrődik: anya szíve dobog, áramlik a vére, a gyomra pedig olykor korog. A kinti zajok is eljutnak hozzá, legyen szó zenéről vagy lármáról.

Kek P>!

A kisbabák érdeklődve figyelik az őket körülvevő arcokat. Ha grimaszt vágunk, a baba megpróbálja utánozni.