Dinók 9 csillagozás

Angela Weinhold: Dinók

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a dinoszauruszokkal és más őshüllőkkel ismerteti meg az apróságokat. Megtudhatják többek közt, hogyan néztek ki, mivel táplálkoztak és hogyan védekeztek ezek az állatok.

Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre – együtt, minden nap A Mit? Miért? Hogyan? Mini című sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2012
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443287 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Angela Weinhold

H_Andi
Angela Weinhold: Dinók

Nem vagyok dinó rajongó, illetve a kisfiam sem az egyelőre ;), így csak egy kihívás miatt vettem a kezembe.
Mint a sorozat többi kötete, ez is szépen kidolgozott, igényes kiadás. Nem ad hatalmas ismeretanyagot a dinoszauruszokról, de az ajánlott 2-4 éves korosztálynak a téma bevezetésére tökéletes. Ha lesz nálunk „dinó korszak” tuti előkerül még.

imma AP
Angela Weinhold: Dinók

A legjobb a végén a színes dínó. Amúgy aranyos, van benne plesiosaurus is, ezt értékelem, de azért ennél vannak szerintem jobb könyvek a témában. Legalábbis kell, hogy legyenek.