Az ​ínyencek királya (Csokolándy 4.) 18 csillagozás

Angela Sommer-Bodenburg: Az ínyencek királya

Csibi családjával – és természetesen Csokolándyval – a tengerpartra utazik, vakációzni. Vígan lubickolnak a tengerben, még Csokolándy is bemerészkedik (és legnagyobb meglepetésére felfedezi, hogy – tud úszni!), amikor egy szépen induló napon keserves meglepetésben van részük: a tengerpartnak pontosan ezen a részén tölti vakációját Mandarin Mónika is, mamájával és elmaradhatatlan törpe uszkárjukkal, Cukival. Barátaink izgalmas kalandok sorát élik át, míg a végén természetesen minden jóra fordul. Azt azonban már nem áruljuk el, hogy „ki” lett a tengerparti kutyaszépségverseny győztese!

Eredeti cím: König Leckermaul

Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
124 oldal · ISBN: 9635481373 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Andrew Knight
Magyar Könyvklub, Budapest, 1994
124 oldal · ISBN: 9638224878 · Fordította: Borbás Mária

Lunemorte P>!
Angela Sommer-Bodenburg: Az ínyencek királya

Noha én még csak ezt az egy könyvet olvastam a sorozatból, azért arra még emlékszek, hogy nagyon szeretni akartam ezt a könyvet…De sajnos csak a képek jöttek át, a mesés sztori nekem borzasztóan erőltetett volt.

Angela Sommer-Bodenburg: Az ínyencek királya

Hogy ennek a kutyának állandóan zabálnia kell! Erről szól a könyv. :D Meg a kis gazdája: Csibi elégedetlenkedik, féltékeny, ha más is ránéz a kutyájára. Mellesleg, nem is mondtam, ez a kutya tud beszélni. Emlékszem, ez régebben (uszkve 10 éve) nagyon idegesített, ugyanis a szülők azt hiszik, hogy a gyerekük tanult meg hirtelen hasbeszélni. A szomszéd kislány, aki egy dagadt zabagép, pedig határozottan idegesítő volt nekem. Ma már nem. Érdekes. A hasbeszélés rejtélye izgat még egy kicsit.

lenne P>!

-Nem, nem – szólt közbe sietősen Kati néni. – Nem vandálokról van szó, hanem szandálokról! Strandszandált szeretnének vásárolni, azt mondta az Aba apuka!
– Mindig csak a zaba, meg a pia! Szörnyűek ezek a huligánok! – ingatta a fejét Lotti néni.

Adok-kapok 63.old.

lenne P>!

-Egyre jobban ízlik nekem ez a vakáció! – jelentette ki később Csibi szobájában Csokolándy. – Az a legjobb benne, hogy adok is és kapok is!
– Adsz is, kapsz is…? – nézett rá értetlenül Csibi.
– Bizony! Minél többet ad az ember, annál többet kap vissza!
– Úgy? – mosolygott Csibi. – És mit adsz te, ha szabad érdeklődnöm?
– Rengeteget! – közölte méltóságteljesen Csoklándy. – Minden egyes sétánál például leadok egy egész rakás kalóriát! No de az igazság kedvéért meg kell állapítanom – tette hozzá –, hogy hamarosan vissza is kapom! Jó éjszakát!

Adok-kapok, 65.old.

Chiara>!

Péntek volt, és végre-valahára a szünidő is elérkezett!