A ​szülinapi csokikutya (Csokolándy 1.) 24 csillagozás

Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

Találkoztatok már beszélő kutyával? Ha ti nem is – Csibi igen! Egy szép napon, amikor hazafelé ment az iskolából, összeakadt egy lompos, loncsos, óriási bernáthegyivel – aki nemcsak hogy beszélt, hanem az is kiderült róla, hogy kedvenc eledele nem a csont, nem a mócsing, még csak nem is a sonka – hanem a csokoládé! Sőt, az édességek közül is a csokibomba! Hogy a beszélő és csokikedevelő kutya és kis barátja, Csibi milyen kalandokat élnek át, elolvashatjátok a CSOKOLÁNDY A szülinapi csokikutya című mulatságos könyvben.

Eredeti cím: Der Geburtstags-Trüffelhund

Magyar Könyvklub, Budapest, 1993
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 963822407X · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Andrew Knight

lenne P>!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

Ez most fájt… Csalódás volt, holott 1993-ban büszke voltam rá, hogy ilyen komoly könyveket olvasok. Az illusztráció tényleg nagyon szép, emlékszem próbáltam kimásolni Julát, a nővért. És most már tudom, hogy miért hittem azt mindig, hogy 15 éves koromra szép leszek és nőies meg minden! Ez a könyv volt, ami elhintette bennem a későbbi csalódásom magját! Mindenesetre gyerekkönyvnek jó… A történet egyszerű, jól követhető. Emlékszem régen a csokibomba emlegetésétől mindig megéheztem. Most ez a hatás elmaradt. A kutya sem olyan szimpi már, most hogy ismerem a mi áldozatkész, őszinte barátunkat: Bukfenczet. A németeknek jó ez a bernáthegyi, de nekünk magyaroknak egy érzőszívű puli való, hogy megismerjük a valódi hűséget!

Lila_Virág>!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

Alsóban könnyen megtanultam olvasni, és szerettem is az olvasókönyvben a kis történeteket. Viszont a tanár engem nem szólított, mert én voltam az egyik legjobb olvasó, szóval halálra untam magam. Aztán a kezembe akadt ez, és ha lehet mondani, hát az egész világom megváltozott. Igen, ez a könyv volt az első, amit olvastam. Egy kisfiú és egy beszélő kutya….. Jópofa kis történet, remekül bemutatja a világot Csibi szemszögéből, és jó nagy ellentétet húz közte és a felnőttek közé, mert egyedül Julcsa, a nővére hiszi el neki, hogy Csokolándy tud beszélni.

Kovács_Heni>!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

Az egyik kedvenc könyvem a gyerekkoromból :) Egyébként is odáig voltam a bernáthegyikért, titokban mindig vágytam egyre, úgyhogy legalább ötször végigolvastam az egész sorozatot. Ha ma olvasnám el, talán csak nevetnék rajta, de kiskamaszként az embernek nem tűnnek fel olyan dolgok, hogyan ehet egy kutya folyton csokoládét vagy miért nem esik le a szülőknek, hogy Csokolándy beszél. A maga kategóriájában szórakoztató olvasmány :)

DrEmergencyGrooveHouse>!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

Nahát! Bernáthegyi (akkori kedvenc kutyám) és csoki minden mennyiségben! Gyerekkori könyv. Jó volt olvasni. Emlékszem hogy egy könyvklubos újságban leltem rá és egyből beleszerettem. Pár éve megint belelapoztam és mély sajnálatomra nem találtam benne valami sok tartalmat. Viszont annak ami, annak klassz.

Myr>!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

nagyon szerettem az egész sorozatot :) és nem szerettem a kutyákat, de a bernáthegyik ez után a könyv után kivételt képeztek :D

Nagana>!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

4,5 éves kislányom nagyon szereti, minden este olvasok a könyvsorozatból neki. Egyszerű, könnyen követhető, érthető a története, ami egy csokibombát szerető bernáthegyi kutyusról szól. A kutyatartás szabályait is megalapozza ez a rész, felelősséget kell vállalnunk, ha kutyát szeretnénk hazavinni. Csibi és Csokolándy barátságának kezdetét mutatja be a könyv.

HENGYE >!
Angela Sommer-Bodenburg: A szülinapi csokikutya

Olvasni tudó gyerekeknek aranyos olvasmány, a gyerekeim annak idején úgy tudom olvasták és szerették. Így jobbra számítottam, de hát lehet, hogy csak nem az én korosztályomnak íródott.
Csibi, mindenáron kutyát szeretne, mikor az iskolából hazafelé jövet találkozik a beszélő, gazdátlan bernáthegyivel, akinek a kedvence a csokoládé. Először azt hittem csak képzeli a kutyát, de mivel minden családtag látja és megszereti úgy tűnik valódi.
A könyvben Csibi és Csokolándy, a csokifaló kutya kalandjait ismerhetjük meg.

HENGYE >!

Semmit sem szabad elutasítani, amíg meg nem ismertük.

Csokolándy sorozat · Összehasonlítás