A ​kis vámpír beköltözik (A kis vámpír 2.) 8 csillagozás

Angela Sommer-Bodenburg: A kis vámpír beköltözik

1979 és 2015 között 21 kötetet jelentetett meg a szerző a gyerekeknek készült vámpíros sorozatából. Az első kötet magyarul A kis vámpír címen jelenik meg.
A sorozat egy kilencéves magányos kisfiú és egy gyerekvámpír barátságát mutatja be. Kettejük különbözősége, különböző élethelyzete furcsa kalandokat eredményez, melyek mulatságos, vicces, humoros jelenetekben teljesednek ki.

Naphegy, 2016
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869769 · Illusztrálta: Amelie Glienke

Kövönkövi Teofil

dianna76 P>!
Angela Sommer-Bodenburg: A kis vámpír beköltözik

Ez most nem volt olyan jó, mint az első kötet. Túl menekülősre, bujdosósra (bujkáltatósra) sikeredett, s valahogy keveselltem a humort a szövegből. Viszont egyre jobban bonyolódnak a szálak Amália és Endre körül. Számomra még mindig meglepő, és félelmetes, hogy egy nem egészen kilenc éves gyerek vámpíros történeteket olvas, meg a sötétben temetőben mászkál, – még akkor is, ha a barátja lakik ott – , s koporsót cipel.
Az illusztrációk még mindig a rémes kategóriát képviselik. Azt, hogy a vámpírok csúnyácskák, megértem. De Endre miért néz ki szintén úgy, mintha ő is vámpír lenne.

Naphegy, 2016
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869769 · Illusztrálta: Amelie Glienke
Nicole_Kinney I>!
Angela Sommer-Bodenburg: A kis vámpír beköltözik

Nagyjából ugyanaz mondható el róla, mint az első részről: jópofa, de a célkorosztályból kinőve annyira már nem érdekes. Amália még mindig idegesít, az illusztrációk továbbra sem jönnek be, és most már lehetne új feszültségforrást találni ahelyett, hogy Endre rejtegeti a családja elől Teofil vámpírságát. De félretéve a morgolódást, ha tízévesen olvastam volna, talán jobban értékeltem volna – mindemellett vannak olyan könyvek bőven, amelyekből szintén „kinőttem” már, mégis élvezem őket, szóval nem lehetetlen küldetés gyerekkönyvvel a felnőttek kedvében járni, de ez a sorozat sajnos nem üti meg azt a szintet.

BacchanteBlues>!

Szörnyű tudok lenni, ha megzavarnak az olvasásban!

Kapcsolódó szócikkek: Kövönkövi Teofil

A kis vámpír sorozat · Összehasonlítás