Elfojtott ​sikoly (Kim Stone 1.) 624 csillagozás

Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Ötágú ​csillagot alkottak a kis bucka körül. Csak ők tudták, hogy a frissen felásott föld sírgödröt takar. A fagyott földet ásni olyan volt, mintha kőbe akartak volna vésni valamit, ezért felváltva dolgoztak. Mindenkire sor került. Mind az ötükre.

Ha felnőtt méretű gödröt kell ásniuk, az tovább tartott volna.
Kézről kézre járt az ásó. Volt, aki tétován, habozva fogta meg, mások biztosabb kézzel. De senki sem ellenkezett, és senki sem szólt egy szót sem. Tisztában voltak vele mindannyian, hogy egy ártatlan életet vettek el, de az egyezség megköttetett: a titkaikat el kell temetni!

Amikor megtelepedtek a sírhanton a szállingózó hópihék, a csoport tagjainak hátán végigfutott a hideg. Aztán ment ki-ki a dolgára: az öt emberalak lábnyomai csillagot tapostak a friss, ropogós hóba.

Elvégeztetett.

Ám a titkok sosem maradnak eltemetve…

Angela Marsons valósággal berobbant a Kim Stone felügyelőnő bűnügyeit leíró sorozatával az angol… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

General Press, Budapest, 2015
360 oldal · ISBN: 9789636438432 · Fordította: Szieberth Ádám
General Press, Budapest, 2015
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636438142 · Fordította: Szieberth Ádám
puhatáblás

Kim Stone · Bryant · Kevin Dawson · Woodward (Woody)

sekély sír

Bea_Könyvutca P>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Nem olvastam nagyon sok krimit mostanában, pedig régen nagy krimirajongó voltam. Persze azért előfordul most is az olvasmányaim között, de nem jellemzően sok. Pedig ha ilyenek lennének, mint az Elfojtott sikoly, akkor valószínűleg sokkal hamarabb a kezembe vennék egy-egy nyomozós sztorit. Na nem az elborzasztó, szörnyű bűnesetek fogtak meg annyira, hanem a szereplők nagyszerűsége.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.nl/2016/01/angela-marsons-elf…

FairyDust P>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Nagyon beleszerettem a krimi könyvekbe, ezért sokak ajánlására elolvastam ezt a könyvet és sajnos én személy szerint többet vártam volna tőle.
Az első ami nagyon feltűnő volt, hogy több mint egy hónapig olvastam a könyvet, holott 360 oldalról beszélünk. Számomra a fő csavar egyértelmű volt, nem kellett sokat gondolkoznom azon, vajon ki is áll a dolgok hátterében. A könyvben azonban található egy másik csavar is amit álmomban nem gondoltam volna, az jócskán megdobta az olvasási élményemet, és így a csillagok számát is egészen 3-ig emelte.
Főszereplőnk Kim Stone felügyelőnő nagyon hasonlított az általam kedvelt Ecc-pecc könyv főszereplőjére. Nem tudtam elvonatkoztatni tőle. Általában nem szokott zavarni a hasonló jellemvonás, de egy krimiben azért nagyon sokat számít a nyomozó karakterisztikája.
A történetben többször volt „uborkaszezon”, konkrétan semmi nem történt. Valószínűleg ezért volt ez ilyen hosszú és nyögvenyelős olvasás. Mikor bejött az izgalom, akkor haladtam a könyvvel, de utána megint elült a történet és nem találtam meg azt a kellő balanszot, ami fenntartja az érdeklődésemet.
Azt hallottam a második rész jobb, lehet hogy tovább olvasom a sorozatot. Egyszer olvasható könyv, de semmi különleges nem volt benne ami miatt többet adnák rá 3 csillagnál.

Réka0128 P>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

„Az embereket általában azért gyilkolják meg, mert csináltak, csinálnak vagy csinálni akarnak valamit.”

Végre elérkezett az ideje, hogy megismerkedjek Angela Marsons Kim Stone sorozatával. A kötetnek elvárások nélkül kezdtem bele, ami miatt végül kellemes meglepetésben volt részem. Egy roppant izgalmas és fordulatos krimit kaptam, ami ráadásul nagyon olvasmányos stílusban íródott. A könyv egy erősen sejtelmes prológussal indít, majd az első fejezetben már megtörténik a gyilkosság. A történet több szálon fut: a gyilkosság miatt elindul a nyomozás, megismerünk egy testvérpárt, valamint néha-néha a gyilkos gondolataiba is betekintést nyerünk. Elképzelésem sem volt hogyan fognak ezek a szálak majd összekapcsolódni, plusz a gyilkos kilétén is rengeteg agyaltam, majd a végén rá kellett döbbennem, hogy nagyon rossz úton jártam a megoldásokat illetően. :D
Azt hiszem ez volt az első olyan krimi könyvem, amiben a főszereplő nyomozó nem férfi, hanem nő. Pozitívan csalódtam, mert Kim Stone karaktere piszkosul hamar szimpatikus lett a szarkasztikus stílusával. Kim és Bryant párosát imádtam, jókat nevettem kettejük szócsatáin. :)
Az Elfojtott sikoly egy elképesztően erős sorozatindító kötet, ezért merem remélni, hogy a többi résznek is sikerül tartania ezt a szintet.

robinson P>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Lisbeth Salander óta nem találkoztam ennyire jól kitalált és megírt női főszereplővel. Élmény volt!
Bővebben:

Amál P>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Újraolvasás volt egy kihívás kedvéért és magam is meglepődtem, hogy milyen jól emlékszem a történetre, annak ellenére, hogy 7 évvel ezelőtt olvastam, amikor megjelent. Ezek szerint az írónő valamit nagyon jól csinál, ha ilyen marandó élmény volt a könyve. Most is ugyanúgy végigizgultam az eseményeket. Angela Marsons nagyon évezetes stílusban ír, nemcsak izgalmas, hanem humoros is. Főszereplője, Kim Stone egy nagyon belevaló, vagány nyomozó, aki nem ijed meg a saját árnyékától, megállja a helyét a férfiak világában, felpattan a motorjára és úgy üldözi a rossz fiúkat és lányokat. Bízom bent, hogy a sorozat többi része is ilyen színvonalas, fordulatos, pörgős lesz, mert ezt imádtam.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Végre én is elolvastam ezt a sokak által dicsért könyvet! Tényleg jó volt , és kimondottan érződött rajta, hogy európai (angol) írónő tollából származik. Hasonlóan jó élményem Dolores Redondo könyvével volt. Talpraesett nyomozónő, aki nem ijed meg az árnyékától. Érdes természete és pikírt beszólása ellenére, vagy épp azét szimpatikusnak találtam Kim Stone-t. Szerencsére amerikai kollégáival ellentétben senkivel sem bonyolódott szerelmi viszonyba a nyomozás mellett. Inkább a saját múltjával kellett egy kicsit hadakoznia a történet folyamán, ahogy előjöttek az emlékei. Mivel ez egy sorozat kezdő kötete, a későbbiekben talán többet is megtudunk róla. Az izgalom fenntartása mellett kicsit sokkoló, de semmiképpen sem gyomorforgató leírásokat olvashatunk. Némelyik thrillet olvasása közben kiráz a hideg a részletes beszámolók miatt. A stílus maga olvasmányos, helyenként egy kis humorral. Rendesen el lehet merülni a történetben, mert bár utazásra szántam, muszáj volt itthon befejeznem.

_Eriii>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Karen Rose és Ecc Pecc óta, nem olvastam ilyen jó krimit. Angela Marson az Elfojtott sikollyal, ott van a dobogós 3-ba. Nagyon izgalmas, fordulatos, jól felépített krimi. Imádom a váltott szemszöget. Imádok gyilkosok, pszichopaták, ártatlan áldozatok, és tökös rendőrök fejében járni. Úgy nem tudok értékelést írni, hogy ne lőjem le a poént, szóval nem megyek bele nagyon. Egy dolgot hiányoltam, kevés dolgot tudtam meg Kimről, és amit ezidáig meg tudtam az valami borzalmas, de ahogy ki vettem a szavaiból lesz meg borzalmasabb is. Jézus ereje……Ajánlom azoknak, akik szeretik az izgalmas fordulatokban gazdag krimit.

Leliana>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Kezdtem kicsit aggódni, amiért mostanában semmi nem fogott meg.. úgy látszik, az igazira vártam krimik terén is, ez most üdítő kivétel volt az átlagos, sablonos, semmilyen könyvek közt. Nem mondom, hogy teljesen tökéletes, de az biztos, hogy végig az orromnál fogva vezetett, és kétszer akkorát csavarintott rajta az írónő, hogy csak kamilláztam :) Voltak benne túlkapások, nem volt mindig életszerű, spoiler de összességében a szereplőkkel, a fanyar humorával levett a lábamról. Pedig ha nem ilyen (krimiolvasó) szemmel nézem, akkor felháborító, borzongató történet bontakozott ki a szemünk előtt.. Bízom benne, hogy lesz folytatás, ez nagyon ígéretes kezdés volt!

Iloonka>!
Angela Marsons: Elfojtott sikoly

Be kell valljam, az elején nagyon nehezen indult be és azon tűnődtem, hogy velem van-e a baj, amiért ilyen jó értékelésű könyvvel nehezen boldogulok. Aztán beindultak az események, és a vége mindent vitt.

Kim Stone kalandjai elkezdődtek, méghozzá nem is akárhogy. Elásott emberi csontokat találtak, ha még ez nem lenne elég, akkor nem is felnőtthöz tartozó csontok. A helyszín az egykori nevelőotthont foglalja magába, és a volt dolgozók pedig úgy hullanak, mint a legyek, és Kim versenyt fut az idővel, hogy időben megfékezze a többi gyilkosságot.

Bevallom, hogy kissé megijedtem a végén, hogy olyan lesz a tettes, akire így is rá tudták aggatni a gyilkos szerepkört, aztán száznyolcvan fokos fordulat és megkaptuk a váratlan húzást. Bár a szereplők annyira nem kerültek közel a szívemhez, de egy kriminél általában el szoktam nézni ezt az apró hibát. Merthogy az események történnek, hol is van időd megkedvelni a főhőst, mikor alig van ideje bemutatkozni is. Az ügy szépen haladt a saját medrébe, a dőlt betűs részek meg tényleg erős idegzetűeknek ajánlott, még nekem is elállt a lélegzetem az olvasássánál.

Biztos folytatni fogom ezt a sorozatot, és be kell valljam ,hogy a további részek keltették fel jobban az érdeklődésemet, szóval nagy elvárásaim vannak, úgyhogy vigyázz Kim Stone, csak ügyesen! ;)

cintiatekla P>!

– A picsáb… Elnézést, atyám.
– Lelkész vagyok, kedvesem, nem atya, de azért majd
továbbítom a bocsánatkérését.

mate55 >!

[…] a gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.

cintiatekla P>!

– Ja, és Stone…
Kim visszafordult az ajtóból. – Hébe-hóba azért hagyja aludni egy kicsit az embereit. Nem mindenki USB-csatlakozón keresztül töltõdik fel, mint maga.

mate55 >!

Az emberi természet már csak ilyen: szeretünk meglesni olyasmiket, amitől utána rémálmok gyötörnek minket…

Mpattus P>!

– Szakmailag megalapozott becslésem szerint a felnőttkort még el nem ért, tizenöt évesnél nem idősebb áldozattal van dolgunk.
– Szakmailag megalapozott becslés? Így nevezi a tudományos szakzsargon a találgatást?

Mpattus P>!

Tisztában voltak vele, hogy az egész világot nem tudják megváltani, bármennyire szeretnék – de vannak pillanatok, amikor egyszerűen muszáj foglalkozni a világnak azzal a parányi részével, amelyikbe az ember éppen belebotlik.

274. oldal, 58. fejezet

Black_Angel>!

– Olyanok ezek a zsaruk, mint a buszok. Sokáig nem jön egy sem, aztán meg…

PRicsmond>!

– Nézze, ha napra pontosan meg tudnám mondani, akkor megmondanám, de a bomlás gyorsaságát sokféle tényező befolyásolja: a hőmérséklet, a talajtartalom, az életkor, a betegségek, fertőzések. Én is örömmel venném, ha fényképpel, teljes kórtörténettel, útlevéllel és a legutóbbi közüzemi
számlákkal együtt kapnám meg a hullákat, de ez sajnálatos módon nem így működik.

tmezo P>!

Olvasta valahol, hogy a lelkiismeret nem több, mint a lebukástól való félelem.

mate55 >!

Nem iszom, nem dohányzom, nem száguldozom luxuskocsival, nem hajkurászok nőket.
De a jó kávét szeretem.

Kim Stone sorozat · Összehasonlítás