Grit 8 csillagozás

Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés
Angela Duckworth: Grit

Mi ​a kiemelkedő teljesítmény titka? Miért vallanak egyesek sorozatosan kudarcot, mások pedig miért sikeresek? Angela Duckworth amerikai pszichológus megmutatja, hogy a titok nyitja az úgynevezett Grit-hatás. Ez a sikert garantáló erő akkor lép működésbe, ha az elszántság, a kitartás és a szenvedély hosszú távú célokkal párosul.
A szerző személyes élettörténetét is felhasználva kutatási eredményekkel és érdekfeszítő esettanulmányokkal bizonyítja be, hogy alapvetően nem a szerencse és a veleszületett tehetség határozza meg lehetőségeinket és teljesítményünket. Sokkal fontosabb tényező az akaraterő, a kitartás és az állhatatosság sajátos, fejleszthető elegye, melyet gritnek nevez. Legyen szó diákokról, sportolókról, zenészekről, cégvezetőkről, művészekről vagy bármilyen egyéb hivatásról, a Grit-hatás felfedezhető minden nagy teljesítményt elért ember életútján.

• Miért számít kétszer annyit az erőfeszítés, mint a tehetség?
• Miként hozhatjuk működésbe a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Libri, Budapest, 2020
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634330455 · Fordította: Szajki-Vörös Adél, Dövényi Ibolya
Libri, Budapest, 2020
424 oldal · ISBN: 9789634337713 · Fordította: Szajki-Vörös Adél, Dövényi Ibolya

Angela Duckworth: Grit Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés

A Grit olyan, mint egy matematikai pontossággal kiszámított, éppen megfelelő erősségű fenékberúgás. Már elnézést a hasonlatért. Nem az a fajta önsegítő könyv, ami üres frázisokat hangoztatva elárulja merre vezet az egyetlen biztos út a tökéletes élethez és igazából már meg is oldotta helyetted a gondjaidat, ahogy kézbe vetted. Nem egy pihe-puha “kérj és megadatik” típusú lelkesítő könyv, hanem egy ütvefúró. De ha éppen egy üres szobában üldögélsz, mélyen az egzisztenciális válság kellős közepén, és borzasztóan sajnálod magadat, a kifelé vezető ajtót pedig példás szorgalommal masszívan befalaztad már, akkor pont ez az ütvefúró lehet a segítségedre. Ha tehetséged éppen lenne, de a végletekig lusta vagy – olvasd el ezt a könyvet. Ha a tehetséged kevesebb, viszont kitartás és szorgalom terén verhetetlen vagy – olvasd el ezt a könyvet. És a két véglet között mindenki más – olvassátok el ti is.

Bővebben: https://florathesweaterist.wordpress.com/2020/04/28/ang…

Mariann_Czenema P>!

Angela Duckworth: Grit Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés

Majdnem tökéletes, de nem mindenkinek való, még most a karantén alatt sem, pedig mikor máskor lenne ideje eltöprengeni egy könyvmolynak az élete értelmén, és irányán, ha nem most?
Személyes aha-élmény kapcsolódik hozzá, amit nézzétek el nekem, hogy nem hozok nyilvánosságra. De az összes szokáskialakító, rutinkiépítő kedvencem helyet kapott a könyvben, Charles Duhigg (A szokás hatalma), Carol Dweck (Szemléletváltás).
Azonban ez NEM egy siker/teljesítmény gyorstalpaló, erre fel kell hívnom mindenki figyelmét, jóval tudományosabb, és szárazabb annál.

cintiatekla P>!

Angela Duckworth: Grit Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés

Azt hiszem mindenki kíváncsi arra, hogy miért lesz az egyik emberből kiemelkedően sikeres személy, míg a másiknak csak az ábrándozás jut arról, hogy egyszer talán ő is megélheti a sikert. Persze a siker relatív, viszont Angela Duckworth azt kutatta és kutatja, hogy mitől emelkedik ki valaki abban, amit csinál.

Ha röviden és tömören kellene összefoglalni, akkor a szerző már a könyv legelején rávilágít arra, hogy a sikeres emberek nem feltétlen – sőt, sokszor egyáltalán nem – kimagaslóan tehetségesek, ellenben elszántak és kitartóak, míg a nagyon tehetséges emberek a legtöbbször kevésbé kitartóak és szorgalmasak, és pontosan emiatt a gritnek nagyjából semmi köze a velünk született adottságainkhoz vagy az IQ-nkhoz.

Bővebben: http://www.teklakonyvei.hu/2020/05/angela-duckworth-grit.html

Lobo P>!

Angela Duckworth: Grit Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés

Nagyon jó volt olvasni arról, hogy nem feltétlenül az kell a sikeres élethez, hogy tehetséges legyél, az csak egy része a dolgoknak, hanem a hosszú, kitartó gyakorlás, hogy nem kell sokmillió dolgot kipróbálni, mert ha valami iránt szenvedélyt érzel és azzal kitartóan foglalkozol, akkor igazából eléred a célodat a gyakorlás örömforrássá válik. Lehet, hogy a te sikered nem fog úgy belekerülni mondjuk a következő Grit könyvbe, hogy erről mindenki hallott, de még így is lehetsz zseni. Hiszen Duckworth arra jut a végén, hogy ha nem azt tekintjük zseninek, aki erőfeszítések nélkül képes elérni dolgokat, hanem azt, akik az erejüket megfeszítve, kitartóan törekednek a kiválóságra, akkor mind lehetünk zsenik. Csak meg kell érte dolgozni.

A könyv nagyon olvasmányos, ugyanakkor alapos kutatómunkára épül. Elég ha megnézzük a részletes név és tárgymutatót meg a bibliográfiát a kötet végén (30 oldal!) Szóval értem már, miért van a kötelező olvasmány listán, ez nem az a fajta önsegítő könyv, ami megmondja, mit kell tenned, hogyan formáld az életed és kész receptet ad. Duckworth csak az utat mutatja meg, amit bejárhatsz és végén elégedett lehetsz. S mindezt rengeteg érdekes, inspiráló személlyel és anekdotával teszi.
Részletesebben:

szofisztikáltmacska>!

Angela Duckworth: Grit Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés

A Grit szerencsére nem egy tipikus önsegítő könyv, nem fogja pontról pontra megmondani a siker receptjét és nem is bíztat azzal, hogy könnyű sikeressé válni. Inkább egy tudományos értekezés, és ezt a több, mint 30 oldalnyi hivatkozás és végjegyzet is alátámasztja, ami a könyv végén kapott helyet. Szerencsére nagyon olvasmányosan és érthetően megírt könyv, a szerző stílusa közvetlen, sok személyes dolgot is megoszt magáról és a családjáról, ezáltal tényleg kicsit olyan – mint ahogy az utószóban is írja – mintha meghívott volna egy kávéra. Ezt a könyvet érdemes szakaszosan, lassan olvasni, hogy minden megfelelően leülepedjen, hiszen egyszerre túl sok a jóból és az információból. Az ilyen típusú könyveknél én egyébként is a lelassulás híve vagyok, hiszen a magam példájából is tudom, hogy nem lehet kapkodva befogadni olyan ismereteket, amelyektől változást várunk. Számomra nagyon pozitív volt, hogy a Grit pozitív. Nem mondja azt, hogy a siker csak kevesek kiváltsága, amihez egy csomó más dolognak is klappolni kell a zseniális tehetségen kívül (egy tavalyi, hasonló témában írt olvasmányom pont erre hegyeződött ki végül), de nem is ámít azzal, hogy ha elég erősen és sokszor elképzeled, akkor bevonzhatod a gazdagságot vagy akár a lottó főnyereményt.

Bővebben: https://szofisztikaltmacska.blog.hu/2020/04/29/angela_d…

Flora_The_Sweaterist P>!

(…) a lelkesedés gyakori, az állhatatosság ritka.

Flora_The_Sweaterist P>!

Erőfeszítés nélkül a tehetség nem több ki nem használt lehetőségnél.

Flora_The_Sweaterist P>!

A bennünk rejlő potenciál csak egy dolog. Az, hogy mihez kezdünk vele, egészen más ügy.

Flora_The_Sweaterist P>!

Hányan vágtunk már bele lelkesen és jó szándékkal telve valami teljesen új dologba, majd adtuk fel örökre az első valódi akadály vagy a fejlődés utáni első stagnáló időszak hatására?

Flora_The_Sweaterist P>!

Csak azért, mert szeretsz valamit, még nem leszel kiváló benne (…) Nem leszel kiváló, hacsak nem dolgozol keményen.

136. oldala.

Flora_The_Sweaterist P>!

Világszerte csupán a felnőttek 13 százaléka érezte azt, hogy olyasmiből él, amit szeret is csinálni.