Sivatagi ​dal (Őrangyal 2.) 45 csillagozás

Angela Dorsey: Sivatagi dal

Sophie ​olyan sok nevelőszülőnél élt már, hogy számon sem tudja tartani őket. Végül azonban igazi otthonra lel Joel és Kalene farmján. Úgy bánnak vele, mintha vér szerinti lányuk lenne, és azt is megengedik neki, hogy lovagoljon legértékesebb arab kancájukon, Arián. Sophie azt reméli, hogy itt már semmi nem áll boldogsága útjába. Ekkor azonban nagy hibát követ el, és akaratlanul veszélybe sodorja a lovat. Félelmében, hogy nevelőszülei elküldik őt, ha rájönnek, mit tett, Sophie elrejti Ariát, és elhiteti Joellel és Kalene-nel, hogy a kancát ellopták. Gondosan kidolgozott terve, amellyel mindent rendbe akar hozni, eleinte működni látszik, de azután bekövetkezik a tragédia. Sophie-t elüti egy autó, de nem akarja elmondani Joelnek és Kalenen-nek, hogy Aria egyedül van a sivatagban. A lány nélkül azonban a lóra a pusztulás vár. Sophie kétségbeesik, de ekkor váratlan segítség érkezik. Ki ez a lány, aki beszélni tud a lovakkal, és megérzi a rájuk leselkedő veszélyt? Vajon megbízhat-e… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

PonyClub, Stabenfeldt, 2007
PonyClub, Stabenfeldt, 2005
156 oldal · ISBN: 8274285824 · Illusztrálta: Jennifer Bell

Niitaa P>!
Angela Dorsey: Sivatagi dal

Hjajj… Pedig régen úgy szerettem az egész sorozatot, bár már akkor sem volt kedvencem ez a kötet.
A főszereplő lány nagyon idegesítő és buta. De most komolyan, hogyan is gondolta, hogy jó ötlet, ha kölcsönveszi a kancát és kicsapja a sivatagba? Ez nem valami józan gondolkodás, még egy gyerektől is sok.
Emellett a hegyi oroszlán, ami a borítón pumaként van ábrázolva, ő sem teljesen lett jó. Egy állatnak, ösztönlénynek, nincsenek ennyire szövevényes gondolatai, érzései. Nem logikázza ki, hogy vajon mit gondolhat és mit tehet vele az ember.
Kár érte, pedig ígéretes sztori lett volna ez is.

oscuridad>!
Angela Dorsey: Sivatagi dal

Ezt is többször olvastam régen, azt hiszem ez volt az első ilyen könyvem.
Viszont ez a történet szinte teljesen kiesett, pedig semmivel sem rosszabb, mint az első rész.
Sophie tette kicsit idegesítő spoiler ez tény. De hát ki az a tizenéves, aki mindig jó döntéseket hoz. spoiler

Szabóné_Erdős_Gyöngyi>!
Angela Dorsey: Sivatagi dal

Sophie tudja, hogy most valódi kutyaszorítóba került, de még reménykedik, hogy talán, talán nem derül ki azonnal mekkorát hibázott. Nem akar elkerülni innen. Már hatodik éve helyezik az egyik nevelőszülőtől a másikig, de most végre Kalene és Joel farmján úgy érzi ide tartozik, szereti őket, élvezi az életet a farmon és imádja a lovakat. Hónapokkal ezelőtt megengedték neki, hogy a legszebb arab kancájukon, Arián kilovagoljon a sivatagba, olyan meleg volt, csak a szemét pihentette volna kicsit, de elaludt az árnyékban, mire felébredt a kanca nem volt sehol, a vadlovak csapatába keveredett és most vemhes, de ezt Sophie képtelen elmondani bárkinek, inkább vad terveket sző, hogyan tudná titokban tartani…
Csakhogy az iskola előtti baleset, amiben eltörte a kezét, az sem szerepelt a terveiben…

Pixie_Vengeance>!
Angela Dorsey: Sivatagi dal

A főszereplő lánnyal nagyon nehéz volt azonosulnom, lehetséges, ha pár évvel hamarabb olvasom, jobban át tudtam volna élni a sztorit. A történet amúgy egyedi és ötletes, Angelica önzetlen személye valósággal feltölti és előre viszi az egészet. Sophie miatt néha forgattam a szemem, butaság volt amit tett. Már maga a tény miatt is, hogy elvitte a lovat egy olyan helyre, ahol bármikor baja eshetett volna ahelyett, hogy elmondta volna, mi is történt. Egyedüli, enyhe mentsége az, hogy fiatal, tapasztalatlan, lévén hogy sosem volt igazi családja, és fél hogy a nevelőszülei, Joel és Kalene is elküldik, pedig Sophie nagyon szereti őket.

Manka96 P>!
Angela Dorsey: Sivatagi dal

Gyermekkoromban nagyon imádtam ezt a könyvet.

cassiesdream>!

Sophie álmát többször megzavarták az éjszaka. A nővér jött be a kórterembe, megmérte a vérnyomását és a hőmérsékletét, meghallgatta a szívét.

Őrangyal sorozat · Összehasonlítás