Cheshire ​Crossing 16 csillagozás

Andy Weir: Cheshire Crossing

#1 ​New York Times bestselling author Andy Weir and acclaimed illustrator Sarah Andersen tackle what transpires after “happily ever after.” What happens to Alice when she comes back from Wonderland? Wendy from Neverland? Dorothy from Oz?
The three meet here, at Cheshire Crossing—a boarding school where girls like them learn how to cope with their supernatural experiences and harness their magical world-crossing powers.
But the trio—now teenagers, who’ve had their fill of meddling authority figures—aren’t content to sit still in a classroom. Soon they’re dashing from one universe to the next, leaving havoc in their wake—and, inadvertently, bringing the Wicked Witch and Hook together in a deadly supervillain love match.
To stop them, the girls will have to draw on all of their powers . . . and marshal a team of unlikely allies from across the magical multiverse.
Written by the #1 New York Times bestselling author of The Martian, Andy Weir, and… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Ten Speed Press, Berkeley, 2019
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780399582073 · Illusztrálta: Sarah Andersen
Penguin, London, 2019
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780399582073 · Illusztrálta: Sarah Andersen
Ten Speed, Berkeley, Egyesült Királyság
128 oldal · ASIN: B07JL49RW6 · Illusztrálta: Sarah Andersen

Andy Weir: Cheshire Crossing

Az egyetlen hátránya ennek a kötetnek, hogy ez bizony folytatásos.

Bwah.

Egyébiránt viszont!
A szövegezés remek, Weir sajnálatos módon cenzúrázza a káromkodásokat, pedig nagyon el tudtam volna képzelni egy I Hate Fairyland-stílusú swear-xicont, de az elejtett apró utalásokon azért jókat kacarásztam. A sztori egész aranyos, összekerül a három lány, aztán persze nem bírnak magukkal és el-elcsászkálnak egymás világaiba ilyen-olyan bonyodalmak nyomán. Semmi extra, de olvasmányos, lendületes. Így, hogy most pörgettem ki a referenciaműveket, nagyon élveztem. :)

A rajzok pedig kifejezetten szépek. Baromi jók a színek, kellemesek a szemnek, és a karakterdizájn is remek.
Kicsit bánom, hogy Google Playről vettem meg, mert ez a „kiadás” meglehetősen pixeles :/ Szóval ha tehetitek, inkább legyetek türelmesek, és vegyétek meg paperbackben, vagy rendes e-bookként.

Lahara IP>!
Andy Weir: Cheshire Crossing

Úgy határoztam, jár nekem egy új képregény, és ezt nagyon bölcs döntésnek tartom most is. Az ötlet remek, szeretem az igényes, jól kivitelezett crossovereket, az, hogy kicsit mangás a rajzstílus meg még inkább dobott rajta. Andy Weirtpl még nem olvastam, de eredetileg is a fogok majd listámon van, Sarahtól meg ugye ott a mindennapi életet felölelő képsorok.
Szóval tetszett, tetszett, hogy Alice az igazi Alice, ahogy a valóságban kinézett, szimpatizáltam Wendyvel, rövidhajú hősnők, yeah, és persze Dorothy is erős karakter. Ami meglepett, hogy indiai származású lánynak néz ki, de igazából belefér, mint Wendy szeplői is.
Egy dolog zavart, hogy van folytatása, ajjaj, pedig jobb szeretem a one-shot sztorikat, anyagilag is, és, mert nem kell folyton várni, amíg megjelenik a következő. Vagy de?
A színvilág kellemes a szemnek, nem szivárványhányás, hanem kevés színárnyalattal dolgozó képvilág.

Babó_Buca P>!
Andy Weir: Cheshire Crossing

Nagyon tetszett a színvilága, illetve az egész koncepciója. Történetünk ugyanis Alice-ról (Alice Csodaországban), Wendyről (Pán Péter) és Dorothyról (Oz, a nagy varázsló) szól, akik a maguk kalandjáról a való világba visszatérve mindenki bolondnak gondol. Mindhármuk történetét beleszövik a kötetbe, ezáltal mesefeldolgozás is, meg nem is, és épp ezért szerettem annyira. A gonoszok kombinációja is ötletes, és egyedül azt tudnám felróni neki, hogy még úgy olvastam volna róluk.

Azoknak ajánlanám, akik szeretik a mesefeldolgozásokat, vagy a könyvben megjelenő szereplők eredeti történetét kedvelik.

2021 második olvasás:
Még mindig szórakoztató, könnyed és vicces, nagyon kiváncsi vagyok a folytatására. A kiadás minősége kiállta a kölcsönadási körök próbáját is. Nagyon örülnék neki magyarul is :)

————

Szerelem volt első olvasásra.
Két általam nagyon kedvelt alkotó találkozik ebben a kötetben, mint az alma és a sajt. Nem tudtam, mi fog kisülni belőle, de ízlett.

littlelinda>!
Andy Weir: Cheshire Crossing

Végül is nem volt rossz, inkább mondanám egy aranyos, gyors olvasmánynak. A történet eleje vészesen hasonlított az Every Heart a Doorwayhez, de szerencsére másmilyen irányba halad tovább. Nekem kicsit összecsapottnak tűnt az egész történet, néhol eléggé random dolgokkal, és a befejezés is elsietett lett szerintem. Kicsit talán még az zavart, hogy egyelőre csak annyi volt a történet, hogy elmentek Oz világába és Neverlandbe, ahol ismét legyőzték a gonoszokat spoiler, majd visszajöttek – ennyi. Remélem a következő kötet egy kicsit különlegesebb lesz, ha már a kedvencem – Wonderland – lesz a fő helyszín :) A humora viszont nagyon jó volt, imádtam Alice szarkasztikus hozzáállását mindenhez :'D Wendy karaktere is érdekesnek tűnt; a lányokra vigyázó Nannyt is nagyon bírtam, és az igazi kilétére is van egy erős tippem, de kíváncsi vagyok mikor derül ki a többiek számára is. Igazából Hookot és az Evil Witch of the Westet is nagyon bírtam, valamiért nem éreztem olyan gonosznak őket – de lehet csak azért mert spoiler. Maga a képregény nagyon szépen van illusztrálva, igaz, néhány panel, ahol távoli alakok vannak, kicsit fura, de kárpótolnak érte a színek – annyira élénkek, és annyira szépek, hogy egy élmény lapozgatni :)

ChEebor>!
Andy Weir: Cheshire Crossing

Zseniálisan elvetemült alapötlet, és ügyes történetszerkesztés, amihez már szinte csak bónusz a sok nagyszerű szöveg. A megrajzolása is nagyon jó, tökéletesen megy a történethez is és az olvasó komfortjához is a színezés és a szereplők elkészítése. A történet pedig fordulatos és izgalmas. Csak ajánlani lehet.

Pabu>!

Zseniális.
Külön-külön is imádom a szerző-rajzoló párost, amit pedig együtt létrehoztak, abból azonnal mégmégmég.
Szépek a rajzok, jó a történet, a szövegen sokszor hangosan nevettem.
Két hibája, hogy csupán egy fél napig tartott ki és nincs kéznél a folytatása.

Deidra_Nicthea I>!

SHE CAN #%$@ING TELEPORT?!
– Language, Alice.

Deidra_Nicthea I>!

I'm no expert on men-- – but it seems to me you're all blind to things that are obvious to any woman.

Deidra_Nicthea I>!

Munchkin Mayor: It's good to see you again, Dorothy! It's been years!
Dorothy: Good to be back, Mr. Mayor. Now, about my friends…
Mayor: Ah, right well, rumor has it the Witch of the West has a prisoner… a girl from afar.
Dorothy: The witch?! But I killed her!
Nanny: Killed?
Mayor: We all thought she was dead too. But a few months ago, she came back as mean as ever!
Nanny: I'm sorry… did you say you killed someone?
Dorothy: She was trying to kill me!
Nanny: Why?
Dorothy: Uh… I kind of killed her sister.
Nanny: It's inappropriate for a young lady to kill people.

Deidra_Nicthea I>!

Captain Hook: Hey! Shouldn't you be dead?!
Knives of Hearts: I'm a card, not a human. Poking holes in me won't kill me.
Captain Hook: What will kill you, then?
Knives of Hearts: Not telling.
Captain Hook: Damn!

Deidra_Nicthea I>!

I've been a fan of Sarah's Scribbles for years. So many of her comics speak to me at a deep level. The joys of chronic anxiety, insecurity, and a general inability to get your life together. I think we all feel that way sometimes, and Sarah is excellent at turning it into humor. Her comics aren't just funny, they're therapeutic.

3. oldal (Preface)

Deidra_Nicthea I>!

Dorothy: How did you know to come to the Witch's castle?
Alice: Interesting story… As soon as I brought everyone to Oz, a horribly dressed woman floated up in a bubble and told us where to find Wendy. She said we should kill the evil witch while we're at it.
Dorothy: Typical Glinda.

Deidra_Nicthea I>!

Wendy: What are you doing?
Alice: I should think that was obvious. I'm escaping. Ta-ta!
Nanny: Excellent try, Miss Liddell. Quite bold. Just let me finish this paragraph-- – and I'll escort you back to your room.

raniaki>!

Wendy: You should be more positive, Alice. You can reach great heights by thinking happy thoughts.
Alice: Apparently, we all are crazy here.
Dorothy: I am definitely not in Kansas anymore.

raniaki>!

Dorothy: You’ve completely lost your mind. I know a guy who can get you a new one.

raniaki>!

Witch of the West: Fly, my monkeys! Fly! Hahaha!
Nikko: Why did you tell them to fly? Did you think they planned to walk?
Witch of the West: Shut up!