Hajsza ​Atlantiszért (Nina Wilde & Eddie Chase 1.) 24 csillagozás

Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Nina Wilde, a fiatal és ambiciózus régész fontos információkhoz jut az elveszett város, Atlantisz hollétét illetően, s hogy tudományos elméletét bizonyítsa, a legenda nyomába ered. A rejtélyes Selasphoros Társaság mindenre elszánt vezetője, Giovanni Qobras azonban bármit megtenne, hogy a titkot örökké homály fedje, még a gyilkosságtól sem riad vissza. Az őserdőkön, hegyeken és nagyvárosokon át egészen az Atlanti-óceán mélységéig vezető hajszán Nina segítségére lesz Edward Chase, a brit hadsereg elitkommandójának (SAS) egykori tagja és Kari, egy milliárdos biológus lánya, hogy végül elvezessenek minket egy 11 ezer éves titok megoldásához, amely ha rossz kezekbe kerül, az egész emberiséget veszély fenyegeti.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Partvonal, Budapest, 2008
478 oldal · ISBN: 9789639910140 · Fordította: Szaffkó Péter

ViveEe P>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Tetszett. Nagyon pörgős kincs vadász könyv, rengeteg robbantással, lövöldözéssel. Nem lehetett unatkozni.
Nina szülei öröksége nyomán Atlantisz kutatja, és egész pontos elképzelései vannak, hogy merre keresse. És emiatt bizonyos emberek célpontjává válik, egy másik szervezet pedig a segítségét kéri.
És megindul az élet halál hajsza Atlantiszért.
Túl sok történelem vagy száraz rész nincsen benne, tényleg inkább csak az akcióra épít a könyv. Bejárják a világot, hegyek, esőerdők, tenger, minden van itt.
Az egyetlen ami miatt nem max csillagos az az, hogy a végére már túl sok lett nekem a bonyodalom. Amikor már minden oké lenne, hopp megint felbukkan valaki, hopp, megint itt egy csavar/csapda. Ha legalább eggyel kevesebb van ebből már rajongó lennék.
Mindenesetre ajánlom ezt a könyvet ha valaki egy pörgős könyvvel szeretné tölteni az idejét.

Inpu>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Magával sodró, izgalmas, fordulatokban gazdag és végtelenségig filmszerű. Nagyjából így jellemezhető Andy McDermott kalandregénye. A Hajsza Atlantiszért tulajdonképpen a pilot-története egy ezidáig kilenc könyvből álló sorozatnak, melynek köteteit a régész Nina Wilde és az ex-kommandós Eddie Chase karaktere mellett az archaeológia legizgalmasabb rejtélyei körül örvénylő történetek kapcsolják össze – igazán sajnálatos, hogy ezek közül még egy sem jelent meg magyar nyelven. Talán a jövőben. A Hajsza Atlantiszért inkább akció- és kalandközpontú regény – ezért aki történelmi misztikumra vagy szórakoztató ismeretterjesztésre vágyik, az a könyvespolcok között haladjon tovább a J-betűig (J mint Jacq). Ha viszont egy B-kategóriás hollywoodi film vagy egy könyv között ingadoznál, javaslom, töltsd az estédet inkább Andy McDermott szereplőinek társaságában. Unatkozni nem fogsz.

madyson>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Tomb Raider,és Indiana Jones egybegyúrva,478 oldal „pörgés”.

Maszatostappancs>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Jó, jó és remek! Hihetetlen, hogy ebben a könyvben szinte több akció van, mint sok másik sorozatba. Az első 30 oldal után egyszerűen csak kapaszkodtam és bár hegyekben áll a bokrok alatt a felszedendő mogyoró nem bírtam elszakadni és még ma be kellett fejeznem. Semmi szerelmi száll (na jó egy inci finci, de nem is hiányzik több). és annyi akció és helyszín hogy tényleg letehetetlen. Az ötlet jó, Atlantisz már régen foglalkoztatja az emberiséget és hát akár miért nem lehetne igaz:-)?

Ginuci>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Pörgős mint egy kalandfilm, kapkodni kell ám a fejed, különben lemaradsz és lapozhatsz vissza… Nem olvastam még Atlantiszról egy könyvet sem, úgy gondoltam, kipipálom ezt a témakört is. Aki szereti a kalandkönyveket, Indiana Jonest, annak ez a történet is nagyon bejön majd.

Csiper>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Letehetetlen ez a könyv, magával ragadott a történet. Atlantisz és az ehhez hasonló misztikus történetek, amelyeknek van valóságalapja is mindig is érdekeltek. Ráadásul ilyen elképesztően pörgő történetet még nem olvastam. Az élmény olyan volt mintha egy mozifilmet láttam volna és Chase szerepében Bruce Willis volt, és mindent túlélt, mindent megoldott, és iszonyú jó humora volt….egyszóval fantasztikus volt. Kalandregény a javából, amely segítségével teljesen új megközelítésből láthatjuk Atlantisz rejtélyét. Sokat olvastam Atlantiszról, de itt minden fejezetben újabbnál újabb meghökkentő információk kerültek elő. Nemcsak a történet, hanem a tudásszomj is hajtja előre az olvasót. Természetesen tudom, hogy McDermott által leírtaknak csupán töredéke lehet igaz, de nagyon jó volt elhinni mindazt amit írt, még ha csak az olvasás időtartamára is.
Mindenesetre a történet egészen a végéig tartogat meglepetéseket, tényleg letehetetlen! 6 csillagot adnék rá, de sajnos csak ötöt lehet. Aki egy kicsit is érdeklődik Atlantisz története iránt, feltétlenül olvassa el, nagyon jól fog szórakozni.

Radena>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

„Olyan, mintha már láttam volna ezt a filmet…” ez esetben olvastam már ezt a könyvet :D azért mondom ezt, mert annyira klisé-áradat az egész, hogy szinte ismerősnek hatott. Ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor viszont egy nagyon pörgős, izgalmas kis kaland regény. Maga az atlantiszi téma is érdekel, úgyhogy lehet azért vagyok elfogult picit. Az egy csillag levonás a klisétömeg miatt jár. :)

vadvirag>!
Andy McDermott: Hajsza Atlantiszért

Különösen kedves számomra ez a könyv, különösen a fülszöveg, mert… aki ismer, tudja miért. Még akkor olvastam, angolul, amikor Magyarországon nem jelent meg.

R_Kingaa>!

… sokkal inkább úgy túnt, mintha egy inka vagy maja épitmény lenne, mert a nagy darab faragott kőtömböket szinte természetellenese pontossággal illesztették össze. Sarkaiból csipkézett templomtornyok emelkedtek az ég felé, körbe- körbe lombkoronák, amelyek még jobban eltakarták valódi formáját. Alsó részein lépcsők voltak, mint egy babiloni lépcső templomnál, de a tető görbülete inkább valami modern dologra emlékeztetett.

206. oldal, 13. fejezet

R_Kingaa>!

Egyre több fegyvert vontak be a küzdelembe, újabb és újabb hangjegyek bővítették a pusztítás szimfóniáját.

R_Kingaa>!

Az eléjük táruló látvány lenyűgöző volt, egy zavarba ejtő tabló, amelyet a történelem hajnala óta senki sem látott.

371. oldal, 24. fejezet

SepTepi>!

Amerikát a lusta, ostoba és szándékosan tudatlan tömegek irányítják, akik semmi mást nem csinálnak, csak fogyasztanak. A demokrácia csupán állandósítja a rendszert, mert megengedi, hogy a tömegek a legkisebb ellenállást válasszák, kerüljék a munkát, kerüljék a gondolkodást, és ne érjenek el semmit. Azok pedig, akiknek ki kellene vezetniük őket ebből az állapotból, korrumpálódtak a mohóságuk miatt, mert semmi mást nem akarnak, csak kihasználni őket.Pénzért!

Partvonal Kiadó 413.old.