Ne ​nyisd ki ezt a könyvet! 59 csillagozás

Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Ne nyisd ki ezt a könyvet! – kéri, sőt követeli a szörny főhős. Szórakoztató és vicces fenyegetések hátráltatják az olvasót, de nem akadályozhatják meg a továbblapozást. A könyv végén pedig következik a csattanó: igenis van következménye annak, ha végigolvasunk egy könyvet!

Ventus Libro, Budapest, 2018

Hintafa>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Egy antivkönyv. Andy Lee, az ausztrál humorista unokaöccsét még jóval a dackorszakba lépése előtt lepte meg ezzel a pár oldalas szösszenettel, amit a kifogástalanul működő fordított pszichológiára alapozott. Mi pedig a horgára akadtunk.

A könyvnek nincs szorosan vett története, mindössze annyi történik harminckét oldalon keresztül, a képen látható megnyerő kék szörnyike próbálja az olvasót meggyőzni arról, hogy semmiképpen NE olvassa el ezt a könyvet.

A meggyőzés összes lépcsőfokát és árnyalatát végigjárjuk. A türelmes, szép szavaktól kezdve a dühös, kétségbeesett, sértődött és behízelgő kísérleteken át a szülői szigorral és egyéb következményekkel fenyegető rimánkodásig. Ez a sokszínű próbálkozás természetesen kudarca fullad, mert az olvasó kíváncsisága egyre nő, míg a végén egy vicces az előzményekhez méltó csattanóval zárhassuk be a könyvet.

Bővebben:https://hintafa.blog.hu/2018/07/26/konyvek_utazashoz

Molymacska>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Semmi értelme a könyvnek de mégis imádtam :D
Szóval ez a könyv arról szól, amit a címe is mutat: ne nyisd ki a könyvet. A könyv végén egy csattanóval, hogy okuljunk a „hibánkból”. És ennyi. És nincs különleges történet, nincs világmegváltás, nincs semmi extrém, vagy extra dolog, csak arról szól, hogy ne nyisd ki ezt a könyvet. És közben mókás, aranyos, cuki, olyan érdekes.
Nem tudom, hogy elolvasnám e a naplós változatot (egyrészről igen, hogy miben más, másrészről ez egyszeri élmény volt, így lehet a naplós már nem tetszene). Ha megvennem kellene kicsit drágállnám, de így könyvtárban csoda aranyos volt.

Coralie >!

Könyvesbolti villámolvasás.
Azt írta ne lapozzak, de lapoztam.
Nevetés. :D

RandomSky>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Kinyitottam én is, hogyne. Végig is lapoztam, hiába tett meg mindent a kis kék fazon, hogy minden egyes oldalon megpróbáljon lebeszélni róla: hiába a könyörgés, a fenyegetőzés, a kamuzás és a többi, én bizony végigolvastam ezt a könyvet. És két dolog történt abban a röpke pár percben: 1. szívből és sokat nevettem, 2. a végén ráébredtem, hogy bizony-bizony, van következménye annak, ha az ember végigolvas egy könyvet.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2018-06-14+…

Zoe27>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Ha minden könyv ilyen intróval indulna lehet, hogy jobban le lehetne ültetni a kiskamaszokat olvasni. :)
Nem az én stílusom, de tudom, hogy van a korosztály, akinek ez jó lehet. ;)

rita_kalydine P>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Ahhhh… szenzációs!!! Nagyon jó humorú könyv, szuper csattanóval a végén! Olvasni és felolvasni is egy élmény! :)

caledonia_konyvvara P>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Ez a könyv még mindig hangosan, sírva röhögős, megunhatatlan, eredeti ötlet. ^^ Andy Lee agya zseniális, meséje szórakoztató, humoros, főszereplője szeretnivaló szörnyi. *-*

P_Nika>!

Őszintén a Tescoban 5 perc alatt olvastam el xD
Aranyos, szórakoztató könyv :D

Aaron_Rgd P>!
Andy Lee: Ne nyisd ki ezt a könyvet!

Elég nagy idióta volt, aki ezt kitalálta, de nekem akkor is tetszett. Istenem, ilyet kinyomtatni. Hatalmas volt. A rajzok aranyosak benne, és igencsak tanulságos. Lehet, hogy inkább hallgatnom kellett volna rá. Na, mindegy.