A ​39 emeletes lombtoronyház (A 13 emeletes lombtoronyház 3.) 28 csillagozás

Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

Látogasd meg Andyt és Terryt a káprázatosan menő 39 emeletes lombtoronyházukban! Ugrálj a világ legnagyobb trambulinján, sütögess pillecukrot egy vulkán tetején, merülj alá a csokivízesésben, simogass dinóbébiket, állj ki egy bokszmeccsre az Ormányzóval, légy a táncparkett ördöge, repülj a sugármeghajtású forgószékkel, ülj fel a félelmetes hullámvasútra és találkozz Stupido professzorral, a világ leghíresebb fel-nem-találójával.

Mire vársz még? Nyomás felfelé!

Manó Könyvek, Budapest, 2017
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634034032 · Illusztrálta: Terry Denton

Angele >!
Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

5 pont azért, mert a fiam is annyit adna. Nagyon tetszik neki ez a történet.

gab001>!
Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

Nem tudom, hogy valóban jobb volt-e ez a rész, mint az első vagy csak már hozzászoktam a stílushoz és tudom, mit várhatok tőle. Mindenesetre nekem tetszett, s biztosan elolvasom a következő részt is. Megismerkedhetünk Stupido professzorral, a világ legnagyobb fel-nem-találójával. Megtudhatjuk, mennyi bonyodalommal járhat egy ilyen ismeretség. Közben pedig meglátogatjuk Jillt, illetve a Hold sötét oldalát és még számos kalandban vehetünk részt. Felnőttként már kicsit agyzsibbasztó, de szerintem a fiatalok, külösen a fiúk biztos élveznék. Ráadásul a sok rajz miatt elég gyorsan lehet olvasni. Ötletes.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634034032 · Illusztrálta: Terry Denton
buzavirág>!
Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

Hárman olvastuk egyszerre, a két fiam és én. Azt hiszem ha akarnék sem írhatnék rosszat erről a könyvről, a gyerkőceim szerették ezt a hebehurgya, agyzsibbasztó maszlagot. Tény, hogy én is jobban viseltem, mint az előző részt, talán megszoktam a stílust.

Kicsibogár>!
Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

Nem volt rossz, egyetlen bajom vele, hogy voltak szerintem felesleges ismétlődések, de kíváncsian várom az 52 emeletes lombtorony házat is. :)

demike_text>!
Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

Vicces, hogy szinte mindenki azt írta, hogy inkább fiúknak való. A 9 éves lányom mindhárom részt imádta, szóval hajrá lányok! Bátran ugorjatok neki, mert van benne lány szereplő is, repülő macskafogattal. ;)

Dorka_9>!

Nagyon tetszett! Nagyon humoros történet, a nagy része illusztráció :D

Juhász_Andor>!
Andy Griffiths: A 39 emeletes lombtoronyház

Fiúknak és lányoknak egyaránt ajánlom, 10 évesen nagyon tetszett.

Meryl P>!

Amellett, hogy a lomtoronyház az otthonunk, a könyveink is itt készülnek. Én írom a szöveget, Terry pedig a képeket rajzolja.

Meryl P>!

Terry befejezte a gép programozását, majd felém fordult.
– Egy kis romantika? – kérdezte.
– Inkább ne – vágtam rá. – Nem vagy az esetem.
– Andy! – csattant fel Terry. – Ne komolytalankodj!
Úgy értettem, legyen-e romantika a történetben.
– Ne! – kiáltottam fel. – Emlékszel, mekkora baj lett, amikor beleszerettél Szerénába A 13 emeletes lombtoronyház című könyvünkben?
– Honnan tudhattam volna, hogy tengeri szörnyeteggé változik? – replikázott Terry.
– Mondjuk a leheletéből – mutattam rá.
– Tudod, még mindig hiányzik – sóhajtott Terry.
– De hát meg akart enni téged! És engem is! – emlékeztettem.
– Igen, tudom, de az elején még olyan kedves volt. Nem tehetnénk bele csak egy csipetnyi románcot? Légyszi!
– Na, jó – bólintottam rá. – De tényleg csak egy csipetnyit.

Meryl P>!

– Ez a legzseniálisabb találmány, amit csak ember feltalálhat. – feleltem. – De mégis mi ez?
– Egy „Egyszer volt, hol nem volt” gép! – válaszolta Terry.
– Ez afféle időgép? – kérdeztem vissza. – Király! Szóval visszamegyünk az időben, a múltban megírjuk a könyvet, majd visszajövünk a jelenbe, és így mindig kész leszünk határidőre!
– Nos, nem egészen – mondta Terry. – Valóban segít betartani a határidőket, de ez nem egy időgép. Ez egy „Egyszer volt, hol nem volt” gép. Helyettünk fogja megírni és illusztrálni a könyveket!
– Képes megírni egy egész könyvet? – csodálkoztam. – Teljesen magától?
– Naná! – válaszolta Terry. – Két pár keze van. Az egyik párral szupergyorsan gépel… a másik párral pedig rajzol. Sőt, mindkét kezével képes rajzolni!
– Azta! – hüledeztem. – És nekünk semmit sem kell csinálnunk?
– Nem, csak be kell programoznunk. Megmondjuk neki, hogy milyen történetet akarunk, és bekapcsoljuk. A többi már a gép dolga!