The ​Witcher – A vaják 88 csillagozás

Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Ez az album a bevezető novellát jeleníti meg A vaják-sorozat első kötetéből, Az utolsó kívánságból.
Amikor Ríviai Geralt átlépi Vizima városának kapuját, ezt azért teszi, hogy jelentkezzen a felhívásra: busás jutalom jár annak, aki Foltest király lányát feloldja a gonosz varázslat alól. Mert a hercegnő ugyan születése pillanatában meghalt, de immár tíz éve minden éjszaka strigaként jön elő sírboltjából, és felfalja a szerencsétlen halandókat. Geralt előtt számos tudós, zarándok, pásztor és lovag kísérelte meg teljesíteni a kihívást, de mind belebukott. E mellett az igen kényes feladat mellett Ríviai Geraltnak meg kell birkóznia a vizimai hatalmasok ármánykodásaival is. A Vaják világában az emberek aljassága és becsvágya nem ismer határt.

GABO, Budapest, 2020
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635660438 · Fordította: Kellermann Viktória, Till Katalin · Illusztrálta: Thimothée Montaigne

Ivenn P>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Igényes album tradicionális festményekkel, mely a jól ismert striga történetet meséli el, avagy Az utolsó kívánság első novelláját tarthatjuk a kezünkben artbook formájában.
Amikor kézhez kaptam a kötetet, akkor kicsit meglepődtem a mérete miatt: mindennél – tényleg mindennél – nagyobb (még A Vaják világánál is), emiatt nem tudtam neki sajnos polcot találni, de jelenleg így az egyik komódom tetejére van kiállítva, mint egy gyűjtői ínyencség. Lényegében az is. :) A könyv karcsúsága miatt azért elviseltem volna, ha valamivel kisebb, nekem komfortosabb lett volna kézben tartani és egyúttal szerintem szebb is lett volna úgy, de így sem vagyok azért elégedetlen.
A képek nagy része tetszett, főleg, amiken egész közelről festette meg a művész Geraltot, azokon a színek és a fények játéka is nagyon mesteri lett. Geralt kinézete valamelyest elüt a játéktól vagy a könyvborítóktól, de alapvetően nem egy rossz irány szerintem, én így is el tudnám őt képzelni. A striga viszont lehetett volna jóval ocsmányabb is off, mondjuk a szöveg szempontjából nem lehet belekötni, a művész tökéletesen kivitelezte Sapkowski mester leírása alapján a szörnyet.
Összességében egy kellemes kis album, de ha őszinte akarok lenni, akkor dupla ennyi oldallal jobban megérte volna az árát. Mutatós és szép, de kicsit kevés. Ettől függetlenül a művészi értékét nem tudom vitatni, a rajongók komódján (vagy vitrinjében :D) pedig jól fog mutatni.

Lunemorte P>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Azt hittem, hogy az egész első kötet alapján dolgozott az illusztrátor és a szerkesztő. De nagyon nem ez a helyzet, egészen az elejét sikerült csak megörökíteni rajzokkal és az eredeti szöveggel. Persze fontos mozzanatok kihagyásával…Szépek a rajzok, deee….Inkább olvassunk teljes köteteket…

Dorina_S>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Amikor megláttam az előrendelhető könyvek között ezt az albumot rögtön tudtam, hogy kell nekem. Imádom az illusztrált köteteket, és ez az volt a javából. Igaz kicsit borsos ára van, de a festményszerű képekért utólag azt mondom megérte. Szívem szerint a szöveg korrektúrája miatt levontam volna egy csillagot, mert azért illett volna átnézni mielőtt kiadják és ráadásul nem öt forintért. Kicsit rontott az olvasási élményen.

Nem volt ismeretlen előttem ebben a kötetben szereplő Vaják novella, mivel olvastam a sorozat első részét. Nekem ez az egyik kedvenc novellám a bevezető könyvből. De azért itt erősen a képi megjelenítésen volt a hangsúly, ami gyönyörű. Szinte hatalmas, kétoldalas festmények jelennek meg a lapokon, és arra van ráhelyezve a szöveg. Bámulatosan szemkápráztatóak a képek, kifejezőek és egyediek. Tökéletesen illenek a Vaják világába, nem voltak elnagyoltak, túlzóak. Precízen megfestett jelenetek, gondolva a legkisebb apróságokra is. A papír minőségi, nemigen találkoztam még ehhez foghatóval olvasásaim során. Látszik, hogy minőségi alapanyaggal dolgoztak. Maga a borító és a rajta szereplő feliratok is díszesek és látványosak.

Tetszett, hogy a végén megismerkedhettem azzal, hogyan lett Sapkowski író, és a képek készítésének a folyamatával is.
Rajongóknak kötelező beszerezni. Nem fognak benne csalódni.

kétezertizenhúsz>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Azt hiszem, ez egy olyan könyv volt, amire mindig is vágytam, csak erről nem vettem tudomást. Amikor a Vaják első novelláját olvastam, nehéz volt elképzelni a világát, hiszen sokkal inkább a cselekmény határozta azt meg, nem a leírások sokasága.
Ezek a festmények viszont tökéletesen bevezethetik vizuális formában is az új olvasókat, míg mi, akik már túl vannak a sorozaton, egy jót nosztalgiázhatunk, miközben azon csodálkozunk, hogy mennyire máshogy képzeltük el az egészet. off
Teljesen más hangulata volt így A vajáknak, hiszen külön figyelmet kellett fordítsak magára a szövegre -mert a képek követelőztek a főszerepért-, így már sokkal jobban berögzült számomra az egész novella.
Maga a történet okkal nem nyerte el első alkalommal a tetszésemet, hiszen annyira nyersnek éreztem ezúttal, hogy csak valóban amiatt a tudat miatt olvastatta magát, hogy egy csodálatos sorozat követi a striga és Geralt történetét. Örülök, hogy a rengeteg kérés miatt végül az író mégiscsak folytatta a vaják világának bővítését, és nem csak ez a novella maradt a hagyatéka.

GABO, Budapest, 2020
Angieolvas>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Ez egy nagyon szép kiadás lett. Tetszettek a rajzok és a novella is. Szerintem remekül kiegészítette a könyvet.

BBetti86>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

A The Witcher akkora siker lett, hogy már nem is tudom számolni, hány verzióban él tovább. Netflix, képregény, a regények és itt van ez a kiadvány is. Az eredeti történet egy novellája, de valami nagyon pazar kiadásban.

Nem képregény, talán a képeskönyv találóbb lenne. Nagy méretű, festményeknek beillő képekben mondja el Geralt egy esetét, a rigává átkozott királylánnyal. Általában egy dupla oldalas kép nem embert ábrázoló részében van Sapkowski eredeti szövege, mellette meg a képen látjuk is, ami a történetben zajlik.
Nagyon látványos, sötét és hangulatos, visszaadja a hangulatot.

A történet dark fantasy, némi horror elemmel. A vaják jön, kinyomozza az esetet és a maga módszereivel igazságot tesz. Közben van gyilkosság, tárgyalás és egy olyan erkölcsi kódex megnyilvánulása, ami azzá tette Geralt alakját, ami. Nagyon szeretem azt a meggyőződését, hogy a szörny nem jelent egyet a gonosszal. Itt is tesz róla, hogy az fizessen meg, aki a bűnt elkövette és nem az, aki egy átok elszenvedője. Nincs fekete-fehér világ, hanem gyarló emberek, akik közben nem is sejtik, milyen borzalmakat szabadítanak el.

Még csak nem is a harc volt a kedvenc részem. Az Geralt és a király beszélgetése. Ott mindkét fél megmutatja, milyen ember az álarcai nélkül. Geralt szörnyvadász, de nem egy agyatlan gyilkológép. Van esze, ereje és bár a megélhetés miatt a pénz is szempont, őt sokkal több minden mozgatja a küldetésére az aranynál.
A király, az már nehezebb dió. Áthágott egy nagyon mély tabut, Addát, a húgát szerette és el is akarta venni. Teherbe is ejtette. Az ugyan nem derül ki innen, mennyire volt a lány részéről kényszer a bátyja szerelme, de az elmeséltekből nem tűnt erőszaknak. Foltest nem tűnik rossz embernek vagy királynak, korrekt a vajákkal is. Józan, és azzal együtt tudtam érezni, ahogy nem akarja, hogy a lánya szenvedjen.

Jó történet, remek kivitelben.

theodora P>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Épp egy éve kezdtem el olvasni a Vaják könyvsorozatot, ennek találó 'megünneplése' volt, hogy elolvassam az egyik első novellából készült illusztrált kiadást.
A striga története tökéletes bemutatása Geralt figurájának: megérkezése a városba, az emberek ellenszenve és a feladat nehézsége és annak egyedi megoldási módja, az ereje és a különleges vaják-trükkök bemutatása.
Az illusztráció nagyon szép, hatalmas ez az album, amiben el lehet bogarászni a képek részleteit. Fájó pont volt a szöveg tördelési hibái és a mérete szerintem is túl nagy – emiatt jár csak 4 csillag.

hemynight P>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Két kiadótól harmadikfajta kiadásban jelenik meg szerencsétlen novella, és még mindig nem sikerült kigyomlálni belőle a hibákat, pedig egy tördelés utáni átnézésre igazán futhatta volna, hogy legalább a sor közbeni random elválasztásokat kiszedjék. Éppen ezért sokallom érte az 5000 forintot, főleg ilyen nyúlfarknyi szövegért.
A festmények ellenben gyönyörűek. Majdnem teljesen a videójáték képi világából építkezik, annyi különbséggel, hogy a készítőnek horgasorr-fétise van.
A kötet maga szép, rajongóknak kedves kis simogatnivaló, a novellát meg a fordítását még mindig nagyon szeretem, de javítsátok már ki a helyesírást, légyszi.

Demencze_Ilona_blogger P>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Timothée Montaigne bebizonyítja, hogy sokadjára is megéri bőrt lehúzni a Vajákról.
Az irodalom és a képzőművészet fúziójából szinte minden esetben kiváló dolgok születnek. Nincs ez másként a Timothée Montaigne olajfestményeivel sem, amelyeket Andrzej Sapkowski Vaják című novellája – közkedveltebb nevén a Witcher – ihletett. Ezek most egy gyönyörűen kivitelezett albumban kaptak helyet.
A teljes kritikámat a Roboraptor oldalán olvashatjátok:

kitti_th>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Az utolsó kívánság első novellája, ezúttal illusztrált változatban. Számomra az egyik legjobb novella, a Witcher első részének is egy fejezete.

Lunemorte P>!

Olyan betegségek vannak, amilyenekről régebben soha senki nem hallott, az ember haja égnek áll.

kicsiboszi P>!

Később azt beszélték, a férfi északról érkezett, a Kötélverők kapuján keresztül.