Der ​letzte Wunsch (Hexer 1.) 2 csillagozás

Andrzej Sapkowski: Der letzte Wunsch Andrzej Sapkowski: Der letzte Wunsch

Der Hexer Geralt von Riva verdient sein Geld mit Kämpfen gegen Ungeheuer aller Art. Über einen Mangel an Aufträgen kann er sich nicht beklagen, denn es gibt genügend Leute, die dringend Hilfe gegen Vampire, Drachen und andere dämonische Wesen brauchen. Als Geralt eines Tages einen Luftgeist befreit, schlägt ihn dieser mit der verhängnisvollen und quälenden Liebe zu der schönen Zauberin Yennefer. Und dann wird Geralts bester Freund schwer verletzt und braucht seine Hilfe…

Eredeti megjelenés éve: 1993

DTV, München, 2009
382 oldal · ISBN: B004UFTTM6
DTV, München, 2007
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783423209939 · Fordította: Erik Simon

Jenci_néni>!
Andrzej Sapkowski: Der letzte Wunsch

Geralt hallgatott. Nagyon lassan… nem szólt semmit. Aztán… villámgyorsanelőrántottatőrét! Egy villanás és… elgurult egy láb fej söröskrilgli.
Ellenfele döbbenten leejtette szemét rámeresztette állát fülét.
– Ki vagy te?! – kérdezte a lény lány rémülten.
Geralt hallgatott. A vér sör lassan csordogált, és kitöltötte a padló réseit.
– Egy macsó diplomata.

A főhős fensőbbséges macsó, a nép ostoba és erőszakos, a bárd sose bír csendben maradni, a látszat csal, a könyvet unalmasnak találtam. Valahogy mindig majdnem ugyanaz történik, csak a körítés más, hol egy lény hol egy lány, hol meg egy patás ördög beszélő kecske, de attól még untam. Sorry.
A sorozat nem volt rossz, csak ízlésemnek kicsit sok bél vér folyt. Egyszer megnézős.

Judit_Carsili P>!

Nutze die Gelegenheit und nimm auch ein Bad. Am Geruch erkenne ich nicht nur Rasse und Alter, sondern sogar die Farbe deines Pferdes.

S. 313

Hexer sorozat · Összehasonlítás