Értékelések 94

akos96>!
Andrzej Sapkowski: A tó úrnője

Na jó… ez nagyon ütős volt! Már az első oldalnál éreztem, hogy ez a könyv más lesz, mint az előző 4, és igazam is lett, de még mennyire :) egyszerűen letehetetlen volt, ilyen egy igazi befejezése egy sorozatnak ^^

Ez a könyv kicsit más irányba kalandozik el, mint a korábbi kötetek, spoiler akaratlanul is Phillip Pullman trilógiája jutott az eszembe :D spoiler kedvenc részem mily meglepő – fiú létemre a brennai csata volt, de nem azért mert húú, harc, halomra ölik egymást az emberek, hanem a felépítettsége, a megszerkesztettsége miatt, ahogy a sok apró cselekményszálból, a különböző nézőpontokból megismerjük a háború borzalmait, és a brennai csata reményt adó győzelmét. Itt akaratlanul elkezdtem reménykedni, hogyha a háború ilyen dicsőségesen végetért, akkor valószínűleg Geralt és Ciri kalandjaira is hasonló sors vár. De aztán jön az a rész, amikor a Trónok Harcát is sárba tipró módon Sapkowski csonka 10 perc alatt 4 kedvenc szereplőmet is kinyírja, majd fény derül egy megdöbbentő igazságra is, akire senki se számìtott. spoiler
Majd miután minden lecsillapodott, megint összekuszálódnak a szálak… asszem jobb is így, 4 hosszú hónap után búcsúzok tőletek, Geralt, Yennefer, és Ciri, spoiler sodródott ki a képből.

twillight>!

Ez egy epilógus.
De az epilógusok rövidek, ez meg ultrahosszú. Így eléggé céltalannak hat.

BBarb>!
Andrzej Sapkowski: A tó úrnője

Elérkezett a nagy finálé a regényfolyamban és megkaptunk a várt lezárást is. Az előző kötet történetét folytatjuk megfűszerezve az idősíkok keveredésével, ami nekem az első novellás kötet érzését hozta vissza. Külön követjük végig Ciri, Geralt és egy csomó plusz szereplő szálát. Nekem itt volt zavaró, hogy egy rakat ismeretlen 3-4 oldalas sztorijait kell olvasnom, akiknek kevés köze van hozzánk. Persze néhány ilyen betoldás az életkörülmények és a világpolitika megismerésére szolgált, de a könyv közepén lévő hosszabb stratégiai fejtegetést untam. Megkaptuk a várt lezárást, a rossz elnyeri méltó büntetését a jó győzedelmeskedik. Vagy talán mégsem ilyen egyszerű az ügy? A történet spoiler vége ahogy egy helyen meg is fogalmazzák „csúnyán igazi”. Ez egy nem megszokott lépés volt, de teljesen illett az eddigi vaják világába.