Maf ​kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val 10 csillagozás

Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Marilyn ​Monroe-t láttuk már szinte mindenhogyan – nemcsak a filmjeiben, hanem róla készült filmekben, életrajzokban, regényekben, nagy írók visszaemlékezéseiben, Andy Warhol képein; láttuk mesés ruhákban és még mesésebb pucérságában… De úgy, ahogy ebben a regényben, még sohasem láttuk: a kutyája, az elbűvölően okos, végtelenül művelt és sziporkázóan szellemes ebfilozófus, Maf szemével.

Monroe 1960-ban, Frank Sinatrától kapott ajándékba egy máltai terriert, amely – pontosabban aki, hiszen nemcsak érző lényről van szó, hanem nagy gondolkodóról is – együtt volt a színésznővel élete utolsó két évében. Az Arthur Millerrel való szakítás után Monroe színészi és magánéletében is egyre bizonytalanabbá vált, magányos volt, időről időre elhatalmasodott rajta a depresszió, egyre több gyógyszert szedett, Dosztojevszkijt olvasott, és különböző pszichiáterekkel próbálkozott. Maf pedig végig vele van, elkíséri a pszichiáterhez, a New York-i elit estélyeire, a próbákra, a felvételekre, egy… (tovább)

Eredeti mű: Andrew O'Hagan: The Life and Opinions of Maf the Dog, and of his friend Marilyn Monroe

Eredeti megjelenés éve: 2010

Európa, Budapest, 2011
292 oldal · ISBN: 9789630791373 · Fordította: Elekes Dóra

meseanyu MP
Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Lehetett volna ez egy tökéletes könyvecske is, mert sok szépség és igazság volt benne, de nekem egy kicsit túl tömény volt a sok utalás, idézet, a rengeteg híresség. De biztos sokaknak tetszene, akik nálam fogékonyabbak az ilyesmire, úgyhogy azért ajánlom, olvassátok, mert érdekes.

Gabye
Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Hát mit is mondjak, nekem ez nem jött be. Szegény Maf kutya nekem inkább egy tudálékos kis töpszli, és hogy kalandok?? Hát lehet az ha partiról partira vonszolják az embert ahol aztán enyhén és kevésbé enyhén szalonspicces hírességek okoskodását hallgathatja az kaland. Nekem nem volt az. Néha kimondottan untakoztam. És Marilynről sem tudtam meg szinte semmi újat. A könyv tele van nevekkel, utalásokkal de valahogy olyan túlzsúfolt ettől, egyszerűen ebben a mennyiségben én ezt nem tudom felfogni, feldolgozni..Pedig az ötlet tetszett, hogy a kutya szemszögéből..De ez itt és most valahogy nem jött össze.

Dalma_Szikszai
Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Szörnyű, hogy mennyire kevés szó esik a tényleges Marilyn Monroes kalandjáról….Annál több Frank Sinatra bunkó stílusáról és a politikáról.

menthaa
Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Gyakran van velem úgy, hogy nem azt kapom, amire számítottam, de ez nem szokott baj lenni, mert sokkal jobbat kapok, mint amit vártam. Itt sajnos nem így történt.
Unalmas volt és döcögős, felét nem is értettem, hogy mit akar az író.
Az ötlet zseniális, de így olvasás után leginkább azt nem értem, hogy mit keres Marilyn Monroe neve a címben. Meg milyen kalandjai voltak Maf kutyának Marilynnel, azon túl, hogy egy csomó beszélgetésbe belehallgatott?
Na mindegy, teljességgel időpocsékolás volt ez a regény… vagy mifene.

Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Nem volt ez olyan rossz. :) A kritikák alapján sokkal rosszabbra számítottam. Valóban sok benne a politika, nekem mégis bejött ahogy próbálta szemléltetni az 50-es 60-as évek amerikai felfogását.
Marilynről újat nem mondott könyv, itt ott még picit ferdített is a valóságon. Aki pedig Marilyn és Kennedy kapcsolatának szaftos részleteire vágyik annak csalódnia kell.
A kutya szemszögéből való bemutatást érdekesnek találtam.
Egy csillagot levontam az unalmasabb részekért.

Éva95

Nem volt rossz!
Sőt megérte megvenni!
A kutya szemszögéből elképzelés nagyon tetszett.
Elolvastam és nagyon érdekes volt.
Politika, izmusok, Marilyn élete, művészet, Dosztojevszkij!
Milyen Izmusik? Milyen kifejezések?
Nárcizmus, racionalizmus, patriotizmus, materalizmus, idealizmus, szocializmus, despotizmus, rasszizmus stb.
Cizelláltság, populáris kultúra, kontemplatív művészet stb.
Ezt észre kell venni!!!!!
Már a regény tér és időbeli elhelyezése is felkeltette az érdeklődésemet!
Marilyn Monroe 3. férje Arthur Millerrel, házassága:1956-1961
Marilyn az alkohol és a tabletták rabja volt.
Arthur híres drámaíró volt!
Marilyn többször akart neki gyereket szülni de elvetélt.
1961-ben elvált a 3. férjétől.
Maf pedig végig vele van, elkíséri mindenhová!
Érdeles, hogy kik szerepelnek a regényben.
Végighallgatja a kutya a Frank Sinatrával, Carson McCullersszel, Kennedyvel és a kor még számtalan színes egyéniségével folytatott beszélgetéseit!
Frank Sinatra nagyon tetszett nekem a regényben.
Kicsit fantázia, de jó elképzelés.
Maf érdekes szereplő volt, sőt őt szerettem a legjobban.
Az elbűvölően okos, végtelenül művelt és sziporkázóan szellemes ebfilozófus.
Maf neveltetésénél fogva baloldali gondolkodó, sőt éppenséggel trockista!
Tetszett ,a kutya szövegelése, sokat gondolkodtam rajta!
Volt értelme a mondandójának!
Más állatok mondandóját is érdemes megfigyelni!
Tetszett, hogy az emberek egy szót se értettek csak az ugatást hallották.
Marilyn és Maf nem beszélgettek! Maf minden szót megértett.
Kalandok?
Mafnak volt egy kaland, mert Marilynel utazott és sok mindent látott és hallott!
Politika, és az élet vitatni való témái!
Jó könyv, de tényleg az.
Van benne tanulság csak észre kell venni!
Én sokat tanultam, és sok mindent megértettem.
Ha valaki elolvassa nem bánja meg, mert szórakoztató és komoly egyszerre!

kitti20018
Andrew O'Hagan: Maf kutya kalandjai barátjával, Marilyn Monroe-val

Nekem ez a könyv rém unalmas volt. A címe megfogott ezért gondoltam azt, hogy érdekes történet lehet, de csalódtam. A buszon jó volt unalom űzőnek, de semmi több.

Belinda

A panaszkodás olyan művészet, amelyet egyesek önpusztító odaadással művelnek. Minden szó kisebbé, szürkébbé, szomorúbbá teszi őket, holott ha hallgatnának, mindjárt jobban éreznék magukat.

Belinda

Ki balgán tér nyugovóra, balgán kél, ám mindnyájunkban él a remény, hogy ha bölcsebbek nem leszünk is, az éjszaka talán valamicskét megszínesíti zarándokutunkat.