Meghan 54 csillagozás

Hollywoodból a Buckingham-palotába
Andrew Morton: Meghan

Amikor ​Meghan Markle-t és Harry herceget 2016 júliusában egy közös barátjuk bemutatta egymásnak, nem gondolták volna, hogy alig tizenhat hónappal később, 2017 novemberében a románcuk eljegyzéshez, majd 2018 májusában esküvőhöz fog vezetni.
Azóta egyre nő a rajongásunk Meghan iránt, aki szétfeszítette a királyi család avítt kereteit. Szinte mindenben különbözik a Windsor-ház korábbi szemérmes menyasszonyaitól. Meghan magabiztos, karizmatikus és kiegyensúlyozott egyéniség. Az eljegyzésük alkalmával készült interjújuk meghitt és szeretetteljes hangneme éles ellentétben áll Károly herceg és Lady Diana Spencer mesterkélt és hideg párbeszédeivel.
A leendő hercegnőről készült első életrajz írója, Andrew Morton, bemutatja Meghan gyökereit, és részletesen beszámol a gyerekkoráról. Megtudjuk, hogy a Los Angeles-i Valley-ben nőtt fel, egy katolikus leányiskolában tanult, és a szülei korán elváltak. Bepillantást nyerünk a 2013-ban válással végződő első házasságába, és megismerjük… (tovább)

GABO, Budapest, 2018
272 oldal · ISBN: 9789634066842 · Fordította: Dobos Lídia, Gondáné Kaul Éva
GABO, Budapest, 2018
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634066378 · Fordította: Dobos Lídia, Gondáné Kaul Éva

Baráth_Zsuzsanna P>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

A királyi valóságshow szintet lépett május 19-én, Harry herceg azzal, hogy elvett egy félvér, elvált amerikai sorozatszínésznőt, aki ráadásul még idősebb is nála néhány évvel, látványosan belekormányozta a nem kicsit konzervatív Windor-házat a XXI. századba. Racionális közgazdászként nem hiszek a tündérmesékben, rengeteg oka volt annak, hogy ez a meglepően meghitt esküvő megvalósulhatott (sütött a fiatalokról, hogy halálosan szerelmesek egymásba, nagyon édesek voltak), attól kezdve, hogy a Brexit sokkjától még mindig szédelgő angolokra ráfért egy ilyen látványos közösségi élmény, azon át, hogy Harry valószínűleg az életben nem fog trónra lépni, tehát gyakorlatilag pont mindegy az uralkodóház szempontjából, hogy kit vesz el, egészen addig, hogy a királynő tökéletesen tisztában van azzal, hogy a monarchia túléléséhez az alattvalóknak érezniük kell, nem egy poros intézményről van szó, hanem egy modern, fiatalos, dinamikus dinasztia viszi a prímet a királyi családban. Habár eléggé hidegen hagyott a felhajtás (a világraszóló lagzi tévéközvetítése idején moziba mentem), de ettől még nagyon is kíváncsi voltam arra, hogy ki is a Meghan Markle, aki immár Sussex hercegnéje, és Hollywood csillogó, felszínes világát cserélte fel a Buckingham palotára (vagy akárhol is fognak remélhetőleg boldogan élni életük végéig Harryvel, de mégiscsak ez a palota testesíti meg az uralkodóházat). Nem hétköznapi jelenség lehet, ha ennyire sikerült magába bolondítania Harry herceget, aki mindig is híres volt arról, hogy szerette a szebbik nemet, és nem úgy nézett ki, mint aki olyan nagyon bele akar evezni a házasság békés kikötőjébe, aztán jött ez az amerikai lány, ő pedig beleszeretett és kiharcolta, hogy elvehesse. Azonban tanult édesanyja tragédiájából és olyannyira sikerült távol tartania a sajtót a leendő hercegnétől, hogy csak az esküvő előtt kezdtek szállingózni az információk Meghan-ről. Az ifjú pár, valamint a rajongók és érdeklődők milliói még fel ocsúdhattak a királyi lagzi eseményeiből, és már meg is jelent Andrew Morton könyve a királyi család legújabb tagjáról. A szerző immár rutinosan terelget bennünket a Windsor-ház útvesztőjében (hiszen ő írta meg Diana, majd később Katalin és Vilmos történetét is), természetesen kicsit bulvárosan, de egyáltalán nem ízléstelenül ismerteti meg velünk Meghan élettörténet és a hercegi pár szerelmének történetét. Habkönnyű, de alapos életrajz, tényleg kiderül belőle, ki az a Meghan Markle, mennyire nem volt könnyű elérnie sikereket a szakmájában, mennyire nem szerep a számára a jótékonysági munka és milyen komolyan veszi a feminizmust. Nos, nem lesz könnyű dolga a hagyományokba merevedett királyi udvarban, de biztos vagyok benne, hogy ez az erős, kiegyensúlyozott fiatal nő meg fogja találni a módját annak, hogy a saját elképelései szerint alakítsa az új életét.
A teljes kritika itt olvasható:

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Szuper profi értékelést írtak már többen. Számomra az egészből a világjárás az, ami meghatározó és irigylésre méltó.

cintiatekla P>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

A könyves csoportomban azt írtam olvasás közben, hogy igazi reménysugár ez a kötet, mert a szerintem mai elvárásokkal szemben itt van Meghan, aki 35 évesen ért révbe, akkor talált rá a szerelem, akkor változott meg egy csapásra az élete, noha ha nem csak a királyi családot nézzük, akkor is harmincon felül volt, amikor végre olyan szerepet kapott, amiből meg tudott élni, akkor indult be a blogja, és akkor kezdte el a jószolgálati nagyköveti önkénteskedést is. Tudom, hogy manapság már nagyon mások a határok, mint 10-20-30 évvel ezelőtt, de valahogy még mindig tartja magát az a beidegződés, hogy ha 30 éves korodig nem értél révbe, akkor az bizony elgondolkodtató, ebben az életrajzban pedig pont ez körvonalazódik, hogy akkor sincs semmi gond, mert megesik, és nem vagyunk egyformák. Ez egészen önös gondolat és reménysugár, de ahogyan olvastam, örültem annak, hogy nem csak mi, földi halandók küzdünk ezekkel a dolgokkal, nem mellesleg Meghan folyamatosan küzdött, ami szintén egy egészen nagy löketet ad az olvasónak.

A kötet második fele pedig természetesen a Harry herceggel való kapcsolatáról szól, hogy hogyan ismerkedtek meg, hogy hogyan próbálták eldönteni, mi legyen velük a nagy távolság ellenére, majd pedig amikor kitudódott, hogyan küzdöttek a sajtóval. Utóbbi igen elszomorító volt számomra, hiszen Meghant szó szerint szétszedték, hogy biztosan csak egy aranyásó, és nézzük meg hol és hogyan vannak most – noha a könyv még az esküvő előtt jelent meg.

Bővebben: http://www.teklakonyvei.hu/2020/06/andrew-morton-meghan.html

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Azért olvastam el ezt a könyvet, mert kíváncsi voltam Meghanre. Nem arra, hogy hol mikor milyen alkalommal jelenik meg, ahol Angliát képviseli, hanem azt szerettem volna tudni, ki is ő, mert nálam párszor kiverte a biztosítékot.
Tudom, hogy sokaknak furcsa, de mi Királyságban élünk, aminek Queen Elizabeth a feje. Szeretjük és tiszteljük a királynőt és a királyi családot, valamint a hagyományaikat. Azzal sincs baj, hogy az éles sarkokat itt-ott lekerekítették. Ahogy változik a világ, nekünk is változnunk kell vele.
Prince Harry zűrös kamasz volt, megérdemelte már a boldogságot és ha ezt Meghan oldalán találta meg, akkor legyen. Nekem ezzel nincs bajom. Ha ők boldogok, akkor áldásom rájuk. Viszont ahogy Meghannek nem sikerült megszerettetnie magát eddig legalábbis velem és a könyv elolvasása után sem, úgy nem is ismertem meg jobban.
Sajnálom, hogy Prince Harry többé nem royal és más országba költözött, mert jobban szeretem, mint Vilmost. Remélem, ettől függetlenül a What Megan wants, Megan gets mondata nem azt jelenti, hogy amennyire lehet, elhatárolódnak tőlünk. Legalábbis ő

udora>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Szimpi nekem Meghan, így érdekelt az élete. Nekem sok volt az, hogy mindenkit megvizsgáltak az ő családjából is ebben a könyvben. Én róla szerettem volna olvasni, esetleg a királyi családról.
De el fogom olvasni A szabadság nyomában-t is, akkor lesz teljes a kép. :)

Marcsi_Kaszala>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Nagyon szeretem Meghant, és nem azért mert Harry Herceg felesége.
Elsőnek a Briliáns Elmék című sorozatban tűnt fel nekem, és azután néztem meg bár filmet amibe játszik. Nagyon jó színésznek tartom.
Tetszett, hogy betekintés kaptunk abba az életébe is amikor még nem volt köze a Buckingham-palotához.
Nekem nagyon tetszett a könyv és egy picit „közelebb" kerültem hozzá.
Bár a mostani lépéseivel nem mindig értek egyet, de ők tudják és az ők döntései amit csinálnak.

READER>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Alapjában véve érdekelnek a királyi családdal kapcsolatos filmek. könyvek nem volt ez másképp a Meghanről szóló könyvről sem. Azonban nem igazán volt ez életem olvasása, ami valószínűleg azért lehetett mert már előtte láttam a Herryről és Meghanról szóló két részes filmet, ami körülbelül ugyanazt fedi le mint ez a könyv.( ha érdekel a könyv ne nézd meg a filmet előtte) Ebben az esetben nekem a film jobban tetszett mint a könyv. Két dologra viszont jó volt, hogy elolvastam. Többek között a saját „ Afroamericans” kihívásom ugyanis a hercegnő kétrasszú származása átszövi a könyvet, így teljesen passzolt a kihíváshoz, másrészről ez után biztos belenézek a „ briliáns elmék” című sorozatba.

KittyKaty>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Harry életrajza után olvastam el, és azt kell hogy mondja a Meghan-é sokkal jobb. Összeszedeted és kevésbé vontatottabb. A képek egyszerűen fantasztikusak. Azt kell, hogy mondja nekem Meghan egyre szimpatikusabb és hihetetlenül szép is. Érdekes volt elolvasni.

konyvkritika>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

A könyv stílusán elég erősen lehet érezni a bulvár stílust, de ettől még szórakoztató és kellemes olvasmány. Az életrajzi leírások pontosak, részletesek és érdekesek, egy átfogó képet kapunk Meghan Markle-ről.

Egyértelmű, hogy ez a könyv nem irodalmi szempontokból érdekes és értékes, ugyanis a benne leírt beszámolók, riportok és beszélgetések csak egyik oldalát mutatják be a tényeknek. Ennek ellenére ez egy alaposan megírt, jól kidolgozott életrajz, könnyen olvasható és szórakoztató kikapcsolódást nyújt.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/andrew-morton-meghan/

Aleysa>!

Andrew Morton: Meghan Hollywoodból a Buckingham-palotába

Elolvastama könyvet, de még mindig nem tudom ki az a Meghan Markle. Nem vitt közelebb hozzá ez az életrajz. Hiányérzet maradt bennem.

Málnika P>!

Azt hiszem, mindig mi vagyunk saját magunk legszigorúbb kritikusai.

110. oldal (Csillag születik)

Trudiz >!

Még több meglepetést. Még több kalandot.

Trudiz >!

Sosem akartam olyan úrinő lenni, aki henyél.

Trudiz >!

[…] a külvilág felfedezése révén az ember a belső világával is mélyebb kapcsolatba tud kerülni…

Trudiz >!

Az elefánt a királyi porcelánboltban Donald Trump volt.

_Katie_ P>!

Nagyon őszintének kell lennünk, és fel kell vállalnunk, hogy kik vagyunk. Mindig álljunk készen arra, hogy beszéljünk a küzdelmeinkről, a sikereinkről és a kudarcainkról egyaránt.

_Katie_ P>!

[…] ha becsukódik egy ajtó, akkor kinyílik egy másik.

oroszbetty>!

Ez nem a gyávák világa. Vagy veszel egy szigetet, vagy téged száműznek egy lakatlan szigetre.

106. oldal (GABO Könyvkiadó, 2018.)

_Katie_ P>!

Van, hogy az időzítés dönti el a dolgokat.

Trudiz >!

Őrizzétek meg ezt a pillanatot az emlékeitekben.