Legyél ​boldog most! 34 csillagozás

Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Andrew legújabb motivációs könyvében arról ír, hogyan érhetünk el sikereket kapcsolatainkban, karrierünkben, hogyan élhetünk jólétben és lelki egyensúlyban. 60 gyönyörű színes rajzzal!

Andrew Matthews portréfestőként és karikatúristaként vált ismertté a ’80-as évek végén. A világhírű New Yorki Art Student Leaguage School-on elvégzése után vezető magazinokat illusztrált világszerte és számos művészeti díjat nyert el hazájában, Ausztráliában. A húszas évei közepétől fordult érdeklődése a pszichológia és a személyiségfejlesztés felé, kiválló karakterérzéke révén hamarosan a világ egyik legkeresettebb motivációs előadójává vált. Könyveiben legsikeresebb előadásainak gondolatait fűzte össze, amelyeket saját karikatúráival illusztrált.

Független Média, Budapest, 2006
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638655674 · Fordította: Gálai Éva

bozs
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Kicsit magam alatt voltam az utóbbi időben, nagyon jót tett ez a kis könyvecske.
Imádtam a humorát és a rajzok.
Lehet, hogy a lelkem nem gyógyul meg tőle, de mindenképpen jól esett elolvasni, elgondolkodni, igazat adni, hogy igen, ezt így kell majd csinálnom.
Többszöri olvasást igényel!

Andrew Matthews: Legyél boldog most!

A képek viccesek voltak, de a szöveg sablonos volt és nem is segített semmit sem. Semmi hasznát nem vettem ennek.

Algernon +SP
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Könnyed kis olvasmány, megmosolyogtató stílusban magvas gondolatok.
Talán meredek, de amíg Coelho-nál szájbarágósnak éreztem az életvezetési tanácsok ismertetését, itt meglepetten bólogattam, és somolyogtam az megjegyzésként beszúrt képeken.

Udvardi_Zsanett
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Inkább szórakoztató, mint igazán hasznos. Ettől függetlenül hasznos kis olvasmány.

Marcsusa
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Jópofa kis könyv, vicces képekkel. Könnyű olvasni, jó kis szellős. Sok hasznos dolog van benne.

Brigi007
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Őszintén szólva nem igazán gondoltam a borító alapján, hogy ez a könyv ennyire fog tetszeni. Amúgy sem vagyok az ilyen dolgok híve… Ahogy maga a könyv is írja, az emberek nem szeretik, ha irányítani akarják az életüket, és én is úgy gondolom, hogy ne egy könyv mondja meg, hogyan éljek. De ez más volt… Valahogy megnyugodtam olvasás közben. Eszembe jutott egy csomó dolog. Nem hiszem, hogy holnap gyökeres változás áll be az életemben, de jó hatással volt rám ez a könyv. Sok mindent vettem észre, amit már amúgyis így csinálok, csak tudatosítani kell. Meg egy csomó mindent, amin változtatni kéne…

Turcsány_Torda
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Nagyon jópofa, egyszer végiglapozós olvasós könyv :) Teli életbolcsességekkel.

takacsot
Andrew Matthews: Legyél boldog most!

Nagyon szeretem Matthews könyveit. Azt hiszem az összes Magyarországon megjelent könyve megva. Fantasztikus világfelfogás és kiváló humora van. Egyszerűen, humorosan mutatja be a mindennapi gondokat és megoldásokat. Keleti nyugalom, nyugati sikerorientáció.

Sansa I

Egyszer egy hölgy odament Fritz Kreislerhez, a világhírű hegedűművészhez az egyik koncertje után. Azt mondta neki:
– Kreisler úr, én az életemet adnám érte, ha úgy tudnék játszani, mint ön!
A művész odafordult a hölgyhöz, és így válaszolt:
– Én is pontosan ezt tettem.

Lunemorte MP

Az emberek akkor tisztelnek, amikor te is tiszteled magad.

Brigi007

Amikor nem hiszel önmagadban, akkor jobb, ha fel sem kelsz.

Lunemorte MP

Az élet a befektetett energiát, nem pedig a kifogásokat jutalmazza.

Sansa I

A javak felhalmozása általában csak ahhoz vezet, hogy még több kacatot akarunk felhalmozni.

Algernon +SP

Tegyük fel, hogy a Marson felfedeznék az életet még akkor is, ha csak egy kis bogárkát vagy egy féllábú hangyát találnának.
Az egész világ ujjongana! Az összes újság címlapján hasonló címek lennének: „SZENZÁCIÓ! ÉLET A MARSON!" A tudósok lázba jönnének: „ Egy új faj!" De nem furcsa?
Az elmúlt évben körülbelül 27 000 faj tűnt el örökre a Földről, madarak, növények, állatok, és rovarok. Róluk nem írnak a címoldalakon. Tigriseink, békáink és a pandáink eltűnnek. Eközben keressük az élet jeleit az űrben!
Hányszor megesik, hogy nem vesszük észre a körülöttünk lévő nagyszerű dolgokat, és csak az újdonságokat hajszoljuk.