Hallgass ​a szívedre akkor is, ha nehéz idők jönnek! 6 csillagozás

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre akkor is, ha nehéz idők jönnek!

A HALLGASS A SZÍVEDRE! c. bestseller folytatása.

EZ A KÖNYV ARRÓL SZÓL:

* hogyan lehet túljutni a szegénységen,
* hogyan gondolkodnak a boldog emberek
– és hogyan tartozhatsz te is közéjük.

ARRÓL IS SZÓL:

* hogyan tanulhatod meg magad szeretni, mielőtt leadnál 20kg-ot,
* hogyan meríthetsz inspirációt abból, ha kirugnak a munkahelyedről,
* hogyan lehetsz boldog, mielőtt megismernéd Mr. Tökéletest,
* hogyan maradhatsz boldog, miután
Mr. Tökéletesről kiderül, hogy őt
csak Mr. Nagy Tanulságnak hívják.

Ez a könyv egy spirituális térkép a saját boldogságodhoz.

Varázsládika, Budapest, 2009
160 oldal · ISBN: 9789638753526 · Fordította: Gálai Éva

_Fannalala_ P>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre akkor is, ha nehéz idők jönnek!

Nagyon meglepődtem ezen a könyvön, mert annak ellenére, hogy a borítója nem éppen a mai divatnak hódol, belelapozva azért látni lehet, hogy nagyon igényes könyv.
Szerintem azért fantasztikus ez az olvasmány, mert a hangvétele miatt irtó könnyed, nagyon barátságos, és ami a legfontosabb, hatásos is. Sok ilyen és ehhez hasonló könyv megfordult már a kezemben, ez pedig tudott újat mondani, sőt, nagyon is inspirált, és motiváltabb lettem tőle. Én alig várom, hogy a többi Varázsládikás irományt is elkezdjem.
Írták előttem, hogy a sztorik furcsák néhol, nem ilyenek a valóságban, ami meglehet, de engem pont ezek sarkalltak cselekvésre. Nagyon élveztem a sok történetet, és ha csak a fele igaz, akkor is bámulatos.
Abszolút öt csillag, egy percig sem volt kérdés!:D

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre akkor is, ha nehéz idők jönnek!

Erős közepes, mivel van benne pár sületlenség. Engem ezek az amerikai bestsellerek azért nem tudnak bekábítani. Azok a sikertörténetek, amiket leír szépek…de azért a valóságban nem így működnek, csak ritkán. Ettől eltekintve jól szórakoztam:)

Szédültnapraforgó>!

Mindenki, aki besétál az életedbe, megtanít valamire. Még akkor is tanítanak téged, ha az agyadra mennek, mert ilyenkor megmutatják a határaidat. Csak azért, mert valaki a tanárod, az nem jelenti azt, hogy szeretned is kell őt.

Szédültnapraforgó>!

A dolgok változnak. Ami ma szinte elviselhetetlennek tűnik, az is megoldódik majd. Az élet megoldja mindig.

Szédültnapraforgó>!

Minden egyes cselekedetünk mögött az a vágyunk áll, hogy jól érezzük magunkat.

Szédültnapraforgó>!

Az összes, amit megtehetsz, az, hogy lefekvésig a legjobb formádat hozod. Hagyd, hogy a holnap gondoskodjon magáról!

Szédültnapraforgó>!

Gyakran nyafogás- és panaszkodásfüggővé válunk.
(…)
Nem kell mindent megenned, amit látsz, ugyanígy nem kell mindenről beszélned, ami megtörténik veled!

Szédültnapraforgó>!

A természet nem érti az elkeseredett ragaszkodást!
A természet egyensúlyra törekszik, ezért nem lehetsz egyszerre elkeseredett, görcsös és kiegyensúlyozott. Az élet nem egy vég nélküli küzdelem. Engedd el a dolgokat! Ez nem közönyt jelent. Azt jelenti, hogy nem erőlteted a dolgokat. Van, amikor valaki túl görcsösen próbálkozik!

Szédültnapraforgó>!

Ahhoz, hogy jobbra fordíthasd a dolgok állását, először meg kell barátkoznod a helyzeteddel.

Szédültnapraforgó>!

Legtöbbünknek rengeteg tárgya van. Nincs ebben semmi baj. A kérdés csak annyi: „Mire való a sok dolog?”

A tárgyaknak és a boldogságnak nincs közük egymáshoz.

Szédültnapraforgó>!

A boldog és sikeres gyerekek megtanulják megnyerni a saját csatáikat, megtanulják, hogyan bánjanak a pénzzel, és hogyan birkózzanak meg a csalódásokkal. Ezt a világ felfedezésének nevezzük.

Szédültnapraforgó>!

A legboldogabb emberek nem azon tépelődnek, hogy az élet igazságos-e vagy sem. Arra koncentrálnak, ami megadatott nekik.
(…)
Ilyen az élet! Kis kavicsokkal dobál meg minket – figyelmeztetésképpen. Ha ezeket a kis kavicsokat nem vesszük észre, akkor egy téglával dob meg. Ha a téglát sem vesszük észre, szétzúz egy kősziklával. Ha őszinték vagyunk magunkhoz akkor láthatjuk, hogy hol nem vettük észre a figyelmezetető jeleket. És akkor még van képünk azt mondani: „Miért pont én?”