Hallgass ​a szívedre! 66 csillagozás

EZ A KÖNYV ARRÓL SZÓL, HOGYAN LEHET:

* azt csinálni, amit szeretsz
* megbirkózni a törött lábakkal és a számlákkal
* felfedezni saját erődet
* megbirkózni a katasztrófákkal
* abbahagyni szüleid hibáztatását

ARRÓL IS SZÓL:

* hogyan gondolkodnak a
BOLDOG emberek
* a GAZDAGOK miért teremtenek elő
még a semmiből is pénzt
* mit csinálnak a született VESZTESEK,
és hogyan kerüljük el a sorsukat!

Eredeti mű: Andrew Matthews: Follow Your Heart

Eredeti megjelenés éve: 1997

Független Média, Budapest, 2009
144 oldal · ISBN: 9789632028828 · Fordította: Gálai Éva
142 oldal · ISBN: 9632028821 · Fordította: Gálai Éva · Illusztrálta: Andrew Matthews
142 oldal · ISBN: 9632028821 · Fordította: Gálai Éva

Brigi007
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Zseniális könyv egy zseniális pasitól, pedig semmi egyebet sem mond el, csak olyan alap igazságokat, amiket szerintem mindenki magától is tud, csak valahogy mégsem ismer fel. Tudom, hogyan kéne gondolkodnom, mégsem olyan egyszerű úgy gondolkodni. Persze, azt mondják, a probléma felismerése már egy lépés a megoldásához… A könyv elolvasása pedig egy újabb lépés =)

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Nagyon jó könyv. Aki tisztában van önmagával, annak megerősítés; aki önbizalomhiányban szenved, vagy nem tudja mit kezdjen magával – nem érzi jól magát a bőrében – az rengeteget tanulhat belőle. Alaposan bejárja a szerző a mindennapi élet területeit, mélyen foglalkozik a kapcsolatokkal, elvárásokkal a környezetünkben. Élvezetesek a mintatörténetek, a rajzokon jókat kacarásztam. Érzelmi életünk sem marad ki. Korrekt analizáció, hogy miként változhat az ember, ha szükséges. Segít feltárni az emberi hibákat, és számos javaslat közül választhatunk. Egyszerű, érthető! Jó volt olvasni, és bátran ajánlom mindenkinek – még azoknak is, akik azt hiszik: tökéletesek! :)

Berkohajni
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Újra és Újra elolvasom. Ha elszomorodsz, vagy csak nem mennek úgy a dolgaid ahogy szeretnéd, akkor kapd elő és olvass előle pár sort.

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Nem rossz kis könyv. Néha kellenek számomra az ilyen jellegű könyvek, hogy egy kis pozitív feltöltődést nyerjek.
Igazság szerint az ismerőseim javának a kezébe adnám, hogy egy picit ők is elgondolkodjanak és hajlamosabbak legyenek változtatni az életükön.

Lanatie
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Ez a leghasznosabb könyv, amit eddig olvastam. Párommal közösen olvastuk szép apránként fejezetről fejezetre, és úgy érzem, nagyon sokat tanultunk belőle.

Emmus
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Ez a könyv számomra attól lett értékes, hogy annyira egyértelmű, kézenfekvő dolgokkal foglalkozik, hogy időnként vicces. De! Mi emberek időnként hajlamosak vagyunk túlbonyolítani apró dolgokat, van erre egy jó kifejezésünk is: „bolhából elefántot csinálni!” ahelyett, hogy a szívünkre hallgatnánk!
Hasznos olvasmány, ajánlom mindenkinek.

Dexter79 P
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Nagyon pozitív könyv, jó lenne, ha mindent alkalmazni tudna az ember a hétköznapokban, amit ebben olvasott.
Jó példák voltak, és nagy igazságok, amiket az ember tud, de mégse mindig alkalmaz.

Vyanna
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

HA nem lenne aaaannnnnyyyira Amerika-ízű, nagyon jó is lehetne. Így csak jó.

judy100
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Szerintem nagyon szuper könyv!! Tényleg nem olyan, mint sok ezer önismereti könyv.
Mindenkinek ajánlom az elolvasását.

Péter_Szombati
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Vicces, vidám, de nem vidámkodó, tényleg jó kedve lesz tőle az embernek, miközben megtanul egy új nézőpontot! Egyik kedvenc „önsegítő” könyvem!

Sisyll

A bátorság nem a félelem hiánya – a bátorság az, amikor a félelem ellenére is cselekszel.

96. oldal, VII. fejezet

Sisyll

Az élet egy libikóka az azonnali élvezetek és a hosszú távú jutalmak között.

33. oldal, II. fejezet

Aquarius

Ha azt csinálod, amit mindig is csináltál, akkor azt fogod kapni, amit mindig is kaptál.

7. fejezet, Próbálj ki új dolgokat!

Brigi007

Az élet nem a kifogásokat, hanem az erőfeszítéseket díjazza.

Aquarius

Szokásaink rabjai vagyunk. Ugyanúgy viselkedünk egészen addig, míg nem kényszerülünk arra, hogy megváltozzunk.

1. fejezet, Katasztrófák

Aquarius

A legtöbb időnket azzal töltjük, hogy kesergünk a múlton, vagy a jövőtől rettegünk. A mának élni olyan, mint egy drótkötélen egyensúlyozni. Mindenképpen leesel, de gyakorlattal egyre tovább tarthatod meg egyensúlyodat.

8. fejezet, Lelki béke

Sisyll

Békében élni annyit jelent: az egészet érzékeled, ahelyett, hogy fennakadnál a részleteken.

111. oldal, VIII. fejezet

Aquarius

Azok, akik az életükkel semmit sem kezdenek, éppen annyira félnek, mint azok, akik sokat kockáztatnak. Csak éppen az első csoport apróságoktól retteg. Akkor már inkább ijedjünk meg valami jelentős dologtól!

7. fejezet, Startolj el!

Aquarius

A madarak napról-napra énekelve ébrednek. A kisbabák minden ok nélkül nevetgélnek. (…) Ez egy játékos világ. Ha azt a gondolatot örökölted, hogy az élet nem vidám, akkor ideje, hogy elkezdjen derengeni, hogy ez mit jelent! Ez csak egy meggyőződés, melyet elhagyhatsz. Legyen rá időd, hogy csak azért csinálj valamit, mert örömet okoz neked!

3. fejezet, Nem az a fontos...

Aquarius

Hagyj fel az állandó önmarcangolással! Sutba a tökéletességgel, a javulást célozd meg! Bocsásd meg saját tökéletlenségedet és automatikusan másoknak is meg fogsz bocsátani. Mások azt tükrözik vissza nekünk, amilyenek mi vagyunk.

9. fejezet, Megbocsátás