Hallgass ​a szívedre! 83 csillagozás

EZ A KÖNYV ARRÓL SZÓL, HOGYAN LEHET:

* azt csinálni, amit szeretsz
* megbirkózni a törött lábakkal és a számlákkal
* felfedezni saját erődet
* megbirkózni a katasztrófákkal
* abbahagyni szüleid hibáztatását

ARRÓL IS SZÓL:

* hogyan gondolkodnak a
BOLDOG emberek
* a GAZDAGOK miért teremtenek elő
még a semmiből is pénzt
* mit csinálnak a született VESZTESEK,
és hogyan kerüljük el a sorsukat!

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Élj vidáman! Varázsládika

Független Média, Budapest, 2009
144 oldal · ISBN: 9789632028828 · Fordította: Gálai Éva
142 oldal · ISBN: 9632028821 · Fordította: Gálai Éva · Illusztrálta: Andrew Matthews
142 oldal · ISBN: 9632028821 · Fordította: Gálai Éva

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

”Minél kevesebbet aggódsz a nyerés miatt és amiatt, hogy mit gondolnak rólad mások, annál jobban fogsz teljesíteni.”

A Hallgass a szívedre! egy humorosan tálalt, könnyen olvasható és mókás illusztrációkkal tarkított önfejlesztő könyv. Azonban kizárólag a pozitív gondolkodás kedvelőinek ajánlott, illetve azoknak, akik szeretik, ha jól megmondják nekik, mikor mit tegyenek és hogyan érezzenek, továbbá nagy életbölcsességekre szomjaznak. Kétségtelenül több hasznos gondolat található benne, például a ragaszkodás és a teljesítménykényszer elengedése, illetve az adott pillanat fontossága, azonban ezt a szájbarágós, erőltetett pozitivitást egyszerűen nem vagyok képes befogadni, sőt sok helyzetben inkább ártónak, elfojtásnak és tagadásnak tartom. A tanító célzattal kitalált történetek pedig, mint minden hasonló jellegű kiadványban, itt is kifejezetten irritáltak. Mindezek ellenére számos jó meglátást is tartalmaz, így egyszeri olvasásnak nem volt rossz, ám továbbra is jobban kedvelem a szakemberek által írt, realistább életszemléletű kiadványokat a témában.

Brigi007>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Zseniális könyv egy zseniális pasitól, pedig semmi egyebet sem mond el, csak olyan alap igazságokat, amiket szerintem mindenki magától is tud, csak valahogy mégsem ismer fel. Tudom, hogyan kéne gondolkodnom, mégsem olyan egyszerű úgy gondolkodni. Persze, azt mondják, a probléma felismerése már egy lépés a megoldásához… A könyv elolvasása pedig egy újabb lépés =)

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Nagyon jó könyv. Aki tisztában van önmagával, annak megerősítés; aki önbizalomhiányban szenved, vagy nem tudja mit kezdjen magával – nem érzi jól magát a bőrében – az rengeteget tanulhat belőle. Alaposan bejárja a szerző a mindennapi élet területeit, mélyen foglalkozik a kapcsolatokkal, elvárásokkal a környezetünkben. Élvezetesek a mintatörténetek, a rajzokon jókat kacarásztam. Érzelmi életünk sem marad ki. Korrekt analizáció, hogy miként változhat az ember, ha szükséges. Segít feltárni az emberi hibákat, és számos javaslat közül választhatunk. Egyszerű, érthető! Jó volt olvasni, és bátran ajánlom mindenkinek – még azoknak is, akik azt hiszik: tökéletesek! :)

Luyze P>!

Ez marha jó könyv,
de
Teljesen jól gondoltam, hogy halogattam sokáig.. mert uhh.. betalálós..
Felsorolja az elején a szív tízparancsolatát.
<hatásszünet>
És igen, hatásszünet, mert csak ezeket végigolvasni is jaj.. nyilván belegondoltam mindegyikkel kapcsolatban sokmindenbe, aztán be is csuknám a könyvet, de ugye ez még csak a kezdet.
Aztán kifejti.
Mindet.
És
igaza van..

Olvassátok el!

Berkohajni>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Újra és Újra elolvasom. Ha elszomorodsz, vagy csak nem mennek úgy a dolgaid ahogy szeretnéd, akkor kapd elő és olvass előle pár sort.

DCinti>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Nem rossz kis könyv. Néha kellenek számomra az ilyen jellegű könyvek, hogy egy kis pozitív feltöltődést nyerjek.
Igazság szerint az ismerőseim javának a kezébe adnám, hogy egy picit ők is elgondolkodjanak és hajlamosabbak legyenek változtatni az életükön.

Emmus>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Ez a könyv számomra attól lett értékes, hogy annyira egyértelmű, kézenfekvő dolgokkal foglalkozik, hogy időnként vicces. De! Mi emberek időnként hajlamosak vagyunk túlbonyolítani apró dolgokat, van erre egy jó kifejezésünk is: „bolhából elefántot csinálni!” ahelyett, hogy a szívünkre hallgatnánk!
Hasznos olvasmány, ajánlom mindenkinek.

Dexter79 P>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Nagyon pozitív könyv, jó lenne, ha mindent alkalmazni tudna az ember a hétköznapokban, amit ebben olvasott.
Jó példák voltak, és nagy igazságok, amiket az ember tud, de mégse mindig alkalmaz.

Vyanna>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

HA nem lenne aaaannnnnyyyira Amerika-ízű, nagyon jó is lehetne. Így csak jó.

judy100>!
Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

Szerintem nagyon szuper könyv!! Tényleg nem olyan, mint sok ezer önismereti könyv.
Mindenkinek ajánlom az elolvasását.

Málnika P>!

Élj a jelenben! Előfordul, hogy túl sokat gondolkodunk. Akkor gurítod el legjobban a kugligolyót, hozod legjobb formádat a teniszpályán és célzol legjobban, amikor nem gondolsz a játék állására. Minél kevesebbet aggódsz a nyerés miatt és amiatt, hogy mit gondolnak rólad mások, annál jobban fogsz teljesíteni.

Málnika P>!

Ha legközelebb kijössz a sodrodból, emlékezz arra: nem mások dühítenek fel, hanem meggyőződéseid. Bármilyen gondolat okoz fájdalmat, ezek csak gondolatok.

Málnika P>!

A jóléthez hozzátartozik, hogy önálló gondolataid legyenek – függetlenül attól, hogy mit mondanak a szomszédok, vagy mi áll az újságokban.

Málnika P>!

Ne hagyd, hogy az életed egy rohanás legyen!

DCinti>!

A bátorság nem a félelem hiánya – a bátorság az, amikor a félelem ellenére is cselekszel.

96. oldal, VII. fejezet

Aquarius>!

Ha azt csinálod, amit mindig is csináltál, akkor azt fogod kapni, amit mindig is kaptál.

7. fejezet, Próbálj ki új dolgokat!

Brigi007>!

Az élet nem a kifogásokat, hanem az erőfeszítéseket díjazza.

Aquarius>!

Szokásaink rabjai vagyunk. Ugyanúgy viselkedünk egészen addig, míg nem kényszerülünk arra, hogy megváltozzunk.

1. fejezet, Katasztrófák

Aquarius>!

A legtöbb időnket azzal töltjük, hogy kesergünk a múlton, vagy a jövőtől rettegünk. A mának élni olyan, mint egy drótkötélen egyensúlyozni. Mindenképpen leesel, de gyakorlattal egyre tovább tarthatod meg egyensúlyodat.

8. fejezet, Lelki béke

Aquarius>!

Azok, akik az életükkel semmit sem kezdenek, éppen annyira félnek, mint azok, akik sokat kockáztatnak. Csak éppen az első csoport apróságoktól retteg. Akkor már inkább ijedjünk meg valami jelentős dologtól!

7. fejezet, Startolj el!