Árnyból ​az angyal 112 csillagozás

Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

„Lásd ​meg a gonoszt a fényben, és a jót a sötétségben…”
Amikor az első és egyetlen keresztes háború elsöprő győzelmet aratott, a világra homály borult. Azóta az Örökkévaló egyháza vasmarokkal szorítja híveit, a 19. század végén az emberek még mindig inkvizíciótól, boszorkányoktól és démonoktól rettegnek.

Cailie Jacobs különleges fiú: az éjszaka teremtményei a védelmére kelnek, a farkasok szelíd kutyaként viselkednek a közelében. Híre azonban eljut az inkvizícióhoz: családját megölik, és ő maga is kínhalált halna, ha életét nem mentené meg egy furcsa társaság.

Brod Walters és ifjú társai kisstílű szélhámosok, eszük ágában sincs ujjat húzni az egyházzal. Ám ahogy keresztezi útjukat ez a különös fiú, addigi kényelmes életük fenekestül felfordul. Csatlakozik hozzájuk Dorien, az elf ifjú, és Eline, egy felfegyverzett asszony, aki a legrettenetesebb bűnt követte el az Örökkévaló egyháza ellen: megtanult varázsolni.

Hogy Cailie-t megóvják, fel kell fedniük… (tovább)

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
502 oldal · ISBN: 9789632459868 · Illusztrálta: Andrew Lucas McIlroy

Dorien · Eline · Az Őrző/ Briannar · Balora · Brod · Cailie Jacobs · Jew · Quentin

Niitaa P
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Félek, vagy csupán a hidegtől reszketek?
Jó úton járok, vagy elveszek?
Mitől fény a fény, és árnyék a sötétség?
Vak hitem vajon dicsőség?

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy magyar író, aki a modern felnőtt mese kategóriát megalkotta. Megalkotta, aztán évek teltek el, s végül az én kezembe is eljutott a könyv, mely megváltoztatta bennem a felnőtt meseregényről alkotott elképzeléseimet.

Félreértés ne essék, igazából nem tudom, hogy tényleg ő lett volna e az első. Az sem biztos, hogy meseregénynek számít a könyv. De számomra forradalmilag hatott. Elkezdődik a történet egy általános testvérpár általános napjába egy általános világba s nem mindennapi kalandokat él át az olvasó a karakterekkel.

Cailie Jacobs egy teljesen átlagos kisfiú, aki boldogan tengeti a gyermeki éveit, míg a kor által felvázolt vallási szokások, hiedelmek az életére nem törnek. Az sztori itt indul el igazán, bár még az olvasó mindig nem tudja, miről szól igazából a könyv. Csak megismeri egy ártatlan kisfiú gyötrelmes életét. Bevallom, a vége felé tisztult ki bennem a kép – bár akkor sem teljesen – mégis miről is szól a könyv. Az író mesél és csak mesél, de nincs egy központi probléma, ami köré épülnek az események. Természetesen a szálak eggyé olvadnak, és a megoldás előtt nem sokkal rájövünk a problémára is.

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2016/11/andrew-lucas-mcil…

deen
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Meglepően jól megírt könyv, nagyon jó világképpel és összetett karakterekkel. A cselekmény kicsit nehezen indult, és nehezen is rázódtam bele, de a felétől már faltam az oldalakat és nem is csalódtam a befejezésben. Egy igazán mozgalmas és izgalmas lezárást kaptam, ami egyértelműen folytatásért kiált. Rengeteg rejtély volt ebben a könyvben, egészen a végéig nem lehetett tudni, kinek mi lesz a szerepe Callie életében. Vajon tényleg hamis istent imádnak az emberek, léteznek egyáltalán démonok, kik a nőkben és a gyerekekben laknak? Igaz az egyház tanítása vagy minden csak hazugság és pont az irányít, akitől félünk? Az összeverődött kis csapat egy boszorkány, egy elf, egy kereskedő, két árva és egy tízéves kisfiú, akit furcsa dolgok vesznek körül, és olyan fényesen világít a lelke, mint senkié. A csapat akarva akaratlanul is a fiú védelmezőjévé válik, menekülnek az inkvizíció elől, míg végül olyan kalandban lesz részük, amit álmukban sem gondoltak. Felsejlik az ősi múlt, a régi istenek világa, ami talán az egyetlen ami ezt a romlott világot meggyógyíthatja. Olvasmányos könyv volt, örülök, hogy végül elolvastam, mert jó kikapcsolódás volt.

Navi
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Hosszú hónapokig halogattam a könyv elolvasását, mert féltem tőle. Hogy unalmas lesz, zavaros. Talán kijelenthetem, hogy ez a könyv az év egyik pozitív meglepetése. Egy kicsit lassan indult, nehezen rázódtam bele ebbe a világba, a Vatikán, pontosabban az éppen regnáló pápa ilyen mértékű hatalmába. Aztán, pöstiesen szólva, elkapott a gépszíj. Az író nagyon ötletesen keverte az északi mitológiát a templomosokkal, a fantasy művek szereplőgárdájával és az elvakult fanatizmussal. Kaptunk egy komplex, átgondolt, átlátható rendszert, amiben mindenkinek megvan a helye, lehet érteni a miérteket.
Nagyon szerettem Brodot, Eline-t, Cailie-t, Jew-t, Dorient, egyedül Quentin volt egy kicsit zavaró, az állandó hisztijével.
Egy kérdésem van: HOL A FOLYTATÁS????????????????????????

gab001 P
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Egy egészen új világ tárult fel előttem, amely tele van nagyon érdekes elképzelésekkel és változatos lényekkel. A történet és a szereplők fokozatosan, de egyre inkább a szívemhez nőttek. Igazán változatos volt a cselekmény, de leginkább a párbeszédek tetszettek. Teljesen elmerültem a könyvben, szinte nem is tettem le, csak amikor nagyon muszáj volt. Egyszerűen beszippantott.

boszii I
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Oh, igen, aha, ja, uramatyám, kell, még, nem, nem lehet, hogy vége!

Kb. ezek a gondolatok záporoznak a fejemben, most, hogy ebben a szent pillanatban befejeztem, és elfogytak a sorok.
Nem, nem akarom, nem lehet vége, és sajnálom, hogy csak könyvtárból kölcsönzött példány, de aztán azt sem tudom biztosra mondani, hogy valaha újra a kezembe venném ezt a csodát.
Ugyanis olyan tömény, és annyira tökéletesen adagolt, hogy hatalmas katarzist ad, első alkalommal teljesen biztosan, de aztán abban már nem vagyok biztos, hogy sokadszorra is tudná ugyanezt az élményt nyújtani, annyira magasra tette most a mércét.
Szuper, isteni, királyi csemege egy igazi könyvmolynak. Egyedi világ, szívet melengető, mégis a zord régi valóságot állítja veled szemtől szembe.
Ténylegesen, ha ez nem nyert volna Aranymosást, akkor már nem is tudnám, mi kell a KönyvMolyk.-nak :) De egyértelműen tökéletes választás volt Lucas műve! Utolérhetetlen.
Egyértelműen kedvenc.

Gothic01
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Aki nyitott lesz és megadja rá a lehetőséget, hogy eljöhessen az életébe az Árnyból az angyal, egy nem mindennapi, bámulatos képzelőerő 500 oldalnyi átgondolt, a mágia központi szerepe ellenére is logikusan felépített megelevenedésével találja majd szembe magát, amiben a fantasy műfaj kedvelői egytől-egyig ráakadnak a személyes, kedvenc csemegéjükre. No, és mi vár azokra, akik ennek a vonalnak az összes eleméért, lényéért teljes szívvel és lélekkel rajonganak? Irodalmi édességboltban fogják érezni magukat.
Azt, hogy a kedvenc hazai íróm ajánlása díszeleg a káprázatosan gyönyörű borítón, már egy biztató jelnek vettem, amikor meghozta a könyvet a futár, de azért azt még így sem mertem feltételezni, hogy ennyit fog nekem adni ez a történet. Azt gondoltam, adott lesz egy furcsa képességekkel bíró kisfiú, akit a védelmezői hozzásegítenek a kellő mennyiségű nehézségek után, hogy a habzó szájú, vallási őrülteket megfékezve megváltsa a világot… és az alapfelállás fájdalmasan leegyszerűsítve ez is. Viszont hamar megvilágosodott, hogy amit leírtam, mégiscsak a legkülső matrjoska baba, aminek a belsejében egy kisebb regimentnyi további baba rejtőzik, arra várva, hogy az olvasó elérjen hozzájuk és kihúzza őket. Hopp egy kis elf történelem, hopp egy kis boszorkányság, hopp egy kis vérfarkas átok, hopp egy kis politeizmusos mitológia, hopp egy őrző-védő angyal, hopp egy kis démonok szőtte ördögi terv, hopp egy titkos rend, hopp egy világok sorsát átformáló háború, hopp egy mindent új nézőpontba helyező csavar és nem győztem felkaparni az államat könyv középső, ragasztott részéről, hogy folytathassam a sztori olvasását. Nem egy gyors lefolyású történet ez, aki azzal a céllal akar belevágni, hogy gyorsan végigrohanjon rajta és aztán vegye is elő a következőt, jobb ha még mérlegeli a témát, mert az Árnyból az angyal nagyszerűségéhez hozzá járul az a várakozás is, aminek a során aprólékosan kinyílik, aminek ki kell nyílnia. Mert habár maga az utazás se unalmas, az egyes részletek akkor ragyognak a legfényesebben, ha eljön a megfelelő idő. Őszintén meghökkentem, mennyi fantázia szorult ebbe a fickóba, hogy mennyi önmagukban is izgalmas, sokrétű egészet adó, de együttesen is harmonizáló világ került a könyvbe. Ekkora mennyiségű varázslat simán elegendő lett volna másik hat (!) regény megtöltéséhez is, így egybe sűrítve pedig az Árnyból az angyal lett a fantasztikum Szent Grálja. Utólagosan őszintén sajnálom a 2012-es Aranymosás többi pályaművét, nem volt velük szemben sportszerű ezzel a könyvvel, ezzel a profizmussal versenyre kelni. A legjobban kétségkívül a vérfarkasos szál kivitelezése tetszett és az, hogy az író elengedte azt az évezredes, csontig rágott klisét, hogy a sötétség/az éjszaka erőinek a birtoklói csak a gonoszok lehetnek. Üde és szimpatikus színfolt volt, hogy kivételesen sokkal… szürkébben lettek megközelítve a szemben álló oldalak, mint általában. A sötétség pusztíthat a fénybe és a tisztaságba burkolózva, álszenteskedve, míg az igazi világosság képviselői is rejtőzhetnek az árnyak között. Sokszínű, ámulatba ejtő, elgondolkodtató, fordulatos, tele könyörtelenséggel a Vörös Pötty senkit se riasszon el a valami drasztikusabbra vágyók közül se, a Hard Selection kategóriába is beleillene és nem kevés iróniával. Az író egyértelműen azoknak a magyar tehetségeknek a sorát erősíti, akik figyelemért kiáltanak, mint ahogy az Árnyból az angyal egy második kötetért… Érdeklődnék, merre találom a folytatást? Nem lett félbe vágva a történet, de na… ezt nem lehet pont így pont itt annyiban hagyni! Az elemésztő bizonytalanság ütős stratégiai elem volt, de most már azért lehetne hozni azt a maradék három-négy kötetet… :D
Teljes értékelés a blogomon:

Laura_Bakos

Istenem!
Akadtak kedvenc karakterek a könyvben, de volt olyan is, akit szívesen megpaskoltam volna egy szívlapáttal.
Az eleje nekem nem annyira tetszett, inkább a közepe és a vége ébresztette fel bennem a kedvet, hogy tovább folytassam az olvasást.
Még eddig egyszer se hagytam félbe könyvet.
A borító szerintem szép, sőt gyönyörűnek találtam.

Thym
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Hmhm. Mit is mondjak erre? Mit keres ez a vörös pöttyösben? Ez sötét örvény lenne.
Sokat vártam ettől a könyvtől, és még annál is többet kaptam. Izgalmas, fordulatos, szinte high fantasy kategória, egy vadi új alternatív világgal (amiket mellesleg minden mennyiségben képes vagyok fogyasztani) kellő öniróniával, és igencsak sötét színekkel. Fojtogató, nem hagyja, hogy az ember felengedjen olvasás közben, és nem ül le a történet. Ráadásul egy csodálatosan elrejtett, görbe tükör is felénk. Nem feltétlen egyházi értelemben persze, de van még kit vakon követnünk, nem?
A karakterek változatosak, de messze nem könnyen szerethetők. Mindenkinek megvan a maga mocska, a maga baja, és ez nincs mélyre rejtve, csak a szőnyeg alá söpörve. Remélem mielőbb kapunk folytatást hozzá :)
szerk.: sokan írták, hogy a stílust nehéz megszokni. Lehet, hogy pusztán azért, mert én high/dark fantasy könyveken (is sokat) edződtem, de ez nekem nem okozott problémát :) Méltán emelném ki a kortárs magyar irodalom remekművei közé.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Ez egy csodálatos történet volt, imádtam minden sorát.
Gratulálok az írónak, aki álnéven író hazánk fia, és köszönöm neki és persze a KMK-nak az élményt, hogy olvashattam.
Észbontóan fantáziadús a történet, teljesen beszippantott. Visszarepített a múltba, igaz nem nagyon tudtam eldönteni, mennyire. Olyan középkorinak tűnt, inkvizícióval, lovagokkal, máglyán való kivégzésekkel, boszorkánysággal, babonákkal és mindenféle varázslénnyel, de voltak benne modernebb kori dolgok, konzervgyár, írógép például.
De hát egy fantasy történetben miért ne lehetne vegyíteni a korokat, nem igaz?
Imádtam a szereplőket az össze-verbuválódott, csapattá alakult idegeneket, akikről kiderült egyáltalán nem a véletlen műve volt a találkozásuk. Mindenkinek megvolt a szerepe a gonosz elleni küzdelemben és a kiválasztott kisfiú védelmében. Nagyszerű volt az érzelmek alakulása, és a múlt titkainak feltárulása is.
Úgy tűnik nekem, hogy nem befejezett a történet, bár nyugvópontra érkezett a végére. Remélem már íródik a folytatása, bár megint csak nem jelzik a kiadók, hogy sorozatindító rész lenne, bár már ezt kezdem megszokni a magyar szerzők műveinél.

Majdnem elfelejtettem méltatni a borítóját, ami szintén nagyon tetszett nekem, hiába sötét tónusú, mégis nagyszerűek a színek, háttérben egy városrészlettel és persze a hóeséssel. Ez is olyan könyv, aminél első látásra vonzó a borító, és nagyon örültem, hogy a tartalom sem marad el mögötte.

swa_z
Andrew Lucas McIlroy: Árnyból az angyal

Tetszett a történet,szerettem olvasni és könnyen is haladtam vele. Tetszettek a szereplők,egyáltalán nem éreztem őket semlegesnek vagy zavarónak. Tetszett a világ,a kor amiben játszódik. Tetszett a sok „varázs” lény,akik élnek/éltek a világban,viszont néhol már teljesen összezavarodtam és nem értettem,hogy ki mi és ki a jó és a rossz,illetve mikor kikről van szó. Ha lesz következő rész,mindenképpen elolvasom majd.

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
502 oldal · ISBN: 9789632459868 · Illusztrálta: Andrew Lucas McIlroy

FarkasKatalin I

Hogy Quentin mutassa, mennyire fütyül a lányra, tovább játszotta a kedvenc dallamát. Jew majd megpukkadt a méregtől, ha ismerte volna a szemmel verés tudományát, a fiú azon minutában lefordult volna a földre.
– Gyere ide és segíts! Csak pöffeszkedsz, mint valami elkényeztetett ficsúr! Segíts, vagy megfogom a furulyád, és ledugom a torkodon!
– Ó, igen, nincs más vágyam, mint hogy megfogd a furulyám…

40. oldal; 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jew · Quentin
Tanker_25

Két életem volt, mindkettőhöz egy-egy lélek. Jól tudtam, mi zajlik ebben a világban, ott voltam a kezdeteknél és a folytatásnál. Az, aki hallgat és néz, éppoly bűnös, mint aki cselekszik.

marcella08

Porszemek vagyunk csupán. Mit ér a tudás, ha semmit sem kezdhetünk vele?

Ametiszt21

Félek, vagy csupán a hidegtől reszketek?
Jó úton járok, vagy elveszek?
Mitől fény a fény, és árnyék a sötétség?
Vak hitem vajon dicsőség?

Klaudia_Kispál P

– Hát… – Elsőként Quentin húzta elő a kardját. – Soha nem gondoltam volna, hogy egy büdös kölyök miatt fogok elpatkolni. Egy zsák pénzért vagy egy jó nőért talán, de ez…

Ashriver

Az éjben angyalszárnyakon száll,
Látom már a gonoszt a fényben,
És a jót a sötétségben.

Chestertown városi könyvtár

boszii I

Árnyból az angyal, eljött hozzátok,
Lássátok, lássátok.
Ő lészen néktek üdvözítőtök,
Lássátok, lássátok.

mottó

Kapcsolódó szócikkek: angyal
marcella08

A tűz mindent megtisztìt, még az ember lelkét is.

Klaudia_Kispál P

– Nem vagyok szerencsétlenség! Azért aludtam el, mert… mert… Biztos bűbáj volt! – tiltakozott Quentin, miközben kezével az arcát védte.
– Bűbáj, mi? – morogta Brod. – Milyen érdekes, hogy ezek a bűbájok csak és kizárólag akkor hatnak, amikor te vagy őrségben!

Kapcsolódó szócikkek: Brod

Említett könyvek