Halálfelhő (Ifjú Sherlock Holmes 1.) 76 csillagozás

Andrew Lane: Halálfelhő

A világ leghíresebb nyomozója. A legzseniálisabb elme az irodalomban. De ki is volt Sherlock Holmes, mielőtt a nagy detektívvé vált volna? 1868-at írunk, Sherlock Holmes 14 éves. Élete teljesen átlagos egy katonatiszt fiaként: bentlakásos iskola, jó modor, klasszikus műveltség a Brit Birodalom gerincoszlopa. De hamarosan mindez megváltozik, Hampshire-be küldik, hogy különc nagybátyjával és nagynénjével éljen. Így kezdődik az a nyár, amelynek során Sherlock nyomára bukkan élete első gyilkosságának, egy emberrablásnak, korrupciónak és egy zseniálisan rosszindulatú és különlegesen gonosz bajkeverőnek. Egy új sorozat letehetetlen első kötete, mely hűen követi az eredeti Sherlock Holmes-történetek szellemiségét. Méltó előzmény. Két holttest. Egy felejthetetlen hős. Egy legenda születése.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Lybrum, 2010
284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638901965
Lybrum, Debrecen, 2010
284 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638901972 · Fordította: Hudácskó Brigitta, Bajkán László

Navi>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Kifejrezetten érdekes ifjúsági krimi, ami teljesen hihető. Nekem hiteles volt az ifjabb Holmes, szerettem, ahog tanulta a gondolkozást, az ok-okozati összefüggések kivizsgálását.
Tetszett Matty, ifjabb Watson alakja is, Crowe és Virginia is.
Kíváncsian várom a többi részt.

Kri_Anikó P>!
Andrew Lane: Halálfelhő

„Mindez most már része az életednek, az életed pedig megy tovább. Ezeket az eseményeket nem lehet úgy elszeparálni, mint egy lezárt történetet. Most már egy más ember vagy amiatt, amin keresztülmentél, és ez azt jelenti, hogy a történetnek sosem lesz igazán vége.”
Egyszerűen imádom. A Sherlock filmeket is nagyon szeretem, így ebben a kötetben sem csalódtam, legfőképpen mert az ifjú Sherlock életének alakulását olvashatjuk. Ahogy alakul a stílusa, ahogy tanul, ahogy fejlődik. Már ebben a kötetben is ott van az a lelemény, rejtély és rejtvény, amit annyira szeretek tőle. A logikus következtetések sora. off

Laueszti>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Izgalmas kis történet tele abszurd, és váratlan fordulatokkal. Már az elején élveztem a könyvet, a vége felé pedig egyre fokozódott bennem az izgalom, és aztán bumm! a legeslegjobb időpontban jöttünk rá apróbb részletekre, és pont a megoldást leíró sor előtt kapjuk meg az utolsó, legfontosabb darabkát, amiből teljesen összeáll a kép, bár természetesen Sherlock értelmesebben fejti ki a magyarázatot úgy, ahogy mi azt sose tudnánk.
Élveztem a könyvet, mert fordulatos volt.
Élveztem, mert nem lehetett letenni.
Élveztem, mert minden pillanata egy élmény volt számomra.
És élveztem, mert ez a könyv Sherlockról szól , de úgy, ahogy még sosem láthattuk: kiskorában!

SMarti>!

Fantasztikus könyv!!! Ismérve? – Letehetetlen:
Hazafelé a vonaton a végállomáson vettem észre, hogy megérkeztem, le kellene szállni, és elfelejtettem telefonálni apunak, hogy jöjjön értem kocsival. :)
Magával ragadó, fordulatos, akciódús és informatív!!! <3

Veron P>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Alapvetően szeretem a krimiket, meg az ifjúsági könyveket, és amennyire tudom, csípem Sherlockot (bár sajna jobban ismerem a Benedict-es meg vasemberes változatot, mint a Doyle-it, mea culpa), szóval ez jó ötletnek tűnt.
Kezdetnek kicsit furcsa volt a karaktere meg a családja, valahogy a stílusa is, de összességében nem rossz. Amit mindenképp értékelek, hogy a sztori összetettsége kb ifjúsági regénynek megfelelő, helyenként kicsit durva, de még pont belefér. Ráadásul a tudást és a tudományt is előtérbe hozza :)
Azért nem ez lesz a kedvenc ifjúsági krimim, és még legalább egy kör szerkesztés is ráfért volna (és Sherlocknak meg továbbra is Cumberbatch a kedvencem). Még meglátom, benevezek-e a folytatásra…

Kiki0926>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Ez egy nagyon kellemes olvasmány volt. Igaz nem pont az én stílusomhoz és koromhoz való, még is üdítő volt :)
Imádom Sherlock logikáját és a leleményességét, minden történetét ezért sem esett nehezemre a 14 éves énjéről olvasni. :)
Szóval ajánlom kicsiknek nagyoknak egyaránt. Nem kell mindig kritikus szemmel tanulmányozni a könyvet, csak úszni az árral :)

Lovasanna>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Az események kuszaságából lett egy szép kerek történet. Izgalmas az ifjú nyomozóval ismerkedni . Látni ahogy nyiladozik az értelme és elkezdi tanulni hogy a csavaros gondolkodás az események alapos ismerete sikerre vezet . A regény címéből nem gondoltam volna a megoldás pofonegyszerűségét . Sok elmélet megfordult a fejemben csak épp a megoldás nem . Az ellenség gonosz és hátborzongató figura lett . Szívből utáltam , de a leleményessége előtt meghajolok . Izgalmas , nyomozós , fordulatos krimi , ami akár Arthur Conan Doyle tollából is kipanttanhatott volna .

FreshDreamFury>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Nagyon szeretem a Sherlock Holmes könyveket és filmeket meg sorozatokat is így hát kivancsivá tett hogy miben különbözik az ifjú Sherlock a felnőtt Sherlocktol. Annyira nem utt el egymástól de van egy nagyon kicsi eltérés de így is eléggé megvagyok elégedve a könyvekkel.

A_Christi>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Ez a könyv Sherlock fiatalabb éveibe nyújt betekintést. Fiatalsága ellenére nagyon csavaros észjárása és rendkívüli nyomozó készsége van.
A cselekmény izgalmas és fordulatos volt, a szereplők kedvelhetőek.

Rosie16>!
Andrew Lane: Halálfelhő

Annyira nem győzött meg. A szereplő akár lehetett volna Alex Rider vagy az ifjú James Bond is, nem volt benne semmi különleges. Azt láthattuk, hogyan és kitől tanulta Sherlock a megfigyelés művészetét, de itt nem volt meg benne az, ami a valódi Sherlock könyvekben.

Laueszti>!

Sherlock magában kételkedett abban, hogy a matematika valaha is fontos lenne, és félrerakta a gondolatot. Örömmel „rakta tele az elméje lomtárát” mindenféle művészettel és zenével kapcsolatos dologgal, amelyeket érdekesnek talált, de úgy érezte, valahogy kibírná egyenletek nélkül.

reanadett>!

Az nem számít, hogy mi a helyes. Csak az számít, hogy engedelmeskedjünk a szabályoknak.

AniTiger P>!

– Néhány éve Bécsben voltam – mondta Crowe. – Találkoztam egy Ignaz Semmelweis nevű emberrel. Magyar volt, és szülés előtt álló nőkkel dolgozott. Észrevette, hogy azok a nők, akiket orvosok vagy orvostanhallgatók láttak el, nagyobb eséllyel haltak meg gyermekágyi lázban, mint azok, akikkel bábák foglalkoztak. Okos ember ez a Semmelweis. Sok orvos annyiban hagyta volna a dolgot, de ő rájött, hogy az orvosok gyakran közvetlenül boncolások után jöttek a szülésekre. Rávette az orvosokat, hogy vízzel és mésszel mossanak kezet, mielőtt terhes nőket vizsgálnának, és így a gyermekágyi lázban meghaltak aránya hirtelen lecsökkent. Nyilvánvalóan a mész megölte vagy elpusztította azt a valamit az orvosok kezén, ami egyébként a holttestekről átkerült volna a nőkre. – Feltartotta a zsebkendőt. – Ezért van a brandy. Ugyanaz a hatása.

4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Semmelweis Ignác · szerendipitás
AniTiger P>!

– Az emberek mindenfélét csinálnak, mikor hazudnak – felelte. – Stresszes dolog hazudni, mert két különböző dolgot kell egyszerre fejben tartani: az igazat, amit megpróbálsz eltitkolni, és a hazugságot, amit elő akarsz adni. A stressz többféle módon jelentkezhet. Az emberek nem létesítenek rendesen szemkontaktust, az orrukat dörzsölik, többet tétováznak és dadognak beszéd közben. És a szükségesnél több részletet mondanak el, mintha attól hihetőbb lenne a hazugságuk, ha olyan részleteket is fel tudnak idézni, mint például a tapéta színe vagy hogy valakinek bajsza vagy szakálla volt-e, ilyesmik. Te egyenesen előadtad a történetet, a szemembe néztél, és nem tettél hozzá fölösleges részleteket. Amennyire meg tudom ítélni, az igazat mondod, vagy legalábbis azt, amit te az igazságnak hiszel.

11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · igazság

-Mid van?
-Szívkagyló és csiga – válaszolta a fiú. Odakínálta a tölcsért Shcerlocknak. – Kérsz?

picurka13>!

– Azt hiszed, én élvezem, hogy mindig bajba kerülök? – kérdezte Sherlock, és érezte, hogy a hangja már-már hisztérikusan cseng. – Egyszerűen csak mindig belekeveredem valahogy.

Vas_Barbi>!

Óriási hiba bizonyíték nélkül felállítani egy elméletet, Sherlock.

SzaffiPolca P>!

Minden racionális gondolat alapja az információ.

AniTiger P>!

– Azt, hogy következtethetsz, amennyi jólesik, de semmi értelme a dolognak tudás nélkül. Az agyad olyan, mint egy forgó kerék, vég nélkül és hasztalanul pörög, amíg csak szálakat nem tekernek rá, akkor pedig elkezd fonalat gyártani. Minden racionális gondolat alapja az információ. Keresd meg. Gyűjtsd össze szorgalmasan. Rakd tele az elméd lomtárát annyi ténnyel, amennyi csak belefér. Ne is próbálj különbséget tenni lényeges és lényegtelen tények között; lehet, hogy mindegyik fontos.

3. fejezet

Rosie16>!

– De uram… az apámat várom, hogy hazavigyen.
– Biztos vagyok benne, hogy nem fog maga nélkül elmenni, fiam.

Ifjú Sherlock Holmes sorozat · Összehasonlítás