C ​csapdák és buktatók 1 csillagozás

Andrew Koenig: C csapdák és buktatók

Még a C nyelvet jól ismerő programozók is beleütközhetnek olyan hibákba, amelyek oka csak hosszadalmas munkával deríthető fel. Ez a könyv az ilyen hibák elkerülésében segít, azáltal, hogy megmutatja, hogyan keverik magukat bajba a C nyelven programozók. A kötet csupa olyan példát tartalmaz, ami már számos tapasztalt programozót csapdába ejtett.

A példák mellett a könyv a következő témakörökkel kapcsolatban is tanácsot ad:
* Az „egyel kevesebb” típusú hibák elkerülése
* A függvény deklarációk felépítése
* A mutatók tömbök közötti kapcsolatok megértése

A könyv a szerző évtizedes tapasztalataira épül, és ideális forrás minden kezdő és haladó programozó számára, akik C nyelven programoznak.

Kiskapu, Budapest, 2005
208 oldal · ISBN: 9789639301900 · Fordította: Ottó István

Adso>!
Andrew Koenig: C csapdák és buktatók

Gonosz dolog tudom, de állásinterjún szoktam kérdezni a jelöltektől a könyvből, csak hogy lássam a reakciókat.
Pl. array[index] helyett index[array]

gacs_a_kacsa>!

Ha csak egydimenziós tömbökkel van dolgunk, akkor nem különösebben nehéz egy olyan program elkészítése, amiben a tömböket kizárólag mutatókkal kezeljük. A kétdimenziós tömböknél azonban az indexek használata a tömbök elemeinek jelölésére kényelmi szempontból létfontosságúvá válik. Ha csak mutatókat használunk a kétdimenziós tömbök kezelésére, azzal betekintést nyerhetünk a nyelv sötét bugyraiba, ahol a fordítóhibák baljós árnyai leselkednek ránk.