Kurt ​Cobain és a Nirvana 4 csillagozás

Andrew Earles – Charles Cross – Gillian G. Gaar – Bob Gendron – Todd Martens – Mark Yarm: Kurt Cobain és a Nirvana

„Kiemelkedik ​a zenekarról szóló könyvek sokaságából.” – Pitchfork

1991 végén a Nirvana berobbant a köztudatba, és a Nevermind album Smells Like Teen Spirit című számával akarva-akaratlanul megosztotta a zenei világot. Ekkoriban javarészt Michael Jackson, a popkirály, valamint heavy metal zenekarok uralták a toplistákat. Miközben több hasonló banda kudarcra volt ítélve ebben az érában, a Nirvana zenéjében fellelhető punk stílus kifejezetten sikeressé tette a zenekart.

Kevesebb mint két és fél év múlva Kurt Cobain, a Nirvana frontembere elhunyt. Ezzel megpecsételődött az együttes sorsa, de a zenekart éltető, igen népes rajongótábornak hála, mégsem merült a feledés homályába.

Ebben a könyvben a Nirvanával kapcsolatos minden fontos és aktuális mozzanat megtalálható, de szó esik a ma is élő tagokról, pl. Krist Novoselic és Dave Grohl Sir Paul McCartney-val alkotott közös produkciójáról, valamint Grohl Foo Fighters nevű zenekaráról is.

A Nirvana viharos… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2022
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635703395 · Fordította: Goitein Zsófia

Erázs>!

Kicsit meg vagyok döbbenve, hogy én írok először értékelést a könyvről.
Egyszer megkérdezte valaki melyik zenekar koncertjére mennél el, ami már nem létezik, kapásból rávágtam, hogy Nirvana.
Aki a 90-es években volt tini rocker az tudja miről beszélek. Számtalan zenei irányzat kerített a hatása alá annak idején, mégis úgy érzem, hogy azt a 90-es évekbeli életérzést számomra egyetlen zenekar adja vissza és ez a Nirvana.
Közel 30 év után is lúdbőrös leszek, ha meghallom a dalaikat nagy ritkán a rádióban.
A könyv tele van szuper képekkel koncertjegyekkel s azokkal a zenei albumokkal, amiket Kurt a legjobban szeretett. A koncertfotók olyan jók, hogy szinte úgy érzed mintha ott lennél.
A könyv szerencsére nem hallgat a drogproblémákról sem, így teljes képet kapunk Kurtről és a zenekarról.
Sok idő kellett míg a zenei élet felismerte mit is indított el a Nirvana, hogy ott a helyük a legnagyobbak között.
A könyv ára elég borsos, érdemes valami akció idején megvenni, mert szerintem mindent megér.
Ha te is a 90-es években voltál Niravana-rajongó, akkor ott a helye a polcodon.