A ​Gaudí-kulcs 41 csillagozás

Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Misztikus elemekkel átszőtt kultúrtörténeti thrillerregény. A 20. század eleji Barcelona növekszik, a modernizmus szelleme ellenállhatatlan hatással van a sötét oldal híveire. A szabadkőműves páholyok, a titkos társaságok révén a város az ezotéria központjává növi ki magát. Antonio Gaudíról, az építészről pedig kiderül, hogy a Moria-lovagok nagymestere és egy évezredeken átívelő jóslat kulcsfigurája.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Athenaeum, Budapest, 2008
440 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639797307 · Fordította: Bada Györgyi

Kovaxka P>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Mivel imádom Barcelonát és Gaudít, és többször is láttam az épületeket, egyértelmű volt, hogy elolvasom a könyvet. Őszintén szólva nem ment könnyen. Lektűrt vártam, történelemkönyvet és lexikont kaptam sok-sok oldalon át. Mintha a a történész és újságíró szerző folyamatosan hadakozott volna egymással, de nem sikerült sem a lektűr, sem a történeti hűség felé billenteni a mérleget. Érdeklődéssel tanulmányoztam a rengeteg adatot és információt, és egész más szemmel látom már ezeket a zseniális épületeket, de a sztori nem varázsolt el. Hullában nem volt hiány, de mégsem volt izgalmas, a figurák többsége kidolgozatlan, a misztikum és fantasy elemei is hiányoztak. A remek ötlet, a heroikus háttérmunka, a helyszín elviszi, de nem állt össze igazán jó regénnyé. Hullámzó volt a színvonala, a végéért meg különösen kár.

Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Ja, hogy erről még nem írtam értékelést? Akkor fogjunk hozzá :D
IMÁDTAM!
Nem tudom mi mást mondhatnék róla. Igen, van egy kicsi Da Vinci-kód beütése, sőt nagyon sok benne a hasonlóság. Azonban ez Spanyolországban játszódik, ami nekem külön öröm volt. Azonnal megszerettem ezt a nagy országot, benne az emberekkel és Barcelonával ;)
A főszereplők kicsit furcsák voltak, a vége kicsit összecsapott volt, de nagyon tetszett ahogyan kitalálták, hogy mi, mihez vezet :)
Köszönöm @Czkitty, hogy olvashattam! :))

utazó>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Meg is nézem én azokat a barcelonai helyszíneket – -csak addig még több információt is begyűjtök.A könyvben a cselekmény és a végkifejlet nem is volt annyira fontos, mint odaképzelni magamat a műemlékek közé és bele.

Judyt89 P>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Maga Barcelona es Gaudinagy kedvencem es mivel jartam is ott, kifejezetten lekotott ez a resze a konyvnek… viszont a nyomozas resze hullak tomegevel es egy kis miszticizmussal keveredve kicsit iritalo volt. A rengeteg adat valojaban engem szorakoztatott, var talan tul tomor volt.

psvianne>!

Azonnal szereznem kell egy Barcelona térképet… :D
Továbbá, ha visszatérek még oda, akkor napokat fogok eltölteni az összes Gaudí műnél, az biztos.

Leilaa >!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Barcelona, Gaudi… Két dolog, amivel lekenyerezhető vagyok. Szeretem a nyomozós, kutatós alaptörténeteket. Viszont… Maria karakterét nem szerettem meg. A rendőrség vonala kicsit zsákutca szerű volt. Illetve a britalitás. Azt nehezen bírja el a lelkem. Hát ezért – 1 csillag. Az utolsó 100 oldalon igazan beindult a történet, ott már le sem tudtam tenni.

Pixelhiba>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Nem tetszett igazán, hatásvadász volt, kicsit túlzottan hasonlított a Da Vinci-kódra…

cirmilla>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Imádom Barcelónát, Spanyolországot. Imádom a titkokat, rejtélyeket. Számomra egy izgalmas, misztikus kirándulás volt a regény.

Gabriella_Balkó>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Maga a rejtély jó, izgalmas belegondolni, hogy a híres művészek titkos rend tagjai voltak, akik az ősi titkot őrizték, és csak a kiválasztottak fedhetik fel mindenféle művészeti rejtvényen keresztül.
Mondjuk az nem tetszett, hogy a hitet kiforgatják az alapjaiból.
A szereplők nem voltak túlságosan kidolgozva, meg egyes jelenetek sem, nagyon amatőren voltak megírva.
Meg mondjuk a főrejtélyt sem nagyon értettem. Vagy már csak túl fáradt voltam, mert éjjel olvastam.
Szerintem viszont hiba, hogy a Da Vinci-kódhoz hasonlítják a könyvet. Ilyen alapon akkor minden krimi mondjuk egy Morgue-utca koppintás stb, stb.
De meghozta a kedvem Barcelonához, remélem, egyszer eljutok oda, és saját szememmel láthatom Gaudí mesterműveit. :)

Ardid>!
Andreu Carranza – Esteban Martín: A Gaudí-kulcs

Tudom, hogy nem lehet őket így beskatulyázni, de szeretem a spanyol írókat, még akkor is, ha mind különböző. A Gaudí-kulcs élvezhető, izgalmas és az én imádott Barcelonám titkait fedi fel.

h_orsi>!

Ha valamit, hát azt a matematika biztosan állítja, hogy minden problémának van megoldása….méghozzá mindig a leglogikusabb.

54. oldal, 6. fejezet (Athenaeum, 2008)

h_orsi>!

A gonosznak mindig ugyanolyan az arca, ismétli önmagát, mintha klónozva lenne, ugyanakkor változni képes, olykor álcázza magát…

30-31. oldal, 4. fejezet (Athenaeum, 2008)

h_orsi>!

Egy napon, lányom, egy szép napon megtudod az igazat.

28. oldal, 3.fejezet (Athenaeum, 2008)

h_orsi>!

Minden átalakul, minden más, mint aminek látszik…a kő csont, a fal oszlop, az oszlop csak festve van…Az élet álom.

284. oldal, 34. fejezet (Athenaeum, 2008)

balagesh I>!

Az internet maga a káosz; az ember elindul egy dokumentum alapján, és addig halad tovább és tovább, míg végül, mankók nélkül, teljesen eltéved, vagy ami még rosszabb, jelentéktelen, vagy éppen megbízhatatlan adatokra bukkan.

balagesh I>!

Más matematika lakozik azok szívében, akik nem pusztán az értelemre hagyatkoznak…

Gab>!

A gyerekek nem holmi törpék, személyiségük van, mondogatta. Bármit megértenek, ha jól magyarázzák el nekik.

Timcsibaba77>!

Gaudí az utcák formáját a talaj domborzatához igazította, viaduktokat tervezett, hogy ne kelljen az eredeti területet megbontania, helybeli, megmunkálalan kövekből építkezett, barlangomlásokból termelte ki a különféle színű sziklákat, amelyeket azután a park különböző részein használt fel. Mondom, a természet iránti szenvedélyes érdeklődése vezérelte, márpedig ott egyenes és sík nem létezik.

h_orsi>!

Egyszer el kell kezdeni, és ez a pillanat éppen olyan jó, mint bármelyik másik

81. oldal, 9. fejezet (Athenaeum, 2008)

Timcsibaba77>!

Nos, a könyvtárban teljesen el voltam veszve. fogalmam sem volt, hogy mit és hol keressek…Azután átnéztem a füzet olvasása közben készített feljegyzéseimet, és láttam, hogy 1126,1926 és…
– 2006?
-Pontosan, egy sorozat: 800, 80, a következő a..
– Nyolc?
– Igen