Étkek ​és vétkek 12 csillagozás

Andreas Staikos: Étkek és vétkek

Két közös szerelme van Democlesnek és Dimitrisnek: az egyik a főzés, a másik Nana, a bővérű bombázó. Nana imád enni és szeretkezni. Szorgosan ingázik a két, egymás szomszédságában élő férfi ágya és asztala között. A két rivális szakácspárbajba kezd a csillapíthatatlan étvágyú hölgy kegyeiért. Könnyed, pikáns, szórakoztató regény, a görög konyha ínycsiklandó különlegességeinek receptjeivel fűszerezve. Jó étvágyat kívánunk hozzá!

Ulpius-ház, Budapest, 2002
120 oldal · ISBN: 9639348740 · Fordította: Füzéki Eszter · Illusztrálta: Czeizler Zsolt

Andreas Staikos: Étkek és vétkek

Hát ez nem ütötte meg a mércét sajna sem mint szakácskönyv, sem mint próza. De a görög férfinevek klasszak. Elgondolkodtam azon, hogy lehetséges-e az univerzum bármely pontján, és ha már itt tartunk, akár azon túl, hogy valaki, aki éppen otthon van, azzal a kérdéssel hívjon fel egy másik embert, akit épphogycsak megismert a liftajtónál kis ideje, hogy megállta az órája, ezért legyen szíves mondja meg, mennyi az idő. Illetve hogy lehet-e valaki annyira magányos, hogy ha megáll az órája, előbb meg kell valakivel ismerkednie, akit felhívhat, hogy mennyi az idő, amikor éppen se internet, se toronyóra nincsen, nem üzemel a pontosidő szolgálat, áramkimaradás miatt minden digitális kijelzőn reggel 8 van és az ajtót sem lehet kinyitni. És elromlott a tévé is.

meseanyu P
Andreas Staikos: Étkek és vétkek

Szerintem igen gyenge volt, a sztori unalmas, a görög kaja meg (legalábbis az itt leírt receptek) nem lesz a szívem csücske.

Akiba2
Andreas Staikos: Étkek és vétkek

Hát, írásmű ez is, és nem is kellemetlen olvasni.

amnaen
Andreas Staikos: Étkek és vétkek

kajálós-szerelmes-szeretős-megcsalós. lehetett volna jobb is.

Andreas Staikos: Étkek és vétkek

A történet egyszerű volt, semmi érdekes, azonban néhány étel leírása kifejezetten tetszett. Egy estés olvasmány.

Gregöria_Hill

Nem sokkal később Damocles a konyhában volt, és Berlioz zenéjére birkabelsőséget aprított.

Gregöria_Hill

Csakhogy gyomorrontásukat Nana, és nem is az elfogyasztott nagy mennyiségű koleszterin okozta.

anika

Végy tíz tengeri sünt, két fuvallat passzátszelet és egy csepp citromlevet…

Tengerisün- saláta
A különleges ollóval felnyitjuk a tengerisünöket. Alaposan megmossuk, lehetőleg tengervízben, amíg végül megmaradnak az ikrák. Csak az ehető. Az ikrákat óvatosan eltávolítjuk a héjról, és egy kis lapos tálba kanalazzuk. Meglocsoljuk citromlével. Nem fűszerezzük.