Olyan ​jó, hogy vagy nekem! (Alma Magdi 1.) 38 csillagozás

Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

A bodzavirágfehér templomi egér semmit nem szeret jobban egy jó kis vendégségnél – s ha a barátait teára hívja, finom sütemény ínycsiklandó illata száll a dombok közt megbúvó kis faluban.
Ám egy napon váratlan vendég bukkan fel Magdi ajtaja előtt: egy tojás!
A kisegér úgy dönt, hogy egymaga kelti ki…

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

General Press, Budapest, 2011
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433413 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Andreas H. Schmachtl

dtk8>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Korábban csak hallottam Alma Magdiról, és már akkor is felfigyeltem arra, hogy milyen klassz neve van. Ritkán hívnak Magdinak főszereplőt (kivéve Tök Magdát). Úgyhogy azonnal kivettem a könyvtárból, amikor a kezembe akadt, és rájöttem, hogy az eredeti neve Tilda Apfelkern, vagyis Alma MAG-di. Ritkán érzek hasonló elégedettséget egy mesehős nevének magyarításától. Úgyhogy eleve jól indult nálam.
És a rajzok, a szereplők, a kedves történet ezt csak fokozták. A szívembe zártam Alma Magdit.

kerimaci P>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Nahát! Nem gondoltam, hogy ilyen kis cuki kincsek rejlenek a könyves kocsikon :)) Végtelenül aranyos történet és kiemelkedő az illusztráció, hihetetlen részletes és igazán megeleveníti az amúgy rövidke kis történetet :)

Trudiz >!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Kedves, aranyos kis könyvecske, nagyon kedvelhető tartalommal, az illusztrációról nem is beszélve.
Alma Magdi jószívű anyáskodásának köszönhető a boldog végkifejlet. A rút kiskacsa története idéződött fel bennem, (nem véletlen!).

gab001>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Mihez kezd Alma Magdi, ha talál egy tojást a küszöbén? Erre kapunk választ. A rajzok és maga a történet is nagyon kedves. A kiadás pedig nagyon igényes. Bár csak néhány oldal, mégis sikerült elvarázsolnia. Teljesen.

General Press, Budapest, 2011
Mazsola_78 P>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Ha egy szóval kellene jellemeznem a könyvet, azt mondanám: cuki.
Aranyos történettel, hihetetlenül tündéri illusztrációval, csöpp mérettel rendelkező mesekönyv.

brena>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Annyira aranyos egy mesekönyv,meg kell zabálni:)))Gyönyörű rajzokkal!

Kis_Andrea>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Szerintem nagyon aranyos. Tényleg hosszabb a világ gyönyörűnél, de nekem jobban tetszett. Valahogy kerekebb a történet. Aranyos a vége is. Kifejezetten az érzékeny lelkű lányoknak való! Ja és nem is nagyon drága, mai könyvárak mellett.

Terka6>!
Andreas H. Schmachtl: Olyan jó, hogy vagy nekem!

Igényes mesekönyv. Nagyon tetszett! Kedves a történet, gyönyörűek az illusztrációk.

Trudiz >!

Ráadásul szerda volt, és mivel Alma Magdi minden szerdán vendégül látta a barátait egy teára, ezeken a délelőttökön mindig süteményt sütött.

Alma Magdi sorozat · Összehasonlítás