Ki ​mondta, hogy az erdő unalmas hely? (Mókus és Medve 2.) 10 csillagozás

Andreas H. Schmachtl: Ki mondta, hogy az erdő unalmas hely?

Az első tavaszi napsugarak kicsalogatják Mókust az odújából. Rögtön különleges látvány fogadja: egy élénksárga, repülő élőlény. Citromlepke! Ezt azonnal el kell mesélni Medvének!
Ismét a világ talán legszebb, legvidámabb erdejében vagyunk, Mókus és Medve lakóhelyén, akikre új kalandok várnak. Megtudják, mi fán terem az Erdei Hatóság, megfőzik a tökéletes sütőtöklevest, elsimítanak egy ostoba veszekedést, megoldják az első hópehely rejtélyét, és végül felfedezőútra indulnak.

Huszonöt mese felfedezőknek, álmodozóknak és elválaszthatatlan barátoknak.

Eredeti megjelenés éve: 2023

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2023
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635844081 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Andreas H. Schmachtl

Vaklarma P>!
Andreas H. Schmachtl: Ki mondta, hogy az erdő unalmas hely?

Ezt a Mókus és Medvét is nagyon szerettük. Talán a szerző kicsit még magabiztosabbá vált, mert most már több olyan mese is van, ami egyszerre szól felnőtteknek és gyerekeknek is, méghozzá úgy, hogy mindketten jól szórakozzanak, egymástól függetlenül. Például amikor a hangyák tiltótáblákkal teszik tele az erdőt és bürokratikus hivatalt hoznak létre, az egészen biztosan nem a gyerekeket célozza meg. Az sem, amikor Mókus a többiek susmorgása közepette egy másik fiú mókus kezét fogja, akivel később gyakorlatilag szerelmet vallanak egymásnak. De a gyerekek két cuki mókust látnak, akik kiállnak egymás mellett, és a mondanivaló így is átmegy. Csak más és másképp. És ez jól van így! Szeretem az olyan meséket, amik mindenkinek szólnak, és imádom a gyönyörű, vicces rajzokat is, amik miatt igazából önmagában is megérné elolvasni ezt a könyvet. Remélem még lesz pár darab ebből a sorozatból!

almodozom>!
Andreas H. Schmachtl: Ki mondta, hogy az erdő unalmas hely?

Nálunk Mókus és Medve-kultusz van, követeljük a következő részt!

Apocalypto>!

– Nahát, Mókus! Mégiscsak kísértetnek öltöztetek?
– Ööö… Tulajdonképpen fehérmedvének – mondta a Mókus alakú lepedő.
– JEGESmedvének – helyesbített a Medve alakú lepedő, és sóhajtott. De csak egyszer és halkan.

Apocalypto>!

– Nem vagy néha egy kicsit fárasztó magadnak? – kérdezte Hopp.
– De, egy kicsit – vallotta be Mókus. – De már kezdek hozzászokni magamhoz.