Karácsonyi ​varázslat (Alma Magdi 5.) 83 csillagozás

Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Alma Magdi, a bodzavirágfehér színű templomi egérke a világon mindennél jobban szeret énekelni. Leghőbb vágya, hogy a templomi kórus tagja lehessen, ám apró termeténél fogva a hangja is túl vékony. Amikor szenteste a kórus tagjainak egyik napról a másikra egy hang sem jön ki a torkán, Alma Magdinak nagyszerű ötlete támad, hogyan menthetné meg az ünnepet, megteremtve ezzel egy igazi karácsonyi csodát…

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2023
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635843794 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Andreas H. Schmachtl
General Press, Budapest, 2014
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435264 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Andreas H. Schmachtl

kerimaci P>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Végre valahára csak megérkezett a Líra rendelésem, ezzel együtt ez a kis csoda. Annyira régen szerettem volna már megszerezni az összes mini Alma Magdi kötetet, de a korábbi kiadásokat pofátlan áron árulják… de szerencsére a Manó könyvek újra kiadta és így itt van ez a cukiság :). Van Generál Presses kiadásom is másik, az könyvesebb, ez már inkább tényleg gyerekeknek készült, mert vastag kartonlapos kiadás (minő meglepő, hisz gyerekmese :D). Ezúttal Alma Magdi és barátai karácsonyra készülődnek, szeretnék meghallgatni az Szentestei kórust, de sajnos az emberek megfáznak… Alma Magdi persze talál megoldást erre a problémára és csodálatos lesz a mise :). A végtelenül cuki történeten túl az illusztrációk fenomenálisak, annyira tartalmasak, hogy hosszú percekig időztem egy-egy oldalon, de biztos, hogy többször elő fogom venni a kötetet.

Sippancs P>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Engem már azzal levett a lábamról a szerző, hogy a kisegeret bodzavirágfehér színűnek álmodta meg. Milyen bájosan hangzik!
No de az illusztráció sem utolsó, imádtam elveszni a képek részleteiben.
Kedves, hangulatos mese, de talán a felnőttek jobban tudják értékelni, mint a (kis)gyerekek.

theodora P>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

A gyerekkönyvtár karácsonyi könyvajánló polcáról emeltem le ezt a képeskönyvet, ami megfogott a borítójával. Kedves kis történet volt, aminél az illusztrációk is legalább olyan fontosak voltak – jól el lehet bogarászni az oldalakat. Kuckózós, aranyos hangulata van :)

gab001>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Ez a kiadás egy nagyobb könyvecske, de semmi másban nem különbözik a többitől. A rajzok és a történet varázslatos. Annak lehetünk tanúi, hogyan menti meg Alma Magdi a karácsonyi istentiszteletet a barátai segítségével. Nagyon sajnálom, hogy nincs több könyvecske, mert nagyon a szívemhez nőtt Alma Magdi, a bodzavirágfehér templomi egérke. Olyan szerethető.

Lahara IP>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Az illusztrációk elviszik a hátukon az egész történetet, és az ötlet is tetszett, a templom egere, aki egyáltalán nem szegény, sőt, hisz vannak barátai. Apropó, barátok, tudom, kukacoskodás megint, hogy a süni miért nem alszik? az angol falucska hangulata, annyira átjön, ami viszont nem tetszett a képi világban, a méretarányok. Alma Magdi lakása, a növéények szerintem lehetettek volna nagyobbak, mind a magyal, mind a csipkebogyódekoráció. Én annyira szeretem, ammikor aprónépek berendezik a házaikat, de a méretaráányok legyenek, pontosak, na!
(Most nézem, a szerző német, de a képeken akkor is angol falu van, a templom, a házak, a postaláda mind-mind angolos.)

Véda P>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Milyen aranyos kedves lény ez az Alma Magdi! Nem ismertem eddig ezt a mesekönyv sorozatot, de nagyon szívmelengető, ezért innentől figyelni fogom a többi részeit is.

dianna76 P>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Nem ismerem ezt a sorozatot. Erre a kötetre a gyermekkönyvtárban bukkantam rá a képeskönyvek között, ott is olvastam el. Nagyon aranyos karácsonyi történet volt, bár egyszerű. Tetszettek a frappáns állatnevek, mint ugye maga az Alma Magdi, aztán Vörösbegy Vendel, Mókus Móni, s a szürke mezei egér neve: Molli. Szomorúan indul a történet, de az állatok összefogásának köszönhetően minden jóra fordul, s megmenekül a Karácsony! Talán a szövegen jóval túltesz az illusztráció. Annyira aprólékos, hogy csak ámultam-bámultam.

Belle_Maundrell >!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Évek óta nézegetem az Alma Magdi-köteteket az illusztrációk miatt, és úgy örülök, hogy pont ezzel a bűbájos történettel kezdtem. Igazi szívmelengető kis karácsonyi csoda. A tüneményes bodzavirágfehér színű templomi egérke örökre belopta magát a szívembe a barátaival együtt. :)
(Mindenképpen kell egy saját példány.)

Banditaa P>!
Andreas H. Schmachtl: Karácsonyi varázslat

Ez az első kötet a sorozatból, amit olvastam. Nekem picit furcsa volt, a történet eléggé sztenderdnek mondható spoiler. A rajzolás és a részletgazdagság viszont nagyon tetszett.

Alma Magdi sorozat · Összehasonlítás