A ​világ gyönyörű (Alma Magdi 2.) 45 csillagozás

Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Szerencsecsillag, szerencsegomba, lóhere: Alma Magdi tudja, hogyan varázsolhat egy rossz napba napsütést.

General Press, Budapest, 2011
32 oldal · ISBN: 9789636432393 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Andreas H. Schmachtl

Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Süni számára nem indult túl szerencsésen ez a nap.
Odaadó, segítőszándékú egérbarátja felsorakoztatott néhány szerencsehozó elemet.
Sok próbálkozás után megfogalmazódott a nagy igazság: „Hiszen a legnagyobb szerencse számomra te vagy!” :)

gab001>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Mihez kezdjünk, ha pechesen indul a napunk? Hogyan változtassunk rajta? A választ talán nem találjuk meg a könyvben, de valami jobbat biztosan! A rajzok nagyon aranyosak, már a lapozgatás is örömet okoz. Egyszerűen gyönyörű.

General Press, Budapest, 2011
Gwener>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Ma ez volt a szerencsesütim:
Márpedig senki sem várhatja el egy süntől, hogy reggeli után ne igyon meg egy pohár tejeskávét!
>Andreas H. Schmachtl: Alma Magdi – A világ gyönyörű

Jót kuncogtam, rákerestem a könyvre, és megtetszett a bájos borító – gondoltam, miért ne…
És nem bántam meg :)))
Nagyon aranyosak a rajzok, és kedves a történet.

Paulina_Sándorné P>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Szegény Sün eléggé rájárt a rúd. Mondjuk kinézetre is szegénykém eléggé viharvert. De tanultam a meséből, nem gondoltam volna, hogy ennyi szerencsehozó van. Egy-kettőt tudtam, de a gyilkos galócán és a katicabogáron meglepődtem. :-)

brena>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

A világ tényleg gyönyörű,főleg ha ilyen csodálatosan megrajzolt könyvvel találkozunk.Imádtam!Sajnálom,hogy csak a borító látszik,belül a sok szép rajz nem…érdemes megvenni és elolvasni:)

Szanya>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Peches napokra, valami rövid olvasmányra vágyóknak, az igaz barátság ünneplésére és persze péntek 13 esetén!

Van, hogy már reggel érezzük, hogy ez egy igen peches nap lesz és ahogy telnek a percek és órák már tisztán látszik, hogy aznap tényleg semmi sem sikerül. Na, hát ez történik a főszereplőnkkel is, Sünivel. Persze Süninek szerencsére van egy szuper barátja, aki beveti a babonák és szerencsehozó tárgyak erejét, avagy éljenek a létrák, a cserépdarabok, szerencsegombák, katicák, lóherék, hullócsillagok… Egyszerű, nyúlfarknyi történet, de mégis bűbájos és aranyos a maga módján. Az illusztrációk és szépek és cukik, bár kissé régiesnek hatnak.

meseanyu P>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Kivitelre nagyon helyes kis könyvecske, de a történet valahogy olyan bugyuta számomra.

Leoni I>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Olyan kis aranyos ez a bodzavirágfehér templomi egér:D (@brena könyve, ő vett rá, hogy elolvassam:D)

Izolda P>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Folytak a könnyeim a röhögéstől. Az első két oldal, na, az én vagyok! :D

Kis_Andrea>!
Andreas H. Schmachtl: A világ gyönyörű

Nekem az olyan jó, hogy vagy nekem jobban tetszett, mint ez. Ennek a vége, nekem kicsit összecsapott lett. Viszont kisebbeknek ez a jobb, mert rövidebb. A képek nagyon kedvesek, meghitt hangulatot árasztanak.

worsi P>!

Kapcsolódó szócikkek: tejeskávé
Szanya>!

Vannak napok, amelyek egyszerűen pechesen indulnak.

Trudiz>!

– Vannak napok, amikor egyszerűen semmi sem sikerül. Ez ellen sürgősen tennünk kell valamit, ugyebár?

Trudiz>!

Hétfő volt, ami már eleve nem tetszett Süninek.

Alma Magdi sorozat · Összehasonlítás