333 ​– A démonkapu 27 csillagozás

Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Démonok, ​alkimisták, titkos társaságok és mágikus rituálék…
Egy ősrégi átok, amely most megfogan.
A tizenöt éves Damian igazán nem így akarta eltölteni a szünidejét. Nem tudta, hogy mágusok, alkimisták és szabadkőművesek leszármazottja. Nem gondolta volna, hogy az ősrégi varázslatok és rituálék valóban működtek, sőt, a megfelelő módon használva ma is ugyanakkora az erejük, mint régen.
Arra pedig, hogy neki kell megtörnie egy átkot, amely 333 évvel ezelőtt szállt a családjára és kisvártatva megfogan, igazán nem számított. A varázslat ellen viszont csak varázslattal harcolhat. Az ehhez szükséges, rég elfeledett varázslatos formulákat egy mágikus tárgy segítségével első kézből ismerheti meg: a múltban.
Az átjárók azonban veszélyesek, néha nem csak az használja őket, akinek szabad lenne…

„Aki szereti, ha álom és való összefonódik, aki szívesen utazik évszázadokat vissza az időben, annak Andreas Gößling tökéletes szórakozást nyújt.” –… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
492 oldal · ISBN: 9789636297138 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás

Eryka>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Az elképzelés nem rossz, a megvalósítás azonban nem igazán sikerült. Kár érte.

roka_superhero>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Nem volt rossz, de nem is jó. Egy középkategóriás olvasmány az esős napokra. Ettől függetlenül tetszett, de talán többet vártam volna tőle… Mintha kicsit elhúzták volna az egészet, hogy húha, akkor is meg kell lenni az 500 oldalnak, ami 300 oldalasnak is elég lett volna. Mindent összevetve, egyszeri olvasásra azért ajánlanám. :)

Fairymysz>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Nem túl kiemelkedő, de nem is rossz alkotás. A világ maga érdekes, nagyon tetszett a boszorkányerdő és a múltba való ugrálás. Viszont a főszereplő srácról sehogy se tudtam elképzelni, hogy 15 éves. Arról nem beszélve, hogy az anyja se épp úgy állt hozzá, hogy ez még csak egy 15 éves gyerek. Ettől eltekintve maga a könyv olvastatja magát, bár nem felejthetetlen.

Emőke_Sebestyén>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

A könyvtárból még anno úgy vettem ki, hogy majd biztos picit unalmas lesz, de nincs mit olvasni szóval megteszi. Alapvetően féltem attól, hogy egy német betűt láttam az író nevében így egy picit előítéleteim voltam már a könyvvel szemben. Viszont kb a negyedéig sem kellett elérnem és egyszerűen nagyon kellemes csalódtam. Tetszett a halvány szerelmi szál, a könyvekből manapság kihagyott gólemek meg az őrült tudós jelleg és a sok izgalom amit nyújtott. Fájó szívvel ajándékoztam vissza a könyvtárnak.

Judy22>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

A karakterek kicsit kidolgozatlanok, hiányoltam az igazi érzelmeket, érzéseket.
Viszont maga a történet jó, izgalmas, pörgős.
Nagyon jó az elvarázsolt erdő, a gonosz gólemekkel és mindenféle lényekkel.
A boszis és titkos társaság világába is elkalauzol bennünket, amiért már megérte elolvasni.
Néhol kevés humort is találtam benne, iróniával, ami feldobta a könyvet.
A csavar is értékelendő benne.

ValerinLanz P>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Nagyon tetszett a borító, és ugyan maga az alaptörténet is elég érdekes volt, mégis úgy éreztem, alig történt valami, annak ellenére, hogy a könyv elég hosszúra sikeredett. Egyik szereplő sem fogott meg különösebben. Igazából unaloműzőnek tökéletes volt.

Kazuko>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Voltak hiányosságai, és elég lassan is haladtunk a történetben, de délutáni kikapcsolódásnak tökéletesen megfelel a történet.

Evi_Petruska666>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Hát, a cselekmény nehezen indult be, kb 5x estem neki. De a végére összességében nem volt rossz.

FVCsilla P>!
Andreas Gößling: 333 – A démonkapu

Többször a kezembe került a könyv, amióta megvásároltam, de valamiért mindig visszatettem a polcra és mást választottam helyette. Így utólag belátom, hogy hiba volt. Egy izgalmas, könnyen befogadható történet elevenedik meg olvasás közben.

Belle_Maundrell >!

– Hogy vannak a mocsári hullái, professzor? – szegezte neki a kérdést.
Hanno Bußnitz a fiúra mosolygott.
– A körülményeknek megfelelően – válaszolta.