Összeesküvés ​Ferenc pápa ellen 3 csillagozás

A titkos vatikáni szövetség
Andreas Englisch: Összeesküvés Ferenc pápa ellen

A ​Vatikánban hidegháború folyik.

A Kúria nagy hatalmú urai fenyegetve érzik magukat, és azzal vádolják az új pápát, hogy bátor reformjaival csak árt a katolikus egyháznak. Ferenc pápa ellenségei ezért titokban szövetséget kötnek ellene, és a pártütés szálai egészen az egyház csúcsadminisztrációjáig érnek.

Egyetlen céljuk van: lemondásra kényszeríteni a világegyház vezetőjét. Németország legismertebb Vatikán-szakértője, számos bestseller szerzője, Andreas Englisch felgöngyölíti az összeesküvés szálait, és bemutatja a pápa ellenségeit, illetve azt is, milyen eszközökkel igyekeznek legyőzni a szentatyát. Ferenc pápa azonban elszántan küzd az igazáért, és folytatja harcát az egyházi hatalmasságokkal szemben.

Naponta ezrek látogatják a Szent Péter-székesegyházat vagy a Vatikáni Múzeumot, de csak keveseknek adatik meg, hogy a svájci gárdisták mellett bejussanak a színfalak mögé, ahol egy világhatalom, a katolikus egyház szíve dobog.

A több mint harminc… (tovább)

Open Books, Budapest, 2021
388 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635721085 · Fordította: Szabó Zsuzsanna
Open Books, Budapest, 2021
388 oldal · ISBN: 9789635721092 · Fordította: Szabó Zsuzsanna

Barbár>!
Andreas Englisch: Összeesküvés Ferenc pápa ellen

Inkább összeesküvés-elméletnek mondanám. Milyen az az összeesküvés, amelyik a könyv írásakor már hét éve tart, mindenféle eredmény nélkül? A bennfentes újságíró nagy szimpátiával ír az egyházat megújítani akaró pápáról. Ferenc pápa megosztó, de ezt a szót a szerző véletlenül sem írja le, mert ez olyan rosszul hangzik. Egyébként jó stílusban megírt könyv, amely érdekesen mutatja be a Vatikán zárt világát.

Gács_László>!
Andreas Englisch: Összeesküvés Ferenc pápa ellen

Szubjektív könyv- és film ajánló, avagy „jó bor(ok)nak nem kell cégér”.

Ritkán jelentkezek mostanság ilyen bejegyzésekkel, mert tisztában vagyok azzal, hogy az ún. „Gutenberg-galaxis” – az „ismerősi” körömben is – erőteljesen hanyatlik… Kevesen olvasnak ugyanis könyveket. (Szomorú, hogy – a felmérések szerint – a férfiak szinte alíg.)
A minőségi, kvázi komoly tartalom most amúgy sem trendi.
De azért olykor-olykor megnyilvánulok, amikor érzem azt, hogy ajánlanom KELL!
Mostani ajánlásom egy nagyon érdekes és érdekfeszítő kötet egy Rómában élő Vatikán-szakértő német újságíró-írótól, aki a zseniális munkájában mutatja meg az igazi Vatikánt, elsődlegesen Ferenc pontifikátusát, emellett XVI. Benedek és Szent II. János Pál pápai regnálását is. Végig izgalmas, lebilincselő és megdöbbentő, ami a kulisszák mögött történik. Ajánlom az elolvasását – nem csak (római) katolikusoknak!
Egyúttal ajánlom – a könyv elolvasása előtt, majd utána is – a Netflix nagysikerű filmjének (A két pápa) megnézését is. Egyrészt a film jól megmutatja a felszínt, ami 2013 óta fennáll és ad valami csodálatos, feloldó katarzist. Majd a könyv elolvasása után – a filmet újra nézve – meglátjuk a mély valóságot és radikális nézeteltérést, ami az igazi feszültség a két pápa (és követőik) világi, teológiai nézetei között.
Szóval ajánlom a fantasztikus könyvet (Összeesküvés Ferenc pápa ellen – A titkos vatikáni szövetség) – Andreas Englisch munkáját – és a Netflix-es A két pápa c. filmet is.
Más és más miatt, de mégis…
HA van rá indíttatásuk, ne hagyják ki egyiket sem!

Dóra_Nagy_6>!

A pápai állam nem demokrácia, ez az egyik utolsó abszolút monarchia a világon.

106. oldal, 10. fejezet - Újraosztják a lapokat

Barbár>!

Ezen a napon utolérte a bíborost az, ami már a kinevezésekor nagy derültségre adott okot: a Vatikán vezető diplomatája nem tudott angolul. Még ha mindent papírról olvasott is fel, úgy nyökögött, mint egy diák a legelső angolóráján.