Isten ​nyomai 6 csillagozás

Csodák a katolikus egyházban
Andreas Englisch: Isten nyomai

Léteznek ​csodák? Vajon az a Megmagyarázhatatlan Lény, akit Istennek nevezünk, valóban hátrahagyja nyomait a földön? Andreas Englisch, aki 1987 óta vatikáni tudósító, az elképzelhetetlenbe tartó utazásra viszi olvasóit. Kíváncsisággal és kételyekkel keresi fel a csodák szemtanúit, beszél olyanokkal, akik vért könnyező Madonna-szobrot láttak,vagy halottak feltámasztását tanúsítják; találkozik ördögűzőkkel és olyan emberekkel, akiket szentnek tartanak.
Englisch tanúja volt annak, hogy II. János Pál tudományos vizsgálatnak vettetett alá csodákat; később meglepődve állapította meg, hogy XVI. Benedek pápa a katolikus egyház ördögűzőit a Szent Péter téren fogadta, és dicséretben részesítette őket a Sátán elleni küzdelemben folytatott tevékenységükért. Azon kívül, hogy alapos kutatást végzett Lourdes-ban, Fatimában, Medjugorjéban, Guadalupéban, La Salette-ben és Civitavecchiában, a személyes hozzáállása az, ami a könyvét rendkívülivé teszi. Isten jeleire mindig nyitott marad – saját… (tovább)

Ursus Libris, Budapest, 2008
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639718111 · Fordította: Kovács Krisztina

Dorothy_Gray IP>!

Andreas Englisch: Isten nyomai Csodák a katolikus egyházban

Nagyon érdekes, és rendkívül informatív könyv. Sok csodáról hallottam már, csak nem ismertem a részleteket, és volt, ami teljesen új volt számomra. Tetszett, hogy abszolút elfogulatlan, objektív módon ismertette az eseteket a szerző, mindig megosztva az olvasóval, hogy a tudomány mai állása, hogyan viszonyul hozzá.A végén azért kicsit személyesebb hangvételben elmesélte a saját történetét is. Voltak részek, amik megríkattak. Tetszett. Nagyon.

Ceri>!

Andreas Englisch: Isten nyomai Csodák a katolikus egyházban

A szerző végigveszi a legismertebb csodákat, kegyhelyeket, kegytárgyakat, és összefoglalja, amit tudni lehet róluk. Végső döntést ő sem tud hozni, hogy mit higgyen el és mit ne, de érdekesek a kérdései, feltevései és személyes élményei ezekkel kapcsolatban, jól megtalálja az egyensúlyt az érdeklődés, a misztériumra való nyitottság és a szkeptikus, racionális hozzáállás között. Először 4 csillagot akartam adni, mert néha úgy éreztem, kicsit szétesik az egész, de az utolsó fejezet, ami nem egy ismert történet, inkább a szerző személyes „kis” csodája, annyira megfogott, hogy többre kell értékelnem. Lehet, hogy mégiscsak fontos részei vagyunk a Nagy Egésznek?

Petya15>!

Andreas Englisch: Isten nyomai Csodák a katolikus egyházban

Rendkívüli volt ez a kötet, olvasmányos és kellően információ gazdag. Elindulunk a csoda fogalmától, s végig vezeti a szerző a kegyhelyeken, szenthelyeken és kegytárgyak megismertetésén az olvasót. Megismerhetjük az eddig nem köztudott részleteket, apró titkokat a szentéletű személyekkel kapcsolatban. Megismerkedhetünk az ördögűzőkkel, a szerző nem mindennapi kihívásaival a könyv megalkotásához szükséges dokumentumok, információk beszerzése kapcsán. Voltak fejezetek, ahol egyes gondolatok, teológiai fogalmak levezetése kissé száraznak tűnt, de alapjában olvasmányos mű. Tetszettek az objektív látásmód, egyes helyzetek, kérések kapcsán a levezetések. Összességében mindenkinek ajánlott könyv.

Dorothy_Gray IP>!

…a Jó hatalmába vetett hit megfélemlíti a Gonoszt.