II. ​János Pál csodái 5 csillagozás

Andreas Englisch: II. János Pál csodái

Valóban egy szent vezette a Vatikánt Karol Wojtyla, a legendás II. János Pál pápa személyében? Valóban csodák kísérték a karizmatikus férfi pápaságát? Szentté avatása bizonyítékként szolgálhat arra, amiről Andreas Englisch, a német Vatikán-szakértő, két évtizeden át a saját szemével győződhetett meg: bizonyos jelek arra utalnak, hogy a lengyel pápa környezetében természetfeletti események például spontán gyógyulások következtek be. Ebben a könyvében Englisch hosszú évek kutatásának eredményeit gyűjtötte össze, érzékeltetve annak a Karol Wojtylának lelki erejét és szabadságát, akit se a vatikáni bürokrácia, se az egykori keleti blokk vezetői nem voltak képesek térdre kényszeríteni. II. János Pál pápa nem szentként tekintett saját magára. Az emberek közelségét keresve kiáltotta ki a világba üzenetét: Ne féljetek!

Róla szól: II. János Pál

Lazi, Szeged, 2014

Petya15>!
Andreas Englisch: II. János Pál csodái

Nagyon szép és hangulatos írás, visszatekint Szent II. János Pál pápára, kezdve az ellene elkövetett merénylettől egészen a szentté avatásáig. Érdekes és tanulságos, ugyanakkor remekül rá mutat a pápa személyiségére, jellemére és munkájára. Méltán lett ő, a szeretet pápája, a fiatalok pápája, és utazó pápa.
Az az érzésem nem lesz több olyan pápa Szent Péter földi trónján, mint ő.

Vikiolvas>!
Andreas Englisch: II. János Pál csodái

II. János Pál pápa számomra egy fontos ember. A csodák ugyanakkor távol esnek attól, amit én be tudok fogadni, legalábbis a legtöbb esetben. Ennek ellenére is tetszett a könyv, mert sok apró eseményt olvashattam a pápa életéből, amelyek megvilágították a személyét.