Tűzoltók 7 csillagozás

Andrea Weller-Essers: Tűzoltók

A tűzoltósággal kapcsolatos ezernyi kérdésre ez a könyvecske óvodásoknak való, okos válaszokat kínál. A kukucskálók is felfedezésre várnak! Mit tegyünk, ha tűz üt ki valahol? Milyen feladatai vannak a tűzoltónak? Mi történik a tűzoltólaktanyában?

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda ovisoknak Babilon

Babilon, 2021
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632944722 · Fordította: Herold Eszter · Illusztrálta: Stefan Lohr
Babilon, Budapest, 2018
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632944722 · Fordította: Herold Eszter · Illusztrálta: Stefan Lohr

Vaklarma P>!
Andrea Weller-Essers: Tűzoltók

Lassan a teljes tűzoltós gyerekkönyv állományt kénytelen vagyok megismerni, mert a kislányom már most sem tud ellenállni a tűzoltóknak. (Mondjuk öt éves, még nem aggódom.) Egynek jó ez is, a képek érdekesek, nem túl megterhelő a 12 oldal elolvasása, de azért a kezdeti gyerekbarát szövegből néha csak átcsúszik szaknyelvbe ez is. Kezdeti tűzoltókönyvnek nem rossz, sokadikként már kicsit uncsi, de ez csak az én véleményem.

H_Andi>!
Andrea Weller-Essers: Tűzoltók

Szép, igényes, fülecskés kiadás a tűzoltóság mindennapjairól. Stílusában, tartalmában hasonlít a Ravensburger Mit? Miért? Hogyan? kiadványaihoz. Ebben is részletgazdagok az illusztrációk, illetve az adott témát is alaposan körbejárja. Tűzoltómániás gyerekeknek kifejezetten ajánlható.

Millázs>!
Andrea Weller-Essers: Tűzoltók

Annyi tűzoltós könyvet olvastunk már. Sok újat itt se találtam, de igazából nem is kell. Három éveseknek ennyi pont megfelelő.