Árnyék ​a lelkemen 5 csillagozás

Kivezető út a depresszióból és a szorongásból
Andrea M. Hesse: Árnyék a lelkemen

A könyv szerzője újságírónő, aki kislányának megszületése után öt évig tartó, szorongási tünetekkel is kísért, súlyos depresszión esett át. Rendkívül őszintén mutatja be a betegséggel járó lelkiállapotokat, és azt a hosszú utat, amely végül sokféle terápiás módszer kipróbálásán át a gyógyuláshoz vezetett. A kötet végén a depressziót és kezelési lehetőségeit bemutató szakmai anyag is helyet kap.

Ursus Libris, Budapest, 2006

nacse>!
Andrea M. Hesse: Árnyék a lelkemen

Andrea M. Hesse: Árnyék a lelkemen Kivezető út a depresszióból és a szorongásból

Huh, jól rám borította a szorongásait, félelmeit az írónő!!
Teljesen betekintést enged a pánik érzésbe, szorongásba. Engem nem győzött meg a végén, hogy valóban túl van a betegségen. De azt hiszem, ez nem is várható, hisz ez nem regény, hanem a valóság.
Sajnos sokszor abszolút tudtam, mit érezhet. Számomra nagyon tanulságos volt ez a könyv.

Papírtigris>!

– Sosem változik semmi. Minden olyan szörnyű most is, mint régebben.
    – Az élet olyan, mint egy folyó. Minden olyan, mint egy folyó. Minden változik – mondogatja Eva. – Az ember soha nem tudhatja, mit hoz a holnap.
    Lassanként megtanulom élvezni a pillanatot, hogy ne a jövő tervezgetésére koncentráljak, és ne akarjak minden lehetséges problémát előre végiggondolni.
    – Egész egyszerűen írjon le mindent, ami foglalkoztatja. Meg fog könnyebbülni tőle, higgye el, szabadabb lesz tőle. Mindenekelőtt írja le a pozitív dolgokat, ettől másképp látja a világot.

55. oldal - A pszichoterápia reményt ad, és bátorságot önt belém (Ursus Libris, 2006)