Traktorok 12 csillagozás

Andrea Erne: Traktorok

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetét lapozgatva a legsokoldalúbb mezőgazdasági gépjárművel, a traktorral ismerkedhetnek az apróságok. Megtudhatják mi mindenre használhatók a traktorok és a hozzájuk kapcsolt eszközök: az eke, a rakodókanál, a bálafogó, a rönkfogó, a fűkasza és a hómaró.

Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre – együtt, minden nap. A Mit? Miért? Hogyan? Mini sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2015
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445489 · Fordította: Tihor Szilvia · Illusztrálta: Wolfgang Metzger

H_Andi>!
Andrea Erne: Traktorok

Egy igazi kis mintagazdaságot ismerhetünk meg ebben a könyvben, ami a traktor köré van „építve”. Jó, hogy nemcsak a traktorok mezőgazdaságban, illetve nyáron betöltött szerepére koncentrál, hanem egyéb-, illetve téli használatára is.Szerintem remek kis kötet, ami hozza a Ravensburger színvonalat; szép, részletgazdag illusztráció, illetve a kicsiknek pont elég ismeretanyag. Mi szerettük. Tetszett a végén a „traktoros labirintus”, ahol meg kellett keresni, hogy melyik traktor hova tart.

Millázs>!
Andrea Erne: Traktorok

Viszonylag elég jó összefoglaló a traktor széles felhasználhatóságáról, de közel sem ad teljes képet. A kicsik látnak még permetező tartályt, rotátort, boronát stb. rácsatlakoztatva tata traktorjára. Még nem hiányolják, csak nekem szúrja a szememet.
Ettől függetlenül jól szórakozunk a kihajtható fülekkel, a képeket nézegetve.

Gabriella_Balkó>!
Andrea Erne: Traktorok

Ajándék egy kisfiúnak, előtte még gyorsan én is átlapoztam. :) Meg lehet tanulni belőle a traktorokat és munkagépek neveit. :)

Scolar, Budapest, 2015