Repülőtér 15 csillagozás

Andrea Erne: Repülőtér

A Mini-sorozat 1. kötete a repülőtér kalandos világába kalauzol. A kicsinyek sok mindent megtudhatnak a légi közlekedésről, a repülőterekről, a pilóták munkájáról és a repülőgéptípusokról. A kötet játékosan tanítja, okosan szórakoztatja a gyerekeket. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2016
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632440910 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Wolfgang Metzger
Scolar, Budapest, 2011
Scolar, Budapest, 2009

Gelso P
Andrea Erne: Repülőtér

Felfedezős, és abszolút korrekt, még frissek a valódi élményeim a valósággal, és nem mondhatnám, hogy túlságosan eltérőek.
„Írd be anya, feltétlenül, hogy nekem az tetszik a legjobban, ahol meg lehet nézni, hogy szállnak be az emberek a repülőbe.”
(Vannak felnyitható fülecskék a könyvben, és van ez a harmonika-alakú-folyosó, vagy mi, amin keresztül egyenesen beszállunk a repülőgépbe; a könyvben amikor felnyitjuk a fülecskét, eltűnik a harmonika-külső, és látjuk sorban áramolni az embereket csomagjaikkal.)
Nekem meg a pilótafülkét felfedő félkör alakú fülféle felhajtása tetszett, de érdekes volt látni, hogyan utazunk a repülőn, miután felhajtjuk a repülő oldalát.
Az utolsó oldal „kézi-kitapintású, alakzat-felismerős-játékja” is klassz, még nem láttam hasonlót gyerekkönyvekben.
Ja, és a repülőtér aulája sem uncsi, olyan mozgalmas, hogy egy egész estét el lehetne róla beszélgetni…
Mindent összevetve jó kis böngészős könyv – és csak úgy nemmellékesen megjegyzem: minden elismerésem azok előtt, akik ezt az egész repülőgép-dolgot felfedezték, kitalálták, kivitelezték, megvalósítják, és nem pánikolnak azt vezetni: megtanulják és kész: pilóták. Hát milyen nagy dolog ez!

H_Andi
Andrea Erne: Repülőtér

Hú, hát ez a rész egy gyönyörűség! Nem vagyok oda a repülőkért, de ez a könyv még nekem is érdekes volt. Nagyon szépen és gazdagon illusztrállt, jól összerakott példány. Ami kicsit fura, hogy van néhány kép, ami előtt nem volt fülecske, csak simán ott voltak a „belső” lapon, „takarás” nélkül aki ismeri a sorozatot, remélem érti, miről beszélek ;P. Előszőr azt hittem hibás a példányom, de nem, mert ha jobbam megnézem, nem hiányzik a képről semmi.

btunde
Andrea Erne: Repülőtér

Nagyon tetszenek nekem ezek a könyvek. Pár napja utaztunk (autóval), és mentünk el több útépítés mellett, ráadásul most a környékünkön iskola, bölcsi, új házak épülnek, úgyhogy rengeteg haszonjárművet látunk, és nagyon büszkék vagyunk magunkra, hogy ennek a sorozatnak köszönhetően tudjuk, melyiknek mi a neve, és kb. hogy működik. Remélem nemsokára a repülőtéren is ilyen „szakértelemmel” mozgunk majd.

zamil
Andrea Erne: Repülőtér

Jól sikerült darabja a sorozatnak, ötletes kihajtható részekkel, néha még olyannal is, ami mosolyt csal az olvasó arcára. Kell ennél több.

mini_moly
Andrea Erne: Repülőtér

Egy repülés előtt kölcsönöztük ki ezt a könyvet, mert a nagyobb méretű „kihajthatós” Mit? Miért? Hogyan? sorozattal már találkoztunk, szerettük – de mégiscsak túl nagynak éreztem magát a könyvet. A kisebb kezek a kisebb alakú lapokat is jobban forgatják, bár azért némi felügyelet elkél, hogy a hajtogatható fülecskék biztosan a helyükön maradjanak. Érdekes volt látni, hogy Kétéves repülés előtt és repülés után hogyan viszonyult a könyvben látottakhoz: olyan mozzanatokat is beleszőtt a mesélésbe, ami vele esett meg, és bizonyos rajzokban magára ismert. Az biztos, hogy .. folytatás a blogon:

Pennmenelien P
Andrea Erne: Repülőtér

Szerintem az egy nagyon jól sikerült kis könyvecske, amelyben a repülőtérről és minden hozzá kapcsolódó dologról sokat megtudhatnak a gyerekek. Én ezt felnőttként is jobban élveztem, mint pl. az öltözködős könyvet, valahogy mozgalmasabb volt, bár az is igaz, hogy a kedvenc utazási formám a repülés, szóval az elfogultság sem lehetetlen. Hajtogatós lapok, szép rajzok, sok információ és jó sok történetet lehet kitalálni, hogy ki hová utazik vagy érkezett meg éppen.