Mentőjárművek 7 csillagozás

Andrea Erne: Mentőjárművek

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a rendőrség, a mentők és a tűzoltóság tevékenységével ismerteti meg az apróságokat. Megtudhatják, hogy néz ki egy mentőautó belülről, milyen járműveket használnak a tűzoltók és a rendőrök, ki segít a vízben bajba jutottakon, mire jó a mentőhelikopter, mikor segít a katasztrófavédelem.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2016
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632446271 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Wolfgang Metzger

Andrea Erne: Mentőjárművek

Jó-jó, de azért mégis kevés. Hiányoltam, hogy nincs benne, hogy honnan indulnak és hová érkeznek a járművek, illetve, az, hogy milyenek is ezek a járművek belülről, csak épp hogy bepillantásilag látszik. Ilyen téren a repülőteres utasszállító premier plán belsője a sorozat egy másik kötetében sokkal jobb volt. Szóval, az összes villogó járműves terület és kötelék megemlítődik, de csak ennyiben teljes a kép. Nem is véletlen, hogy eddig ezzel a résszel bíbelődtem legkevesebbet. No jó, az utolsó oldal kérdése tetszik (https://moly.hu/idezetek/1071462)

kte P
Andrea Erne: Mentőjárművek

Kisebbek vagy türelmetlenebb gyerekeknek való képeskönyv a mentőjárművekről és működésükről. Keveset ír róluk és a képek sem igazán részletesek, így gyorsan a végére lehet jutni.

Kek P

A képen hét jármű vár bevetésre. Ki tudod találni, hogy melyiket ki vezeti?

Kek P

Árvizeknél, baleseteknél, tűzeseteknél és számos egyéb szerencsétlenségnél a katasztrófavédelem önkéntes segítőire is szükség van.

Kek P

Ha minden másodperc számít, a levegőből érkezik a segítség.